Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Egészség » Mentális egészség

A kérdés

Az önkéntes pszichiátriai kezelést is felülvizsgálja a bíróság 72 órán belül vagy csak a kényszer beszállított betegekét?

ápr. 28. 14:52  Privát üzenet  

A válaszok
Bővebben? A kérdést sem értem. Milyen bíróság? Milyen 72 óra?

A válaszíró 78%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/5Időpont ápr. 28. 15:14 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Úgy tudom, hogy amikor valakit bevisznek a pszichire akkor egy bírósági testület 72 órán belül megvizsgálja azt hogy szükséges-e a további kezelés.

De ha nem hallottál még ezekről akkor jó eséllyel nem tőled várom a választ:)

# 2/5Időpont ápr. 28. 15:30 Privát üzenet
1. vagyok. De! Jó eséllyel tőlem várod a választ, mert: semmi ilyesmi nem történik, ha nincs bűncselekmény, akár magától megy be valaki elvonóra, akár viszik, akkor sem. Ezért kérdeztem meg.

A válaszíró 78%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/5Időpont ápr. 28. 16:50 Privát üzenet
Kettő hozzámtartozóval is történt ilyen. Őket rendőri elősegítéssel vittek be. Szerintem minden esetben el lesz könyvelve, hogy ott jártál kezelésen, de csak akkor láthatja a rendőrség, ha törvénybe ütköző dolgot csinálnál, vagy valami ügy kapcsán a vallomásod kellene arról amit tudsz, de ha így egymagában nem csinálsz bajt, nem lesz utána nézve.

A válaszíró 71%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/5Időpont ápr. 28. 18:55 Privát üzenet

#4. Válaszíró voltam:

Valószínű ezt a főorvos fogja eldönteni.

A válaszíró 71%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/5Időpont ápr. 28. 18:57 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
A depresszió, a szociális fóbia és a megfelelési kényszer együtt jár?
Megfelelési kényszer miatt öngyilkossági gondolatok?
Mentális betegségnek minősül, ha valaki képtelen fél percig csendben maradni?
Az milyen betegség, ha folyton egy megtörtént dolgon gondolkozok és azt akarnám hogy ne történt volna meg?
Mi lehet az oka a hajrágásnak?
Valaki tud segíteni?

Kérdések az Egészség rovatbólKérdések a Mentális egészség rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!