Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » A rendőrség miért akarja, mi...

A rendőrség miért akarja, mi az érdeke, hogy végre lezáruljon egy ügy?

Figyelt kérdés

Vegyünk pl egy városi kapitányság bűnügyi osztály, azonbelűl is a nyomozó osztály részlegét ahol pl. adott egy nyomozó akinél ott van pl. 25 mappa azaz 25 ügy. Van olyan ügy amit le tud zárni egy hónap alatt, de van amire négy hónap mulva sincs eredmény, elkövetò. Tehát van ami már bonyolultabb, nincs elkövető, már sok ideje ott van az ügy a nyomozónál. Számtalanszor hallani, hogy mihamarabb le akarnak zárni egy ügyet, mihamarabb megszabadulni tőle.


Ez miért van?

Maximum két évig semmi nem sürgeti a nyomozót, mert két évig lehet nyomozni. Hiába zár le egy ügyet, minden nap szüketik újabb bűncselekmény, újabb ügy, tehát a nyomozónál míg ő ott dolgozik, mindig lesz ügy, mindig lesz mit csinálnia. A nyomozónak nem mindegy, hogy ha bemegy a melóhelyre, akkor milyen ügyben kell nyomozni, legyen az egy két napja ott lévő ügy vagy egy öt hónapja ott lévő ügy? Mindegyikben ugyanúgy kell dolgoznia.


Ezt nem értettem, ez érdekelne engem, hogy miért akarnak egy-egy ügytől már egy idő után megszabadulni a nyomozók, mikor lehet másnap meg születik egy újabb ügy, lehet még bonyolultabb mint ami eddig?


Amíg ő a rendőrségen dolgozik, mindig lesz ügy.


Nem nyomozó akarok lenni csak érdekel a téma.



2020. jan. 4. 14:08
 1/2 A kérdező kommentje:
Nem gyárban vagyok, hanem egy német IT cégnél.
2020. jan. 4. 20:53
 2/2 anonim ***** válasza:
Lezárt ügyek után járó időszaki (mondjuk év végi) jutalom, bónusz, illetve a rendőrségi statisztika javítása. Mert gondolom az ügyek sikeres lezárására gondolsz és nem a megszüntetésére (bár a statisztikába így is be lehet rakni sikeres lezárásként...)
2020. jan. 11. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!