Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Tesztek vmit a környezetvédele...

Tesztek vmit a környezetvédelemért?

Figyelt kérdés
2010. júl. 20. 07:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Én összegyűjtöttem az elemeket csak fogalmam sincs, hogy hol tudnám leadni. Még jobb, hogy ma már egyáltalán nem használok elemeket. Takarékoskodom az energiával. A házi szerveremben a tápegységet nagyobb hatásfokúra, a merevlemezt kisebb energiaigényűre cserélem. Ahová csak lehet biciklivel megyek. Sosem szemetelek. CD-ket/DVD-ket sem használok már. Előnyben részesítek minden környezetkímélő terméket, akár felár ellenében is ha az nem megy jelentősebben a hatékonyság rovására. Rossz szokásom, hogy hajlamos vagyok a villanyt felkapcsolva hagnyi, de már dolgozom rajta :) Ettől függetlenül is szeretnék LED-es égőkkel világítani. Nem világmegváltó dolgok, de egyelőre ennyire tellik tőlem. Jövőben szeretném az esővizet összegyűjteni és azzal öntözni és napelemekkel méginkább csökkenteni az energiaigényemet.
2010. júl. 20. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Amiket az első válaszoló írt, azok nagyon jó dolgok. A használt elemeket már rengeteg helyen ki tudod dobni különböző gyűjtőkbe. Legtöbb szupermarketben például van ilyen. Naponta futok bele. Vidd magaddal, és fogsz találni helyet. A LED-ekre való átállás szintén jó ötlet. Nagyrészt már én is átálltam rá. A villany felkapcsolva hagyása nem feltétlenül baj, különösen, ha tényleg LED. Gyakran a ki-be kapcsolástöbb kárt okoz. Környezetkímélő háztartási termékek: alap. Én kizárólag azt használok, mellesleg nem is drágábbak az agyonreklámozott szahroknál, csak elsőre tűnnek annak. Ezenkívül az Espring megvásárlásával száműztem az "eldobható" (már a szó is borzasztó) ásványvizes palackokat.
2010. júl. 20. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
97%
Mindig kidobom a szemetet szelektív hulladékgyűtőbe.
2010. júl. 20. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
31%
Én is mindig kidobom. Csak nem szelektívbe, hanem a ledobóba. Szenvedjen vele a gondnok, azért van :P
2010. júl. 20. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
72%
Nem szemetelek, meg ilyen, mindenkitől elvárható dolgok.
2010. júl. 20. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

A nagyobb barkácsáruházakban ki lehet dobni a rossz izzókat és a lemerült elemeket!

A gyógyszertárba visszaviszem a lejárt vagy számomra haszontalanná vált gyógyszereket!

Szelektív hulladékgyűjtőbe viszem amit lehet!

Veszekszem a kukásokkal mikor hanyagul végzik a melójuk(Néha csupa szemét utánuk az utca)!

Egy nagy táskával járok vásárolni,hogy minél kevesebb műanyag zacskót kelljen elhoznom!

2010. júl. 20. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Szelektíven gyüjtöm a hulladékot (szerves, papír, mindenmás) és bringával járok munkába.
2010. júl. 20. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Én nem hogy nem szemetelek, de van hogy mások után szedem a szemetet. Persze szelektíven gyüjtöm a hulladékot, spórolok a gázzal,(télen 20fok a max. nálunk) árammal(még a ventilátort se nagyon kapcsoljuk be) és vízzel. tagja vagyok egy környezetvédelmi egyesületnek, minden petíciót ilyen téren aláírok és minden megmozdulásban benne vagyok (ha csak a nevem hozzáadásával is), ecetet használok tisztítószernek, és most kísérletezünk a mosódióval is. Van egy fecske(mű fecske fészket vettünk) és egy veréb családunk, és már kikeltek a kicsik is.Tömegközlekedéssel járok vagy sétálok, de most próbáljuk ki az E85 üzemanyagot. De álmom egy földház amit teljes egészében megújuló energiaforrásból származó energia működtet, meg szívesen gazdálkodnék is.Most csatlakoztam ehhez az oldalhoz [link] remélem, hogy sikerül elérniük eredményt.
2010. júl. 20. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Próbálok szelektíven hulladékot gyűjteni, nem dobom el a szemetet, energiatakarékos izzókat vásárlok, használok (a LED-el még várok, drága és még nem az igazi (ahogy az energiatakarékos sem a régi izzó (de ott jelentős az energia mentés). Viszont az áramot eszem :S a számítógép miatt. De klímát, ventillátort, elektromos melegítőt nem használok. Spórolok a gázzal (ami lassan luxuscikk lesz :P ), vízzel... Tömegközlekedek, néha biciklizem.

Ami felróható, elemeket kukába dobom, igaz olyan keveset használok (órába, távirányítóba), hogy nahhh.... Tudom hogy ki a kicsit nem becsüli... Elektronikus dolgokat is rutinból a kukába dobom. De igazából (még) eszembe sem jut hogy a tönkrement hajszárítót, elvigyem egy boltba. Amit lehet kiszuperálok belőle a többi mehet a kukába. De ez még sztem nálatok is hasonlóan működik. A hűtőt, meg nyilván nem tudom a kukába beletenni. Gyógyszereket is a kukába. De mivel évente 2-t kapok be, nem gyűlik fel értelmes mennyiség amivel visszamenjek a boltba (max egy levél, amit úgy is mindig elfelejtenék magammal vinni).

Nem is tudom mik szoktak még lenni. Nem használok nagyon vegyi anyagokat amiket aztán a vécén át a természetbe ürítenék (nah jó az étolaj ezek közé tartozik).


A múltkor viszont érdekes eseménynek voltam a tanúja. A Greanpeace kampányolt a Deák téren (mint sokat). Volt időm gondoltam megállok nekik, aláírok, vagy kérdőívet töltök vagy felvilgosítást hallgatok vagy amit kérnek. És mit kértek? Pénzt. Igaz nem sokat (úgy emlékszem 140Ft/nap). Totál kihűltem a dolgon. Mai világba mindenkinek pénz kell :S, amin nem meglepődök, de úgy gondoltam egy ilyen szervezet, nem ilyennel próbálja jobb útra téríteni Pest lakosságát. Nah meg amikor kiderült, hogy a kérdező fizetésért dolgozik (ergo én fizetem az "útonállót"?).... Én totál azt hittem hogy a GP tagok elhivatottságból teszik a dolgukat (amellett hogy van munkahelyük). De az említett tag egy diák volt, aki ezzel próbláta magát fenntartani, nah meg a szórakozását, talán diákszervezeten keresztül, 0 elhivatottság... gondoltam megosztom veletek az eseményt. Nesze neked környezetvédők.

2010. júl. 21. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
14:51, itt azért álljunk meg egy pillanatra. Elnézést a részben Off-ért, de nem én hoztam fel a témát. Nem vagyok tagja a Greenpeacenek, és sosem dolgoztam nekik, de szerinted miből élnek, ha nem pénzből? Én is megálltam velük beszélgetni, tőlem is kértek pénzt, és elmondták, hogy mire lesz. Értelmes dolgot mondtak. Ha elhiszem nekik, és szeretném őket támogatni, akkor adok. Ha nem, nem. HA meg akarok állni beszélgetni velük, megállok. ha nem,nem. Vannak emberek, akiknek az a munkájuk, hogy megállítsanak más embereket az utcán, és élőszóval, ajándékkal, szórólappal, stb. valamilyen gondolatot átadjanak neki. Van, amelyik biztosítást ajánl; másik hamburgert; harmadik 24 órás leértékelést a cipőboltban az év 365 napján; a negyedik meg azt hogy a környezetvédelmet tudod támogatni ilyen módon. Ugyanazt a munkát végzik, csak más cél érdekében, miért ne kaphatnának fizetést érte? Ráadásul itt tényleg nem pénzszórás megy, mert teljesítménybérért dolgoznak. Nem is túl magas pénzért, úgyhogy szükség van az elhivatottságra is. Igen, vannak aktivistái is a Greenpeacenek. Amelyik atomerőműhöz vagy konferenciaterem bejáratához láncolja magát, az pusztán elkötelezettségből teszi. Nem kell egyetérteni a Greenpeace tevékenységével, de ostobaság kiakadni azon, hogy emberek korrekt és nem könnyű munkáért pénzt kapnak. Ráadásul nem az adóforintjaidból, hanem te döntöd el, hogy támogatod-e vagy sem.
2010. júl. 22. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!