Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Menjen be a rendőrségre csak...

Menjen be a rendőrségre csak ennyiért? (Telefonon)

Figyelt kérdés

Még októberbe bátyámat felhívta egy férfi, mondta, hogy ki és, hogy x,y rendőrkapitányságró van és 1-2 kérdést akar feltenni bátyámnak. Fel is tette és közölte vele, hogy igazából be kellene menni, mert még vagy 15-20 kérdést is fel akar tenni neki, de bátyám sokat van külföldön és abban maradtak, hogy majd visszahívja másnap, de nem hívta vissza bátyámat.

Telefonon bárki lehet, de én utánanéztem és tényleg van ilyen nyomozó az adott rendőrségen és valóban a rendőrségről hívta rendőr.


A héten megint felhívta ez a rendőr zászlós bátyámat és mondta, hogy csak be kellene menni és mikor tud. Lényeg 19-én csütörtökön 8.30-ra beszélték meg.


A rendőr csak annyit mondott bátyámnak a telefonba, hogy kérdéseket szeretne feltenni neki. Semmi olyan, hogy tanúként vagy gyanusítottként, semmi ilyet nem mondott pedig ezt közölnie kellett volna, ugyanis papír alapú idézésen az ügy ugyan nincs rajta, hogy mi az adott ügy, azonban az ügyszám, és hogy milyen minőségben rajta szokott lenni. A telefonban is mondhatott volna egy ügyszámot meg, hogy milyen minőségben hívja be.


Mondtam bátyámnak, hogy

1. Telefonon hívott nem papíron és nem hangzott el, hogy idéz csak be kéne jönni.

2. Csak idézésre köteles az ember megjelenni.

Mondtam neki, hogy ha nem megy el, nincs következménye, küldenek egy idézést, ha arra ndm megy el, akkor elővezethetik.


Azt mondta, hogy elmegy, mert kíváncsi miről van szó.


Mondtam neki, hogy ne ilyedjen meg, természetes és határozott legyen, igazmondási kötelezettségd van és felyoroltam, hogy mik azok, amikor megtagadhatja, pl ha a családjára v magára terhelő vallomást tenne, de mondtam, hogy ne tagadja meg.

Végeztével olvassa át a jegyzőkönyvet és úgy irja alá, ezt követően kérjen egy másolatot, ne higyje el, ha azt mondják, hogy később adnak, meg kipostázzák, hanem ott helyben kérjen.


Szerintetek ha nem jelenne meg bátyám ahogy leirtam, így csak egy telefonálásra, lenne következménye?


Valamint jót mondtam a testvéremnek a jegyzőkönyvvrl kypcsolatban?



2019. dec. 14. 17:25
 1/9 A kérdező kommentje:
Elnézést a helyesírási hibákért.
2019. dec. 14. 17:32
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Hivatalos megkeresés elvileg csak papíron van, szóval gyanús kicsit.
2019. dec. 14. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
55%

Be.

Az idézés és az értesítés módja

113. § (1) Az idézés és az értesítés kézbesítés útján, kizárólag hangkapcsolatot biztosító elektronikus úton, vagy a bíróság, az ügyészség, illetve a nyomozó hatóság előtti megjelenés alkalmával szóban történik.

(2) A papíralapú idézést vagy értesítést zárt iratban kell kézbesíteni. Hirdetményben az értesítettek neve nem közölhető.

(3) Az idézést és az értesítést oly módon kell kézbesíteni, hogy azt a címzett legkésőbb az eljárási cselekmény időpontja előtt öt nappal megkapja. A nyomozás során, ha az eljárási cselekmény sürgőssége indokolja, az idézés és az értesítés oly módon is kibocsátható, hogy a címzett azt az eljárási cselekmény időpontja előtt huszonnégy órával korábban kapja meg.

(4) Ha az eljárási cselekmény sürgőssége indokolja, a terheltet érintő eljárási cselekmény esetén a védő idézése, illetve értesítése oly módon is kibocsátható, hogy a védő azt az eljárási cselekmény időpontja előtt két órával kapja meg.

(5) Az idézett hozzájárulása esetén a (3) és a (4) bekezdésben meghatározott időközön belüli időpontra is kibocsátható idézés, illetve az értesített hozzájárulásával az eljárási cselekmény a (3) és a (4) bekezdésben meghatározott időközön belül is megkezdhető.


Forrás:

[link]

2019. dec. 15. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
81%

Arra mindenképpen kérdezzen rá, hogy tanúként vagy gyanúsítottként akarják kihallgatni.


Előbbi esetben a költségek elszámolhatóak, próbálhatja átütemezni, úgy hogy ingyen meg legyen a karácsonyi oda-vissza út, hivatkozva arra, hogy, arra sokkal olcsóbb a repülőjegy, meg akkor kevesebb időre esik ki a munkából, így kb. 100 ezer forinttal kevesebb költséget kell neki megtérítenie a Magyar Államkincstárnak.


Utazás (repülővel is) , szállás és ellátás ( 8000 Ft), Költségtérítés a munkából kiesett időre (csak akkor ha nem jár neki ottani törvény szerint a munkából kiesett időre távolléti díj, pl. mert nem alkalmazott, hanem szerződéses, vállalkozó)


részletek;

[link]

2019. dec. 15. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Erre nem lesz szükség, mert ahol lakunk az adott városba kell menni.

Van kocsija.

De a jegyzőkönyvet olvassa el, nehogy úgy irja alá, hogy nem olvasta el és kérjen egy példányt. Szerintem.


Én mikor voltam tanúkihallgatáson tavaly, húzódkozott a rendőr, hogy nem tud adni, kipostázza, mondtam de de tud most adni, azt mondta, de 100 ft/oldal illeték, mondtam ne blöfföljön...

Aztán ingyen adott.

Naugye.


Érdemes felkészültnek lenni, mert őssze vissza hadoválnak szándékosan.


Nem jól mondom?

2019. dec. 15. 11:29
 6/9 anonim ***** válasza:
81%

Legtipikusabban közlekedési szabálysértés miatt hívnak be valakit a rendőrségre, mert ha nem objektív felelősséges (ahol a gépjármű üzemben tartója felel, ilyen a gyorshajtás), akkor csak az elkövetőt lehet érte szabálysértési eljárásban elmarasztalni. Ilyen sok minden lehet, tőszavakban: piros lámpa, kanyarodás, sávváltás...


Ha meg büntetőügy, akkor az a tanú gyanús, aki tudja hogy x éve, hónapja, egy konkrét y időpontban, időintervallumban pontosan hol volt, meg túl jó alibije van pont erre, de semmilyen másik napra nem emlékszik már abból az időszakból, meg arra nincs is...


Ha közlekedési szabálysértési ügy, pár hónapos, akkor is a legjobb védekezés, hogy nem emlékszik ilyenekre, meg fogalma sincs arról hogy akkor ő, vagy más közeli hozzátartozó (feleség, gyerek(ek)...) vezette-e az autót. Persze akkor, ha megéri 30, 50, 100 ezer Ft megporolását az, hogy e hozzátartozóknak is be kell mennie.


Összegezve, a legjobb ha nincs felkészülve, egy szabálysértési előadó vagy nyomozó már testreakciókból leveszi, hogy számított-e az ügyre a tanú/feltételezett elkövető/gyanúsított.

2019. dec. 15. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
72%
...megspórolását...
2019. dec. 15. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Nem szabálysértés, mert akkor a Körendvédelmi Osztály>szabálysértési osztály lenne.

Ez akivel beszélt ez a Bűnügyi Osztály>nyomozói alosztályról hívta.


Tutira nem kell félnie, mert a gyanusítottat nem telefonon hívják, hanem kimennek érte és betaxizzák kihallgatni, esetleg ha nem olyan az ügy akkor idézik gyanusítottként, de gyanusítottat első kihallgatásra nem telefonon idéznek hanem levélben, hogy tutira megjelenjen.


Tesóm semmit nem csinált, azt mondta, hogy van olyan ex barátja aki zűrös magatartása miatt (verekedés) már volt büntetve. Lehet megint egy ilyenbe keveredett az a valaki és felmerűlt tesóm neve.

2019. dec. 15. 13:36
 9/9 anonim ***** válasza:
44%
Én biztos ügyvéddel mennék. Ilyenkor mindig probálnak beszaratni, de nem kell kötélnek állni.
2019. dec. 18. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!