Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti ezek után hogy reagálnátok,...

Ti ezek után hogy reagálnátok, mi a jó megoldás?

Figyelt kérdés

Előre szeretném leszögezni, hogy nagy állat barát vagyok még mielőtt valaki bele kötne.

A helyzet a következő. A férjem nővérének nagy egy rottweilere, sokszor ha jön le anyósomékhoz hozza magával. Eddig nem is volt semmi probléma.

Múlt héten ott voltunk mindannyian. A kutyus hiába van kert, akkor is bent van a lakásban. És mindig a kanapé előtt fekszik.

A lányom pont jött be, a kutya valahogy pont akkor állt fel és megbotlott benne és rálepett a hátsó mancsára. A kutyus pedig a felkarjába harapott. Rögtön rohantunk vele a kórházba, össze kellett varrni neki.

Anyósom persze teljesen ki volt borulva velem együtt. De a sógornőm azóta meg se kérdezte, hogy mi van.

Nem tudom, hogy ezek után hogy reagáljak. Ugye nem szívesen megyek akkor ha ott van a kutyával. Főleg, hogy azóta a lányom retteg a kutyákról.


2019. aug. 6. 19:53
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
42%

Nekünk is vannak kutyáink, 2 kuvasz. Az első dolog, amire megtanítottak minket itthon már kisgyerekként, hogy a kutya ravasz állat, és soha ne lépj a lábára véletlenül sem, mert ösztönösen megharap. Apa mesélte, hogy a saját gazdája orrát leharapta a kutya, mert a farkára lépett. Ez a kép élt bennem, és azóta is csak óvatosan vagyok a kutyáink mellett. A rotweiler is ilyen fajta. Mindegy, hogy kint vagy bent van, még ha alapból nem is bántaná a családot, de se a lábára, se a farkára nem szabad rálépni. És ez senkinek nem a hibája, a kutya ilyen.


Attól még, hogy ezek a fakta kutyák ilyen természetűek, a férjed nővérének illett volna érdeklődnie, hogy hogy van a kislány, nem hiszem el, hogy ennyire nem aggódik érte...És teljesen megértem, hogy a kislányod már retteg a kutyáktól, én is félnék. Meg kell neki tanítani, hogy egyébként nem mindegyik kutyafajta ilyen agresszív természetű, a rosszabbakkal meg vigyázni kell és véletlenül se szabad rálépni semmilyükre.

2019. aug. 6. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:
1,5 éves, nemrég tanult meg járni. Tényleg olyan gyorsan történt, hogy ahogy oda ért hozzánk, felállt a kutya megbotlott benne és a labára lépett.
2019. aug. 6. 20:01
 3/29 anonim ***** válasza:
60%
Értem :( Sajnálom! Akkor ha ilyen pici, távol kell tartani attól a kutyától.
2019. aug. 6. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
93%

Történnek balesetek, és ez bizony véletlen baleset volt. Sem a kicsi lányod sem a kutya nem hibás. Sógornőd viszont megtehette volna, hogy felhív titeket, hogy megkérdezze, hogy van a kislány, vagy legalább mutassa ki, hogy aggódik érte. Kislánynak meg folyamatosan lehet mondani, hogy nem kell félni a kutyustól, nem rosszak ők, csak megijedt, emrt fájt neki, hogy a lábára lépett. Nektek sem kéne hagyni, hogy a lányod rettegjen a kutyáktól.

Szerintem nem árt a kommunikáció a családban, mert így olvasva elmentek egymás mellett beszélgetés nélkül.

2019. aug. 6. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem ez egy véletlen baleset. Senki sem tehet róla.

Talán a sógornőd fél, hogy haragszol rá, és ezért nem keres, nem akar konfliktust.

2019. aug. 6. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
84%

Nekem a lányom ijedt meg egy kutyától nagyon, még babakocsiban, pedig nem bántotta, csak nagyon megijesztette. Ott a gazdi volt a hibás egyébként. sajnos évekig félt a kutyáktól és ismeretlenektöl még most is tart, akármit csináltam. (Én nagy kutyabolond vagyok egyébként tehát ez külön is bántott)

Úgyhogy lehet hogy a yerek "elintézi" hogy sokat ne kelljen együtt legyen a kutyával. De ha nem ő, akkor anyósod.

Mindenesetre egy ideig legyél mellette mert most a lányod is könnyebben meg fog ijedni a kutya hirtelen mozdulazára.


Szerintem itt nem hibás senki, hülye véletlen volt, nagy szerencse hogy nem az arcán kapta meg a lányod.

2019. aug. 6. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
72%
Azt nem tudom mit csinálj, de rohadt nagy bunkó a sogornöd, másfél éves kicsi lányt harap meg a kutyája és nem is érdeklődik. A testvérednek mi a véleménye? Amúgy azt se értem miért kell vinni mindenhova a kutyáját, nekem is van kutyám, sose viszem más embernek a nappalijába.
2019. aug. 6. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:

Igazabol nem haragszom emiatt senkire. Sajnos egy baleset volt, persze rossz szájízzel vagyok emiatt. A kutyustol is jobban tartok emiatt.

Anyosomtol még nem kérdeztem ezzel kapcsolatban.

A férjem nehezebb eset, ő nagyon kivan akadva a kutyusra is és a nővérére is.

2019. aug. 6. 21:06
 9/29 anonim ***** válasza:
28%
Nem engednék így be a lakásba egy rottweilert,de pitbullt és társaikat sem,főleg ha van ott kisgyerek is...Otthon,a saját lakásában azt csinál vele amit akar de ez totál veszélyes:( Jobbulást a lányodnak!
2019. aug. 6. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
18%
A gyerekben ez a nagy kutya sokkal nagyobb kárt is okozhatott volna és képes itt mindenki annyival elintézni, hogy baleset volt csak? 😮 Eszem megáll. Én fel is jelentettem volna a gazdát.
2019. aug. 6. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!