Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Kihívom a rendőrséget. Ez...

Kihívom a rendőrséget. Ez megoldás lehet?

Figyelt kérdés
Van a közelben egy szórakozóhely. Péntek-szombat mindig buli van és hangoskodás, ilyenkor vagy a szórakozóhelyet hívom fel és szólok, hogy ki fogom hívni a rendőröket vagy ha fiatalok vannak és óriási az üvöltözés, akkor rögtön a rendőröket hívom. Ha hatótávon belül vannak régebben kiordítottam, de ezt már kezdem unni. Hogyan érhetném el hogy a ház 100-200 méteres körzetében rendőri razziak legyenek? Csendben, nyugodtan szeretnénk eltölteni az estéket.Aztan ők meg annyi kannásbort meg kukoricadarás sort isznak a prérin, amennyit akarnak, majd másnap amikor szétrobban a fejük a másnaposságtól meg a szégyentől, akkor el gondolkoznak.
2019. szept. 26. 20:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
77%
Hívd ki a zsarukat, legfeljebb nem fognak kimenni.
2019. szept. 26. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Eddig mindig jöttek, osztottak is pár csekket.
2019. szept. 26. 20:27
 3/13 anonim ***** válasza:
29%
Hívogasd csak, remélem, hamarosan pont te fogod megszívni! A rendőrséget ugyanis nyomós (!) Indok esetén szabad csak értesíteni, nem holmi legálisan működő belvárosi szórakozóhelyen zajongó tinik miatt!
2019. szept. 26. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
33%
Hiába pontozol le, én egyrészt tanulok is rendészet elméletet, másrészt rendőr a párom! Hidd el, pontosan tudom, mi az, amire legyintenek, mi az, amit komolyan vesznek.
2019. szept. 26. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Te szereted ha az ablakod alatt megy a trógerkedés? Úgy látom igen
2019. szept. 26. 20:38
 6/13 anonim ***** válasza:
35%
Nem szeretem, de nem tudok mit csinálni, én is voltam fiatal, illetve a 2 éves lányunk is lesz még bulizó 20 éves, aki eljár szórakozóhelyekre. :)
2019. szept. 26. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
62%

A kérdezőnek itt NEM a szórakozóhellyel van gondja, hanem az onnét kijövő üvöltöző, vandálkodó, kötekedő mattrészeg surmókkal. Őrájuk pedig, ha jól tudom, vonatkozik a törvény, miszerint este 10 után kuss, tehát jár nekik a sárgacsekk.

Már csak azért is, mert egy-egy jólsikerült buli után okádék, ahogy egy ilyen környék kinéz: széthajigált dobozok, palackok, hányástócsák, húgyfoltok, üvegszilánkok, csikkek, köpetek mindenütt...és hiába takarítja össze az önkormányzat, következő hétvégén ugyanez a látvány fogadja majd az arrajárókat. Elég gyakori esemény az is, hogy sötétedés után tajtrészeg emberek egymást gyepálják az adott szórakozóhely előtt, vagy csak szimplán üvöltenek mint a vadállatok az erdőben.

2019. szept. 26. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
40%

ma 20:34

Akkor ne tanulj rendészetet, mert már most is a hülyeséget mondod.

Nyugodtan hívhatja a rendőrséget ha kell minden nap, ugyanis este 10 után már csendháborítás van.

Kedves kérdező.

AHol én lakom ott is alig 500 méterre a kis társasházunkkal szemben kocsmát nyitottak. Napi szinten volt a kocsmai verekedés, ordibálás, részeg emberek szórakozása. Napi szinten hívták a lakók a rendőrséget, mindig kijöttek. Rengeteg csekk osztogatás sem állitotta le az éjszakai bulikat. Végül kiderült, hogy kocsma működéséhez ha közelben lakóépület van, ahol laknak emberek, engedélyt kellett volna kérnie a működéséhez. Mi nem kaptunk semmiféle papírt, hogy beleegyezünk-e a kocsma működéséhez. Így a kocsma illegálisan máködött. Ma már nyugi van, nincs kocsma. Igaz ehhez bírói végzés kellett, és a rengeteg rendőrségi jelentés amit a rendrök írtak minden nap amikor kihívták őket.

Szóval hívjad mindig a rendőröket, és járj utána, hogy van engedélye a kocsmának.

2019. szept. 26. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 árokpart ***** válasza:
Sőt már nincsen is időhöz kötve egy 2012-es jogszabályváltozás óta a csendháborítás. Bizony.
2019. szept. 26. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Ha tudnád, hogy működik a világ, akkor tudnád azt is, hogy annak, hogy sűrűn lakott övezetben működhetnek zajos szórakozóhelyek (pl. bulinegyedben) az oka az, hogy erre politikai akarat van (gazdasági, politikai érdekkör érdeke). Ezt szolgálja rendőrség, még akkor is, ha néha állampolgári bejelentésekre megbüntetik "kemény" pártízezer forintra a napi többmilliós bevételű szórakozóhelyeket. Azért kell néha, hogy ha a lakók szervezetten panaszkodnak, akkor mondhassák, mi kéremszépen teljesen törvényesen eljárunk velük szemben.

Az érdekek pedig összetettek. Kis beruházással sok pénzt termelnek a tulajdonosaiknak a szakadt romkocsmák, hostelek, de még a jobb módú lakástulajdonosok is inkább kiadják az ottani ingatlanjaikat bulizó fiataloknak és kiköltöznek zöldövezetbe.(És ez még csak a látható felszín...)


Akiket zavar a zaj, azok jellemzően a még ott lakó kisemberek, akik közül sok csak bérli az ingatlant, pont az a cél, hogy ők elhúzzanak, erre pedig a legjobb az, hogy őrjítse csak meg őket az ottani zaj...:)


(Egy másik 60%-os)

2019. szept. 27. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!