Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » A Magyar rendőrség egy és...

A Magyar rendőrség egy és ugyanaz minden városban, de tényleg ennyire különbőzik egyik város kapitányása a másik város kapitányságától?

Figyelt kérdés

Pl. Békéscsabán, ha valakire kihívják a rendőröket ,mert bűncselekmény van, kimennek a rendőrök, ha nincs tárgyi bizonyíték csak simán legalább két tanú, akkor is előállítják az embert. Megbilincselik, a nyakánál fogva előre jól lehajtják a fejét majdnem a hasáig és viszik be, őrizetbe is veszik.


Debrecenben viszont, ha látnak valakit, hogy bűncselekményt követett el, mégha tetten is érik, (nem a rendőrök hanem mondjuk két ember), és kihívják a rendőrséget, ott nem elég két szemtanú, kell tárgyi bizonyíték is, ha nincs akkor vesztes az ügy. Sőt Debrecenben előfordul, hogy a szemtanúk által akad nyom is, a járőrök beszólnak, hogy nyom is van, de a helyszínelők nem mennek ki, elutasítják a járőrök kérésétés, ekkor a járőrök, pedig azt mondják az "állítólagos" elkövetőnek, hogy elmehet, viszont látásra, a sértettnek meg, hogy hát nincs más, be kell menni a kapitányágra és feljelentést tenni, ekkor a sértettet majd megeszi az ideg, a járőrök pedig azt mondják, hogy ne őket hibáztassák, ők nem tehetnek semmiről és elmennek. Persze, ha van bizonyíték akkor Debrecenben is beviszik az embert.


Láttam már rendőri intézkedéseket és leírtam két példát, amit már volt szerencsém látni.


Kérdésem:

Tényleg ennyire nagy különbség van két város rendőrkapitánysága között, hogy itt ez a szokás, ott meg az, vagy ez véletlen?

És ez miért van?



2019. aug. 19. 18:56
 1/4 A kérdező kommentje:
*kapitánysága*
2019. aug. 19. 18:59
 2/4 anonim ***** válasza:

Ezzel egyetértek teljesen! Nem tudom ki emlékszik még a Tolvajkergetőkre, de ott is teljesen valósághűen ábrázolták a rendőrséget. Valahol beülhetett a rendőrautóba a nyomkövetővel, és perceken belül elkapták a tolvajt, valahol meg cinikus bunkók voltak a rendőrök.


Bár esküszöm, ebben az országban pont így van ez a Postán / kórházban / kormányablaknál / akármilyen hivatalban, hogy vagy a legaranyosabb embereket fogom ki, vagy olyanokat, akik az első perctől kezdve utálnak.

2019. aug. 19. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem ez a rendőr személyétől is függ, meg a kapitányságok szokásától. Egy újonc előbb utóbb átveszi a rangidősebb kollégáinak módszereit, szerintem leginkább ezért alakulhatott ez így ki.
2019. aug. 19. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A debreceni renőrség semmirevaló, van tapasztalatom velük bőven.
2019. aug. 21. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!