Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Miért kötelező a bilincs...

Miért kötelező a bilincs előállításkor?

Figyelt kérdés

Tegnap szemtanúja voltam, hogy egy 17 év körüli lányt (nem barna, hanem magyar) a biztonságiak nem engednek el, távolabb voltam de úgy hallottam, hogy parfümöt akart lopni és tettenérték. Továbbra sem engedték el, hanem azt vettem észre, hogy kijött két rendőrjárőr, a lányt félrehívta az egyik rendőr, a másik rendőr pedig a biztonsági őrökkel beszélt és elmentek valahová a biztonságiakkal az egyik rendőr, majd kb 10 perc mulva visszajöttek és a lányt egyesével a karjait hátratették és megbilincselték hátra, karonfogták és elvitték. Mint egy akciófilmben. A lány nagyon meg volt törve, látszott is, teljesen engedelmeskedett a rendőröknek. Annyit hallottam még, hogy kérdezte, hogy "miért bilincseltek meg" ,erre az egyik rendőr mondta, hogy mert ez a szabály, előállításkor kötelező a bilincs és mondta neki, hogy jöjjön, mennünk kell.


Miért kötelező előállításkor a bilincs?

Ez nem egy gyilkos, drogos, rabló veszèlyes lány volt látszott rajta, hanem egy középiskolás jól öltözött rendezett magyar lány.

Nem elég lenne az ilyet csak úgy előállítani, hogy mondaná a rendőr ,hogy jöjjön jönnie kell velünk, de ha valamiben nem működik együtt megbilincseljük mégha kötelező is?


Nem védem, mert én honnan tudjam, hogy az első lopása vagy a századik. Csak ránézésre, ha úgy itélném meg a szituációt, hogy nem muszály megbilincselni, nem tenném, mert az még +papírmunka, hogy mi okból bilincselték meg.



2019. aug. 9. 17:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Engem is vittek be szabálysértésért hátrabilincselt kézzel, ráadásul olyanért, amivel senkinek nem ártottam. Ugyanazért egy ismerősömet egy héttel azelőtt csak megbüntették a helyszínen. Mondjuk megértem, nem tudni, kiben mi lakozik. Meg nem motoztak, mint ahogy gondolom a lányt sem (nem is tehették), lehetett volna nála kés, gázspray, akármi. Szóval én megértem.
2019. aug. 9. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

De, természetesen lehetne. Valószínűleg ez be is jönne mondjuk 100 esetből 95-ször. A maradék 5 esetben a lány például teljesen bepánikol amikor be akarják tenni a rendőrautóba, és elkezd csípni, harapni, földhöz vágja magát, csak hogy elmeneküljön. Innentől két lehetőség van. Vagy tényleg elmenekül, akkor jön a kérdés, hogy a rendőrök ketten nem bírnak egy 17 éves lánnyal; vagy lebirkózzák és ott bilincselik meg, akkor meg jön a kérdés, hogy milyen jogon vertek meg egy 17 éves lányt, aki csak a boltból lopott.


Aztán ott van az a ritka eset, amikor tényleg teljesen gátlástalan vagy hülye a lány, és megpróbálja elvenni a rendőr fegyverét, vagy belenyomja a combjába a körömreszelőt. Ez lehet, hogy egy rendőrrel 20 év szolgálat alatt max egyszer fordul elő, de az pont egyel több, mint amennyit ő szeretne.


Az meg a másik, hogy attól, hogy erős vagy komolyabb bűnöző valaki, még nem biztos, hogy ő a problémásabb. A 160 kg-os uzsorás általában már elég rutinos ahhoz, hogy tudja, mi az a balhé ami miatt nem fogják tudni benntartani, csak kihallgatják és kiengedik. Ilyenkor ő sem nehezíti a saját dolgát, hanem együttműködik. Ellenben a fent említett 17 éves lánynak - amikor tudatosul benne, hogy most berakják a rendőrautóba - főleg ha ez az első ilyenje, simán elgurulhat a gyógyszere

2019. aug. 9. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Túl sok disney mesét néztél, ahol a csúf vasorrú banya a gonosz, a hófehérke meg a jókislány, de a valóságban a szereposztás véletlenszerű. Egy ember meg nem tudja a kínézetéből megállapítani, hogy milyen a természete, hacsak nem gondolatolvasó. Amelyik kutya ugat, az nem harap. De amelyik nem harap, az meg kiszámíthatatlan, tehát vigyázni kell vele.
2019. aug. 9. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Jobb a biztonság. Semmi sem tiltja, innetől kezdve a kockázat 0. Elttem leírták... mivan ha megkergül.. senkire nincsen ráírva, hogy pszichiátriai kezelt... vagy akármi. A leggyakoribb, hogy elkezd kárt tenni magában, aztán azt magyarázza meg onnantól kezdve az intézkedő rendőr, hogy azt nem ő csinálta. Jobb a bilincs, mindenkit megvéd igazából.
2019. aug. 9. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Értem. Köszönöm a válaszokat. Nem lennék a helyében.

Biztos előzetesbe tették vagy két évre.

A bolti lopásra nagyon harapnak a rendőrök, sőt a kerékpárlopásokra is.

2019. aug. 10. 10:55
 6/12 anonim ***** válasza:
Remélem ez irónia volt
2019. aug. 10. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Gúny volt. Még mindig nem érti, hogy a bűnözőket miért kell megbilincselni.
2019. aug. 10. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nem tették előzetesbe, két ok miatt. Az egyik, hogy az "előzetes letartóztatást" már csak "letartóztatásnak" nevezik, érdemben pedig azért, mert valószínűleg csak szabálysértést követett el. Ha lopás vétsége bűncselekményt követett el, akkor a kihallgatása után kiengedték, ha viszont tulajdon elleni szabálysértésnek minősül a dolog, akkor nagy az esélye, hogy szabálysértési őrizetbe vették és bezárták egy fogdába vagy 2-2.5 napra.

Előállításkor nem kötelező a bilincs, a rendőr mérlegel. Mostanában egyre nagyobb divat bilincselni. Onnantól kötelező, ha valakit őrizetbe vesznek, letartóztatnak.

A lánynak nagyobb büntetés volt, hogy bilincsben vitték el több ember előtt, mint amit majd kapni fog hivatalosan.


[link]

2019. aug. 11. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

En azok utan, amit hallottam, (hogy kiugrott a kocsibol, akit vittek be a rendorok), en kb duplabilincset raknek az ilyenekre. Nem hianyozna nekem se, hogy egy hulye miatt meg engem baszogassanak h ez hogy tortenhetett meg.


Rtv:


48. § A rendőr bilincset alkalmazhat a személyi szabadságában korlátozni kívánt vagy korlátozott személy


a) önkárosításának megakadályozására,


b) támadásának megakadályozására,


c) szökésének megakadályozására,


d) ellenszegülésének megtörésére.


Ha igy itelte meg, hogy fennallhat vmi, akkor joga van hozza.

2019. aug. 11. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Megnéztem a videót, így már világos minden.

Viszont a hiztonsági őrökben is volt "zsiványság". Arra gondolok mégpedig, hogy észlelték a lopást, ekkor felszólították a lányokat, hogy adják elő a cuccot, mivel kis értékű dologról van szó, ha azonnal odaadják, nem lesz ügy. A lányok teljesítették az őr kívánságát, melyet követően, az őr mondta, hogy mégis ki kell hívni a rendőrséget, mert ez a szabály. Az őr szerintem tudta, hogy mindenképp kihívja a rendőrséget csak a lányokkal elhitette, hogy ha előadják a dolgot, nem lesz ügy.

2019. aug. 11. 14:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!