Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Miért kötelező a bilincs...

Miért kötelező a bilincs előállításkor?

Figyelt kérdés

Tegnap szemtanúja voltam, hogy egy 17 év körüli lányt (nem barna, hanem magyar) a biztonságiak nem engednek el, távolabb voltam de úgy hallottam, hogy parfümöt akart lopni és tettenérték. Továbbra sem engedték el, hanem azt vettem észre, hogy kijött két rendőrjárőr, a lányt félrehívta az egyik rendőr, a másik rendőr pedig a biztonsági őrökkel beszélt és elmentek valahová a biztonságiakkal az egyik rendőr, majd kb 10 perc mulva visszajöttek és a lányt egyesével a karjait hátratették és megbilincselték hátra, karonfogták és elvitték. Mint egy akciófilmben. A lány nagyon meg volt törve, látszott is, teljesen engedelmeskedett a rendőröknek. Annyit hallottam még, hogy kérdezte, hogy "miért bilincseltek meg" ,erre az egyik rendőr mondta, hogy mert ez a szabály, előállításkor kötelező a bilincs és mondta neki, hogy jöjjön, mennünk kell.


Miért kötelező előállításkor a bilincs?

Ez nem egy gyilkos, drogos, rabló veszèlyes lány volt látszott rajta, hanem egy középiskolás jól öltözött rendezett magyar lány.

Nem elég lenne az ilyet csak úgy előállítani, hogy mondaná a rendőr ,hogy jöjjön jönnie kell velünk, de ha valamiben nem működik együtt megbilincseljük mégha kötelező is?


Nem védem, mert én honnan tudjam, hogy az első lopása vagy a századik. Csak ránézésre, ha úgy itélném meg a szituációt, hogy nem muszály megbilincselni, nem tenném, mert az még +papírmunka, hogy mi okból bilincselték meg.



2019. aug. 9. 17:41
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

A bilincs miatt nem sajnálom, de ha rács mögé tették, akkor igen.

Komoly, súlyos bűncselekményeket elkövetők egy percre sem kerülnek rács mögé, sem bilincsbe.

2019. aug. 12. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
2019. aug. 20. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!