Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » A zöldek miért nem tesznek...

A zöldek miért nem tesznek valójában a környezetvédelemért és fenntarthatóságért?

Figyelt kérdés

Pont attól rettegnek folyton, amitől nem kéne.

-Atomerőmű. Nem a napi nem tudom hány tonna fosszilis tüzelőanyagot felhasználó hőerőműveket tiltanák be, hanem a vízgőzt kibocsátó atomerőműveket.

-GMO. Ezzel is lehet ijesztgetni az embereket, pedig a fenntarthatóság szempontjából óriási potenciál van abban, ha egy növény mondjunk jobban ellenáll az aszálynak / többet terem, stb.


2019. máj. 12. 10:41
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

#9


Én a [link] oldalra mentem, te a /international -ra.


Hallottam róla, olyan véleményeket is olvastam, hogy bizonyos gazdasági érdekekek lobbitevékenysége, hogy az emberek ne a dízelautókat akarják venni. (Vagy a FAZ-ban olvastam, vagy a Südduetsche Zeitungban, nem emlékszem pontosan.) De erről tényleg nincs annyi hiteles információm, hogy megalapozottan állást tudjak foglalni.


A /international oldalnak a témáival viszont teljesen egyetértek.

2019. máj. 12. 15:30
 12/19 anonim ***** válasza:

"Elnézést nem tudtam, hogy ekkora szakértővel van dolgom.


Nem is értem, hogy miért Mihail Gorbacsov meséli el helyetted az történéseket."


Mert kell neki a kis lóvé a nyugdíj mellé és mert ő volt a Szovjetunió akkori pártfőtitkára? Gorbacsov a Moszkvai Egyetem jogi karán végzett 1955-ben, majd később összehozott egy agrár-közgazdász diplomát is. Szerinted neki van valami fogalma arról, hogy működik egy erőmű? :D :D


Ha kicsit utánaolvasol - pl google - magyarul is találni fogsz részletes leírást hogy milyen műszaki és atomfizikai okai voltak a csernobili balesetnek. Picit hitelesebbek ezek, mint Gorbacsov a TVben. Vagy őt akkor is szakértőnek találtad, amikor napokig titkoltatta a világ elől, hogy gebasz van?


Te ezt írtad:

"A legnagyobb nemzetbiztonsági kockázatot jelentő létesítmény, csak egy őrült kell aki azt mondja, hogy győzelem bármi áron és felrobbant egy ilyen erőművet."


Sehol nem utaltál rá, hogy te egy totális háború gondolsz, légicsapással vagy bármi komolyabbal. Viszont ettől sem tartanék. Csernobilnál már láttuk, hogy a veszélyes anyag terjedése kontrollálhatatlan, valszeg egyik szomszédunk sem próbálja meg ránk robbantani, mert neki is jutna a jóból ( amúgy a szomszédainknak sincsenek ilyen fegyverei ).


"Te fideszes vagy?"


Nem vagyok sem fideszes, sem kényszerrettegő. És azért megpróbálok nem egetverően nagy baromságokat leírni :)

2019. máj. 12. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

"Ha kicsit utánaolvasol - pl google - magyarul is találni fogsz részletes leírást hogy milyen műszaki és atomfizikai okai voltak a csernobili balesetnek. Picit hitelesebbek ezek, mint Gorbacsov a TVben. Vagy őt akkor is szakértőnek találtad, amikor napokig titkoltatta a világ elől, hogy gebasz van?"


Ha esetleg te is utána olvasnál egyáltalán nem beszéltem a robbanás okairól, hanem a következményről. Ami viszont így történt. Szerinted a főtitkár nem az akadémikusoktól kapott információt?

2019. máj. 12. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

"Elnézést nem tudtam, hogy ekkora szakértővel van dolgom.


Nem is értem, hogy miért Mihail Gorbacsov meséli el helyetted az történéseket."


Ebben nem utaltál sem az okokra, sem a következményekre viszont ez elé beidézted azt ahol leírom az okokat. Gondoltam az idézéshez szól a válasz, nem teljesen máshoz : D

2019. máj. 12. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Szóval nem találtál cikket arról, hogy a dízel üzemanyagú járművek kibocsátása károsabb, mint a benziné? Akkor nem is kerestél:

A dízel-kipufogógáz károsan befolyásolhatja az ember immunrendszerét – állapították meg a salzburgi egyetem kutatói: [link]

A modern dízelüzemű személygépkocsik motorjai tízszer annyi káros anyagot eresztenek a levegőbe, mint a teherautók, kamionok és buszok motorjai, derül ki a legfrissebb EU-s kutatási adatokból: [link]

A dízelmotorok számlájára írható a közlekedési légszennyezés okozta halálozások 47 százaléka világszerte - állítja egy új tanulmány: [link]

Diesel-powered vehicles and equipment account for nearly half of all nitrogen oxides (NOx) and more than two-thirds of all particulate matter (PM) emissions from US transportation sources: [link]

For most cars built over the past 20 years that may still be in use, petrol is likely to be less polluting overall than diesel: [link]

[link]


Tele van cikkekkel, tanulámnyokkal erről az internet. Csak az nem talál aki nem keres.


A magyar greenpeace oldalon se látok semmi olyat amivel egy normális, környezetéért tevő ember ne értene egyet. Tény, hogy Magyarország, azon belül Budapest levegője nagyon szennyezett, mégpedig az egyik legszennyezettebb Európában. Nálunk rengeteg a dízel autó, főleg a nyugatról behozott, ott már forgalomba nem engedett. Nálunk nagy divat volt a dízel amíg olcsóbb volt a dízel üzemanyag, mint a benzin. Tök mindegy mennyire szennyezi a levegőt, kevesebbe kerül a tankolása, persze hogy azt kellett venni. Sok tanulmány megerősíti, hogy károsabbak mint a benzines autók. Értem én, hogy az emberek szeretnek összeesküvés elméleteket fabrikálni ha valami olyanról hallanak ami nem tetszik nekik, de értelmét nem látom, hogy kinek lenne jó ennyi kutatót lefizetni hogy hamis tanulmányokat gyártsanak. Kinek jobb az ha benzines autót vesznek az emberek dízel helyett? Minden autógyártónak van mindkettőből típusa, nekik aztán tökmindegy, darab-darab.


Nyugodtan lehet lepontozni, túl vagyok már azon az életkoron, hogy az érdekeljen kinek mennyire tetszik a válaszom (pláne, hogy egyesek csak azért járnak a gyk-ra, hogy pontozgassanak), de én is támogatom a dízelek kitiltását a városokból. Nem rövidtávra, városi közlekedésre valók, nem arra, hogy otthonról elmenjenek velük a 3km-re lévő óvodába, ott leállítsák, kirakják a gyereket aztán indítás, tovább a 4km-re lévő iskolába, aztán az 5km-re lévő munkahelyre, délután bevásárolni 2km-re, aztán a gyerekekért.... stb.

2019. máj. 12. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Tudtommal nem nagyon van olyan ország, amit jelenleg zöld párt vezetne (lehet 1-2 helyen koalícióban vannak), tehát ténylegesen sehol sem tudnak tenni semmit.


Atomerőmű - szerinted az üzemanyag az éterből manifesztálódik, majd felhasználás után eltűnik? Szerintem nem, helyette mind a kitermelése, mind az elhasznált üzemanyag elhelyezése káros és gondokat okozhat.


GMO - jelenleg senki se ismeri hatását, nem véletlenül tiltott sok országban, olyan országokban is, ahol talán "zöldek" sincsenek.

2019. máj. 12. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim válasza:
Magyarországon hagyománya van a zöld köntösbe bújtatott gazdasági érdekeknek... Levegő munkacsoport meg az M0... Békák elohelye (az hogy az napi millió autó a városban kojtol az nem érdekelte őket), de vannak még, pl 4 mancs meg az elhitesult libatömés, az unió és főleg a franciák penzelte libamaj lobbi most vehetsz francia 20dekát 7000 forintért, de az legalább nemtömött... Több magyar vallalat kifingott, mert ugye nehogy a tömött magyar liba mája legyen már a német, svéd stb..polcokon. De sorolhatnank, máskor pedig pontosan csak a penzszerzes a cél... Nagyon sok allatmento szervezet van... Egy részük pl csak a pénzre megy, úgy hogy állatokat nem/ritkán látnak el... A trükk annyi hogy feltoltenek egy felholt kutyáról egy képet, meg mellé egy bankszamlaszamot
2019. máj. 13. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 hypno ***** válasza:

A GMO-val nem lenne baj, ha egy fajta egyedeit válogatnák. (A klasszikus nemesítés erről szól)

De ha mondjuk a kukorica génállományába egy rovarét keverik, hogy pl. saját mérget legyen képes előállítani a kártevői ellen, akkor kicsit sincs rendben.

2019. máj. 18. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 hypno ***** válasza:

Mondj egy országot, amit a zöldek irányítanak.


Kormányzati hatalom nélkül pedig nehéz érdemben tenni valamit.

2019. máj. 18. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!