Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Mit kaphatok ezért, elvileg...

Mit kaphatok ezért, elvileg feljelentettek?

Figyelt kérdés

Bűncselekményt követtem el.


Egy meleg társkereső oldalon más személy (egy brit fiúét) képeit használtam fel, Instagram-ról szedtem le.


A kép nem volt nyilvánosan kirakva, viszont ráírtam pár emberre, akik kép nélkül voltak, és elküldtem nekik a képet, hogy ők is küldjenek.


És pont egy olyan embert fogtam ki, aki most felszeretne jelenteni, és elvileg már a 16. embert jelenti fel az oldalon.


Megmutatott egy korábbi feljelentést, teljesen valós, le is van pecsételve a rendőrség által. A Btk. 219. §-re hivatkozik.


Elvileg holnap beadja az én profil azonosítómmal a feljelentést. Én már a profilomat letöröltem, és megbántam a tettem, de tudom hogy ez nem segít.


Milyen büntetésre számíthatok? Hány nap mire végigmegy ez a rendszeren, hány napom van még?


Megmondom őszintén, én még fiatal vagyok, a szüleimmel élek, ha ez kiderül, inkább öngyilkos leszek...


Vagy lehet, hogy kamu az egész? Bár nem hiszem... Már elvileg felvette a kapcsolatot azzal a brit fiatalemberrel is. És azt mondta, ha megmutatom magam webkamerán keresztül, és elmondom, hogy megbántam, akkor nem jelent fel. Ebbe nem mentem bele.


Köszönöm!


2020. jan. 16. 19:53
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
45%
No para. A rendőrök traffipaxolnak. Amelyiknek agya van, abból nincs sok, kell a rendes nyomozásokhoz. A kutya nem fog törődni vele.
2020. jan. 16. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Bárcsak így lenne...
2020. jan. 16. 19:59
 3/22 anonim ***** válasza:
0%

Nos lehet ebből ügy, igen. De meg is úszhatod. Elég annyit mondani, hogy nem tudjátok, hogy ki használta a gépet a családban éppen akkor, amikor ezt történt. Innentől kezdve nem bizonyítható.


Ehhez persze be kell avatnod a szüleidet, akiket persze te ismersz, hogy mennyire fognak kiállni melletted. A gépedet mondjuk elvehetik (mármint a szüleid), de azt talán meg is érdemelnéd.

2020. jan. 16. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Semmi. Max az a brit srác jelenthetne fel, de nem fog. Mondjuk az egész nem világos, hogy miért csináltad. Ne reagálj semmire, el se olvasd.
2020. jan. 16. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.


De én egyáltalán nem szeretném, ha bármi ügy lenne ebből...


Azért csináltam, mert szerettem volna megtudni, hogy milyen srácok vannak itt a közelben, már mint azoknak akiknek nem volt profilképük, csak nem az én képeimet szerettem volna nekik küldeni.


Csak azt nem értem, miért pont én futok bele ilyenbe, mikor minden 3. ember kamu ott...


Esetleg elküldjem azt a levelet valakinek privátban, amit mutatott? (a feljelentő levelet)

2020. jan. 16. 20:07
 6/22 A kérdező kommentje:
18 éves elmúltam egyébként... azt kihagytam.
2020. jan. 16. 20:14
 7/22 anonim ***** válasza:
Remélem jó lecke volt.
2020. jan. 16. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

Javítsatok ki ha tévedek, de szerintem csak brit fiú tudna feljelenteni valamivel.

Ez a pasi max jelenti az oldal üzemeltetőjének aki ellenőrzi és kitilt az oldalról.

Én nem paráznék annyira. Ha fel is jelent, akkor valami indok is kell. Csalás, hűtlen kezelés, stb... Mivel gondolom anyagi kárt nem okoztál így szerintem ez annyira piti dolog hogy ezzel senki nem fog foglalkozni.

Ha meg törölted is magad az oldalról akkor pláne.

A visszakereshető IP cím meg semmit sem bizonyít, semmire sem mennek vele.

2020. jan. 16. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
Jó, akkor kijavítalak. A bűncselekmény (amennyiben az, bár ebben én sem vagyok biztos) Magyarország területén lett elkövetve, ergo az itteni törvények vonatkoznak rá. Hogy egy példát vegyek, valaki itt, Magyarországon, interneten keresztül mondjuk japán állampolgárokat csap be, ver át. Akkor a magyar hatóságok nem tudják lefülelni? Most komolyan, gondolkozz már!
2020. jan. 16. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

Félreèrtetted. Természetesen a magyar hatóságok tudnak vagy tudnának intézkedni.

De mivel nem a feljelentő képmásával élt vissza hanem egy brit srácéval így elvileg csak az tudná bármivel is feljelenteni.

Ha nem okozott ezzel anyagi kárt szerintem ez van.

2020. jan. 16. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!