Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » A zöldek miért nem tesznek...

A zöldek miért nem tesznek valójában a környezetvédelemért és fenntarthatóságért?

Figyelt kérdés

Pont attól rettegnek folyton, amitől nem kéne.

-Atomerőmű. Nem a napi nem tudom hány tonna fosszilis tüzelőanyagot felhasználó hőerőműveket tiltanák be, hanem a vízgőzt kibocsátó atomerőműveket.

-GMO. Ezzel is lehet ijesztgetni az embereket, pedig a fenntarthatóság szempontjából óriási potenciál van abban, ha egy növény mondjunk jobban ellenáll az aszálynak / többet terem, stb.


2019. máj. 12. 10:41
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
65%
Mert nekik sincs ötletük a megoldásra. Például mi legyen az atom- és fosszilis energia helyett?
2019. máj. 12. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
68%
Mert repülővel, taxival, autóval járnak konferenciákra, sajtótájékoztatókra.A végén pedig beszámoltak róla, mire jutottak! (Mobilon, neten...)
2019. máj. 12. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
24%

"Atomerőmű. Nem a napi nem tudom hány tonna fosszilis tüzelőanyagot felhasználó hőerőműveket tiltanák be, hanem a vízgőzt kibocsátó atomerőműveket."


A legnagyobb nemzetbiztonsági kockázatot jelentő létesítmény, csak egy őrült kell aki azt mondja, hogy győzelem bármi áron és felrobbant egy ilyen erőművet.


Attól, hogy jelenleg a béke korszaka van, semmi garancia rá, hogy az lesz még 100 évig Európában


Csernobili eseményeknél sem igazán szokták hangoztatni, hogy a szovjet vezető atomtudósok sem tartották elképzelhetőnek, hogy a reaktor fel robbanhat.

2019. máj. 12. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
75%

#3: van forrás is a hülyeségeidhez vagy csak úgy hasból nyomod őket.


"Csernobili eseményeknél sem igazán szokták hangoztatni, hogy a szovjet vezető atomtudósok sem tartották elképzelhetőnek, hogy a reaktor fel robbanhat."


Hogyne tudták volna, ők tervezték! Ennek megfelelően be is épültek a megfelelő védelmi rendszerek, hogy ez ne következhessen be amiket a baleset estéjén szépen sorban kikapcsoltak az operátorok...


"A legnagyobb nemzetbiztonsági kockázatot jelentő létesítmény, csak egy őrült kell aki azt mondja, hogy győzelem bármi áron és felrobbant egy ilyen erőművet."


Ahhoz előbb be kell jutni valahogy. Ja meg kialakítása miatt felrobbantani sem olyan egyszerű, mivel a reaktoron belül cudarabb körülmények vannak, mint kívül a robbanásnál. Ha kifelé nem robban fel akkor befelé szerinted fel fog? :D


Szerintem inkább rettegj Sorostól és a migránsoktól, azt könnyebb kidumálni :D

2019. máj. 12. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
89%
A "zöldek" tesznek érte. Az más téma, hogy az "átlagos" tettek senkit nem érdekelnek, kisebb, általános környezetvédelem senkit nem érdekel, csak az "atomerőművek" jutnak el a médiába.
2019. máj. 12. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
16%

Kik a "zöldek"?

A hétköznapi emberek akiket érdekel a környezetük és a környezetvédelem? Ők mit tudnának tenni az atomerőművekkel vagy a GMOkkal ha akarnának? Max. a helyi képviselőjükhöz tudnak menni, aki semmit nem ér.

Kis helyi szervezetek? Mit tudnak tenni? Max. a képvislőkhöz, polgámesterti hivatalhoz tudnak menni. Ők mit tudnak tenni?

Az országos szervezetek? Ugyanaz: mégis mit tegyenek? A képvislőkhöz, miniszterekhez fordulnak ha szeretnének valamit, akiket a pénz érdekel csak.

Ha lenne parlamentben egy "zöld" párt, az tudna tenni bármilyen környezetvédelmi, fenntarthatósági kérdésben valamit, de itthon nincs ilyen.

A nemzetközi szervezetek (pl. Greenpeace) tesznek a fenntarthatóságért csak úgy tűnik nem tudsz róla. Látogasd meg ezeknek a szervezeteknek a honlapját ha tájékozódni szeretnél.


Ha a kérdésed valójában trollkodás volt, mert azt akarod igazából tudni, hogy mi a baj az atomerőművekkel és a GMO-val, akkor úgy tedd fel és akkor arra is kapsz választ.

2019. máj. 12. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Felmentem a Greenpeace honlapjára, az egész oldalt egy petíció foglalja el, ami a dízelautók betiltását szorgalmazza. A 90-es évek végén még épp a dízelt tartották a benzin környezetbarátabb alternatívájának, szóval nem tudom... Nem azt mondom hogy nem lehet meggyőzni, de ahhoz elég sokat utána kéne olvasnom, és lehetőleg tudományosnak tűnő forrásokból...
2019. máj. 12. 13:41
 8/19 anonim ***** válasza:

Mert a kedves "zöldjeink" csak névlegesen értenek hozzá.

Nem képesek mérlegelni, csak azt nézik milyen szépen hangzik valami.

Vegyük példának elsőként az atomenergia ellenességet:

Nem képesek felfogni, hogy hiába szépen hangzik, de a "megújuló" energia sokkal több környezeti kárt okoz mint az erőmű. Nincs olyan megújuló, ami hasonló alapterületen annyi, vagy több energiát termelne. Mellesleg ezek a megújulók elég nagy károkat képesek okozni a flórában és faunában.

GMO-val kapcsolatban rossz a hozzá állásuk, mert elutasítják egészen és nem arra törekednek, hogy a jelenlegi rossz fejlődési irányba sodort rendszert akár erőszakkal visszatereljék a helyes útra.

2019. máj. 12. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
40%

Én biztos egy "másik" greenpeace-t találtam, mert ezen a gp oldalon a műanyag hulladékok foglalják el a főoldalt. Ha tovább lépek, akkor az Amazon és az erdők fontosságáról írnak (no forest, no life, save the amazon), aztán az óceánokról (klímaváltozás, szennyezés) írnak, a dízelautókat nem látom a legfontosabbak között. Talán nem hallottál róla, de sok európai városban már betiltották a dízelautók közlekedését a belvárosban vagy pár éven belül be fogják tiltani teljesen. mert tudományos források (amikről te nem hallottál csak a döntéshozók ezekben az országokban úgy túnik) azt mondják, hogy károsak.

De már értem, hogy úgy általában minden környezetvédővel van gondod, kiszemezgeted ami nem tetszik és mehet a "fujj zöldek"-elés.

2019. máj. 12. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
54%

"Hogyne tudták volna, ők tervezték! Ennek megfelelően be is épültek a megfelelő védelmi rendszerek, hogy ez ne következhessen be amiket a baleset estéjén szépen sorban kikapcsoltak az operátorok..."


Elnézést nem tudtam, hogy ekkora szakértővel van dolgom.

Nem is értem, hogy miért Mihail Gorbacsov meséli el helyetted az történéseket.


"Ahhoz előbb be kell jutni valahogy. Ja meg kialakítása miatt felrobbantani sem olyan egyszerű, mivel a reaktoron belül cudarabb körülmények vannak, mint kívül a robbanásnál. Ha kifelé nem robban fel akkor befelé szerinted fel fog? :D"


Minek bejutni? Azért egy ideje már léteznek olyan fegyverek, amikkel lehet nagy pusztítást végezni.


"Szerintem inkább rettegj Sorostól és a migránsoktól, azt könnyebb kidumálni :D"


Te fideszes vagy?

Eddig azt hittem csak egyes fideszesek látnak mindenben Sorost és migránsokat, de ha nem vagy az akkor ez már megjelent az ellenzéknél is.

2019. máj. 12. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!