Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Nektek mi a véleményetek...

Antal456 kérdése:

Nektek mi a véleményetek arról, hogy Budapesten a Momentum összefogott az MSZP-vel és a DK-val?

Figyelt kérdés
Értem én ,hogy mit akar mindenki az önkormányzati választáson de a baloldallal nem érdemes összefogni!Pedig bíztam a Momentumban ma már ha megállít valaki és azt kérdezi ,hogy a Momentum az baloldali akkor rávágom ,hogy igen!Pedig rájuk akartam szavazni!:P
2019. ápr. 16. 17:34
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Még valamit leszögeznék sokan azt hiszik ,hogy a Jobbik is az összefogás része pedig nem az!Ezt nekem személyesen egy Jobbikos politikus mondta megaztán tavaly a választáson mindenki támadta a Jobbikot ,hogy fúj Jobbik senkivel sem fog össze!Most pedig fúj Jobbik mindenkivel összefog!Jó lenne az ilyen embereknek végre döntenie és befejezni!Nos a Jobbik azt tette ,hogy össze is fog meg nem is!Meghozta azt a döntést ,hogy mindenütt egy ellenzéki induljon a Fidesszel szemben de ez úgy ,hogy ha van egy baloldali jelölt mindegy ,hogy ki és a jobbikos úgy tartja akkor beáll mögé ,hogy ő induljon vagy ha pedig van egy jobbikos és minden ellenzéki beáll mögé akkor minden oké!De ezt a beállok mögé nem úgy kell elképzelni,hogy egy asztalhoz ülnek a baloldalllal vagy pedig megállapodnak egy közös jelöltről hanem egyszerűen a legesélyesebb ellenzéki mögé való beállás!Tudom most sokan ellenem fognak itt fújjolni de nem izgat!:)
2019. ápr. 16. 17:44
 2/16 A kérdező kommentje:
Ja és még valami ez nem csak Budapest-en történik meg hanem az egész országban,amit a Jobbik képvisel aki nem tudja miről beszélek előző kommentem olvassa el!
2019. ápr. 16. 17:46
 3/16 anonim ***** válasza:
61%

Ha az ellenzék célja a szavazatvesztés, akkor jól csinálja!

Hajrá!

Ezzel mindegyik ellenzéki párt elveszti a meggyőződéses, ideológiájukban hívő választóit, akik a legrosszabb esetben elpártolnak (látjuk a számtalan példát) legenyhébb esetben nem mennek el szavazni.

2019. ápr. 16. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
67%
Nekem nem tetszik ez a mindenki, mindenkivel. Elveszítik a saját arcukat. Hiteltelenné válnak.
2019. ápr. 16. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
61%

Azt hitték, hogy bejön a taktikai szavazás, az összefogás. Hitték egyszer - nem jött be. Hitték még egyszer - akkor sem jött be, csak még kevesebb szavazójuk maradt. Azóta újra és újra nem jön be, de nem hiszik el, hogy ők csinálják rosszul. Már a látszatra sem figyelnek, már névben sem alkotnak külön pártokat, ki is mondják nyilvánosan, hogy bárkivel, bárhol összeállnak, elvek, célok nem számítanak. Csak egy, hogy leváltsák a fideszt.

Csakhogy az emberek ilyenkor felteszik a kérdést, hogy KIRE?

2019. ápr. 16. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
45%
Én nem nagyon látok már más eszközt ezért az utolsó esélyként tekintek ezekre az összefogásokra és ezért támogatom. Ha ennek következtében sem sikerül elmozdulnia az ellenzéknek a lehetetlen helyzetéből akkor nem tudom elképzelni hogy mivel lehet majd még próbálkozni. Szerintem semmivel.
2019. ápr. 16. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
39%
Legalább ez közelebb viszi a momentumot a megszűnéshez. Ha már pont ezekkel kokettálnak meg is érdemlik!
2019. ápr. 16. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
60%
Ha minden párt külön jelöltet indít, akkor szerinted mennyivel van több esély leváltani Tarlóst? Bár gondolom neked az a célod, hogy a fidesz és Tarlós maradjon az élen.
2019. ápr. 17. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
30%

#8

Az nem tűnt fel, hogy a választásokat nem azért rendezik, hogy lehessen demokráciásat játszani? Hogy célja van és nem az, hogy leváltsanak bárkit is?

Az önkormányzati és polgármester választás célja, hogy a lehető legjobb, legalkalmasabb ember kerüljön oda, ahol döntések születnek az életünkről, pénzünkről. Mivel ennek - az alkalmasságnak - nincs külön fokmérője, marad az, hogy kit mennyien tartanak legalkalmasabbnak - vagyis mennyien szavaznak rá. A választás célja tehát az, hogy az az ember legyen a főpolgármester, akit a legtöbben arra alkalmasnak tartanak. A legtöbben és nem az ellenzék vagy a ballibek vagy te vagy én.

Ha lenne olyan ember akit többen tartanak alkalmasnak Tarlósnál, akkor ő nyerne meg a főpolgármester választást. Akkor is ha nem fognak össze az ellenzéki pártok és nem egy jelölt indul ellene. Nem azért fog nyerni Tarlós ősszel - ha nyer -mert a fidesz jelöltje, vagy mert sok másik jelölt lesz még, hanem mert a budapestiek közül a legtöbben rá szavaznak.

2019. ápr. 17. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
50%
Nekem az a véleményem hogy ez nagy hiba volt. Majd rá jönnek de már késő lesz, ezt már nem tudják kidumálni.
2019. ápr. 17. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!