Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ha én büntetlen előéletű, de...

Ha én büntetlen előéletű, de pszichiátriai beteg vagyok és rendszeresen járok pszichiáterhez, meg gyógyszereket szedek és elkövetek valamilyen bűncselekményt, akkor börtönbe küldd engem a bíróság, vagy elrendelik a kényszer gyógykezelésemet?

Figyelt kérdés
2019. aug. 25. 14:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Minden attól függ, hogy a betegséged összefüggésben van-e a bűncselekménnyel, gondolom.
2019. aug. 25. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
96%
Azt majd a vizsgálat eldönti. Ha nagy peched van ezt a kérdést is látni fogják a számítógépeden.
2019. aug. 25. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
A tv-ben láttam olyat, hogy egy gyilkost börtön helyett kényszer gyógykezelésre küldtek, mert mentálisan beteg volt. Ha valakit elmegyógyintézeti kezelésre köteleznek az mennyi ideig tart? Mikor engedik szabadon az illetőt?
2019. aug. 25. 14:30
 4/11 anonim ***** válasza:
97%
Amíg gyógyulttá nem nyilvánítják az orvosok. Az is lehet, hogy sose szabadul.
2019. aug. 25. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
91%
Ha egy gyilkost kényszergyógykezelésre ítélnek, az sok esetben élete végéig tart, amennyiben a büncselekményt okozó betegség nem gyógyítható.
2019. aug. 25. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nekem nem baj, ha látják a zsaruk ezt a kérdést a számítógépemen, mert nem követtem még el semmit, csak elméletben érdekel, hogy mire számíthatnék akkor, ha mondjuk valakit megkéselnék. Én egyébként OCD-s vagyok, rengeteg kényszer gondolatom van és az utóbbi időben csökkentek ezek a gondolatok, mert új pszichiáterhez járok, akitől kaptam olyan gyógyszert, ami a kényszer gondolataimat csökkenti, de van, hogy ezek a kényszer gondolatok olyan dolgok elkövetésére utasítanak engem, amiket nem akarok megtenni, csak kényszert érzek rá, hogy olyasmit tegyek, amit nem szabad. Ezek a kényszer gondolatok felerősödnek, ha mondjuk félek valamitől, vagy, ha emberek között vagyok, mert szociális fóbiám is van, én utálok emberek között lenni.
2019. aug. 25. 14:38
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha a kényszergondolataidat netán valóra váltanád, akkor elöször egy független pszichatar - nem a te kezelöorvosod! - megvizsgálja, mennyire lettél volna képes ezeket kontrollálni, és attól függöen, mennyire saját döntésed volt és mennyire a betegség, vagy börtönbe kerülsz (ha nem a betegség volt a fö ok, hanem csak ezzel akarsz takarózni), vagy pszichiátriára kerülsz, amíg teljesen meg nem szünnek ezek a gondolatiad, mert a büncselekménnyel bizonyítottad, hogy veszélyes vagy másokra nézve. Amíg ez a veszély fennáll, addig nem engedhetnek emberek közé.
2019. aug. 25. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Különben senkit se akarok bántani, csak félek tőle, hogy egyszer olyasmit csinálok, amit nem szabad. Az öngyilkosságra is sokszor gondoltam az elmúlt hónapokban, mert bűntudatom van a kényszer gondolataim miatt, meg idegesítenek is engem ezek a gondolatok.
2019. aug. 25. 14:56
 9/11 A kérdező kommentje:
Különben fenyegető kommentekre nem vagyok kíváncsi. Én csak feltettem pár kérdést és azokra várom az értelmes válaszokat.
2019. aug. 25. 15:12
 10/11 anonim ***** válasza:
Kevered a fenyegetést a figyelmeztetéssel.
2019. aug. 25. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!