Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » A rendőrségen a fiatal nyomozó...

A rendőrségen a fiatal nyomozók tényleg tapasztalatlanok és nem tudnak sok dolgot megoldani?

Figyelt kérdés

Állítólag aki a nke rtk-t elvégzi az egyből lehet nyomozó, vizsgáló 20 évesen. Azt hallottam, hogy odaültetik az íróasztalhoz és csinálja, de mit...


Akik annakidején járőröztek és most nyomozók azok már rutinosabbak ,azok durván beszélnek az emberrel, de ezt egy fiatal rendőr nem tudja megtenni gondolom.

A multkor mikor kihallgatáson voltam láttam egy 20-22 éves nyomozólányt. Ha annak adnak egy olyan ügyet akit fel kell kutatni, ha beidézi az embert az, nem merné megtenni, hogy fizikailag kiveri a beismerőt az emberből, de még hasonló korú férfi társaik sem.


Hallottam ezeket, meg egy jó pár kihallgatás a hátammögött van és volt szerdncsém beletekinteni, hogy milyen ott a munka.


Akik frissen fégeztek fiatalok, egybő nyomozók lettek, tényleg tapasztalatlanabbak, mint az idősebbek skik anno járőröztek vagy csak pletyka amiket mondanak meg írnak médiákon?



2019. aug. 16. 19:08
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Akkor azt a részét bevállalja az öreg. Mégis hol kezdje el a szakmát? 30 évesen? 40? 50? Akkor már megengednéd hogy dolgozzon? A fiatalokat nem engedik be a munka világába a kivénhett fszok aztán csodálkoznak hogy nincs munkaerő. Gratula a logikához.
2019. aug. 16. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Akkor miért nem úgy csinálják, hogy elvégezted az egyetemet, előszőr járőrözől 5 évet és ez a feltétele, hogy nyomozó lehess? Miért nem így csinálják, hogy legyen tapasztalata?

Idézést írni meg embert kihallgatni egy civil ember is meg tud csinálni, hogy amit mond a tanú vagy gyanusitott, azt gépen irja és a végén aláiratja. Ezt bárki megtudná csinálni ehhez nem kell egyetem. Én 5 év járőrözésre küldeném őket, hogy tapasztaltabbak legyenek.

2019. aug. 16. 19:13
 3/7 A kérdező kommentje:
Elnézést a helyesírási hibákért.
2019. aug. 16. 19:17
 4/7 anonim ***** válasza:
81%
Aha szerinted ennyit tanulnak az egyetemen? Aláírni meg gépelni. Szerintem kicsit komolyabb kiképzés van pláne hogy ahol kell ott van fizikai alkalmassági is egyben.
2019. aug. 16. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

A multkor aki 40 körüli nyomozó kihallgatott, közbe jött be a kollégája aki olyan 22 körüli csaj lehetett, köszönt, de olyan halkan, félénken, mint egy félős lány, leült de csak a gépet nézte, mert ketten voltak egy irodában. Ja és r.hadnagy volt, nem titkárnő az ajtón lévő felirat szerint.

Na az ilyen fiatal hölgyek milyen munkát kapnak?

Gondolom nem bűnszövetséges rablókkal ültetik szembe.


Egyébként csak érdekel a téma.

2019. aug. 16. 19:23
 6/7 anonim ***** válasza:
74%

"Akkor miért nem úgy csinálják, hogy elvégezted az egyetemet, előszőr járőrözől 5 évet és ez a feltétele, hogy nyomozó lehess? Miért nem így csinálják, hogy legyen tapasztalata?"

Szerinted a lószarrugdosásban (mai nevén járőrözés) hogyan szerzi meg a nyomozáshoz szükséges tapasztalatot? Nem kötekszem, csak ha már felvázoltál egy fejlődési görbét, gyanítom, vannak elképzeléseid arra, hogy az hogyan fog működni. Tehát ottan van Alap Jóska a diplomájával, kivezényeled járőrözni, hogy tanújja a szakmát és megbírságolja a hótt' részegen a kapualjba vizelő ír legénybúcsús parasztot és a padon alvó hajléktalant, szétválasztja a semmin összeverekedő részeg vadállatokat - ezzel mégis mit tanul meg a nyomozásból? Nem, nem a papírmunkából, az "éjn vagyok a türvén, osztán a pofádat befogtad" hozzáállásból, hanem abból, hogy hogyan kell megvizsgálni, mi történt egy adott bűnesettel kapcsolatban, ki miről tudhat, hogyan kell az egymással "megcsinájjuk a balhét okosba', osztán a pízt elosszuk, a lényeg, hogy egyfélét monnyunk" megállapodás mentén együttműködő dögevő cigányokat összezavarni.

Szerintem a mezei lószarrugdosó járőr az utóbbiról nem sokat tud. Ezzel nem azt mondom, hogy a mostani gyakorlat jó, de nem az az optimális, hogy a szavaiddal élve "nem merné megtenni, hogy fizikailag kiveri a beismerőt az emberből". Csak Cselédország cselédnépénél (meg innentől keletre, amit manapság annyira bálványozunk) működik az, hogy addig ütjük a gyanúsítottat, amíg be nem vallja azt is, amit nem követett el. Ott, ahol emberhez méltó élet van, nem kell a bűnözőt ütni-verni.

2019. aug. 16. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
71%

Egyrészt a gyanúsított verése nem kor és tapasztalat kérdése. Normális államban eleve tilos az ilyesmi.

Másrészt ha egyszer nyomozónak tanul valaki, akkor minek menne járőrözni? Attól nem lesz tapasztaltabb nyomozó, teljesen más világ a kettő.

2019. aug. 17. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!