Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Kaptam egy beidézést a rendőrs...

Kaptam egy beidézést a rendőrségre gyanúsítottként. Valószínűleg kihallgatás lesz. Mire számítsak?

Figyelt kérdés
2019. aug. 14. 11:45
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Nem árultam tippmix tippeket. Párezer forintot vettem el sértettektől amit aztán eljátszottam és akkori munkanélküliségem és személyi kölcsönöm mellett nem tudtam nekik visszafizetni. Pár hónapja jól fizető munkát találtam, a személyi kölcsönöm lejárt és rendeződtek az anyagi gondjaim így az akkor elvett pénzeket is visszafizettem. Akkoriban nem állt jól a szénám, párkapcsolati gondok miatt befelé zárkóztam és rákaptam a szerencsejátékra, abban reméltem a boldogságot. Később már nem tudtam kontrollálni a kiadásaimat és elfogyott a pénzem. Egy év távlatából nézve elkeserítő, hogy idáig jutottam a lejtőn. Egy csomó enyhítő körülménnyel a nyakamban remélem megúszom olcsón.
2019. aug. 14. 14:49
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem ítélkezek! Gondolkodj azon, hogy mi az olcsóbb!

Én a helyedben a már megtérített anyagi kár tízszeresét is szívesen kifizetném sérelemdíjként a sértetteknek közvetítői eljárásban (cserébe sértettek okmányba foglalják, hogy sérelmüket jóvátetted, ez után nem vagy büntethető), mint hogy esetleg belecsússzál akárcsak pár hónapos felfüggesztett szabadságvesztésbe, mivel amíg a próbaidő tart, addig büntetett előéletű lennél, ami munkavállalásnál komoly gond lehet.


[link]



Btk.

A törvényi mentesítés

100. § (1) E törvény erejénél fogva áll be a mentesítés

...

d) felfüggesztett szabadságvesztés esetén a próbaidő leteltének napján,

2019. aug. 14. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
A vádemelésig fél évet már ledolgozok a jelenlegi munkahelyemen. Már ellenőrizték az erkölcsim, valószínűleg a próbaidő letelte után már nem nézné a munkahelyem az előéletem. A próbaidőm másfél hónap múlva jár le. A tízszeres jóvátétellel csak egy probléma van: 4000 ft kár miatt kizárt, hogy 40000 ft-ot fizessek vissza valakinek, mert nem életszerű. Akkor már inkább kerüljön bíróságra az ügy és az előkészítő tárgyaláson lemondok a tárgyalási jogomról és elfogadom az ügyész vádemelési javaslatát. Pont, hogy most kezdek anyagilag helyrejönni nem akarok több százezret fizetni jóvátételért.
2019. aug. 14. 15:13
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

Szerencsés esetben a sértettek közt sok a jóindulatú, akinek elég az is már hogy anyagi kárukat megtérítetted.


Abból indulj ki, hogy ha 50 ezer forint alatti üzletszerű csalás volt, akkor is simán számíthatsz jóindulatból (tényleg jóindulatból, nem ironikusan értve) felfüggesztett szabadságvesztés helyett, 50-100 napi tétel pénzbüntetésre. Napi összege lehet úgy 2-5 ezer (ha nem vagy kiemelkedően csóró vagy pénzes), ha pedig 50 ezer feletti volt, akkor 200 napi tétel pénzbüntetésre.



Itt rákereshetsz hasonló ügyekre (szabadkeresésnél megadod a kulcsszavakat)

[link]

2019. aug. 14. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm az információkat!
2019. aug. 14. 15:34
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
Szívesen!
2019. aug. 14. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
61%

Levike. Ne add mar elő magad hogy értesz hozzá, mert ezzel megvezetsz másokat.

A varázsszó : közvetítői eljárás

Az ügyész happy, teis happy, mindenki happy.

2019. aug. 14. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

Ügyészasszony megint beseszól a válaszomba, holott jót írok.

De pedig értek hozzá, és jót irtam. Nem vezetek meg senkit. Ne legyen már baj, hogy válaszolok itt mikor értek a témához és érdekel.


Kérdező:

Egyezség kötését lehet kérni, de ha egy sértett nem megy bele akkor bukta.

Azt ki ne találd, hogy 10×sét fizeted vissza, mert nem életszerű tényleg.

Inkább akkor vállalj egy felfüggesztettet, ha nem követsz el.semmit, nem érzel belőle semmit.

Sok helyen nem kell erkölcsi már.

2019. aug. 14. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
61%
Majd a tisztelt kérdező eldönti kinek hisz:)
2019. aug. 14. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
Mindkettőtöknek hiszek és köszönöm a válaszotokat, ne veszekedjetek nem éri meg.:)
2019. aug. 14. 21:48
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!