Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Mit tehet a rendőr, ha meglát...

Mit tehet a rendőr, ha meglát engem a lakásom ablakában, miközben füvet szívok?

Figyelt kérdés

2020. febr. 8. 10:25
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:
Igen, pont ettől tartottam, hogy feljöhetnek és vizeletteszt... esetleg be is vihetnek.
2020. febr. 8. 11:45
 12/26 A kérdező kommentje:
Különben ez a kettő év börtön elég húzós egy-két joint miatt...
2020. febr. 8. 11:46
 13/26 anonim ***** válasza:
65%

Hülyeség. Ilyen miatt mem rabosítanak. A fogyasztás, birtoklás szinte szabálysértés kategória.

Ha nagy tételben árulod tárolod az már bűncselekmény.


A másik meg az hogy a kutyát se érdekli. Kb a rendőr előtt kéne elszívnod úgy hogy közben kiabálsz hogy nézd füvet szívok.

A lakásba be se mehetnek, nem is igazoltathatnak. Mire visszajön a papírral már semmit se ér a teszt.

Szerinted a rendőrnek nincs jobbb dolga mint a füveseket kergetni? Ők is tudják hogy 0% esély van rá hogy a fű MIATT megőrülsz és bűncselekményt követsz el.

Inkább 100x egy füves mint valami agresszív részeg zombi aki azt se tudja hogy hol van meg mit csinál.


A "sportolj inkább" válaszoló megint valami begyepesedett hobby alkoholista, azt se tudja mit beszél.

2020. febr. 8. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 árokpart ***** válasza:
Olyan nincsen, hogy határozat nélkül csak úgy bekopognak és tesztet csinálnak. Ennyiből ha valaki sörözik otthon vagy pálinkázik ahhoz sincsen senkinek semmi köze. Nem vezet járművet, nem közlekedik az utcán. stb. A lakás magánterület.
2020. febr. 8. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:

Legbelül arra jutottam én is, hogy van a rendőrnek jobb dolga is, mint engem egy cigi miatt nyektetni, de biztos, ami tuti sicher, jobbnak láttam ezt tisztázni.


Köszönöm :)

2020. febr. 8. 12:31
 16/26 árokpart ***** válasza:
Közterületen viszont tilos fogyasztani.
2020. febr. 8. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
100%

#14

De alkoholt fogyasztani legális, ezért nincs köze hozzá. 2 tálca sörrel sétalhatsz az utcán is, ha kokainnal, heroinnal, fűvel tennéd ezt már csattana a bilincs. Annyiban igazad van, hogy az se jobb ha valaki alkoholista, mert mindenki nagy emberré issza magát. Én is ismerek pár könnyű drogos embert, azok olyanok mint a bárány. De van olyan is aki beszívva lövöldözik, vagy más módon bánt embereket. Mint ittasból is van olyan, aki csak jókedvű, vidám, senkinek nem ártana még akkor sem ha beszólnak neki. Van egy olyan haverom aki ha nagyon berúg akkor leül/lefekszik és alszik egy órát, az ilyenek mitől ártalmasak??

Embere válogatja hogy kinek milyen a szeményisége. A drogok se csinálnak jótét lelket az emberekből és az alkohol se ha amúgy rossz emberek (akár csak kicsit is agresszív)



Kérdező,

Ha nem jelent fel a szomszéd nem fog veled csinálni semmit. A rendőr is ember. Én vettem már kevésbé legális árúkat rendőröktől (ne gondoljatok komoly dolgokra), de tudom hogy van olyan aki amúgy néha drogozik, koxol vagy más egyéb. Ők is emberek, civilbe ők is csinálnak hülyeségeket. Nem fogja érdekelni, nem az utcán bontod a rendet, hanem leültél otthon magadnak és kész. De lehet nem ag ablakba kellene szívni, hogy esetleg a szomszéd jelentsen (vagy egy járókelő) mert akkor ki kell hogy menjenek, házkutatás esetleg vérvétel. De ha nem vagy hülye és nem az ablakba csinálod, csak pl pont meglát egy rendőr az esetek 90%-ában nem fogja érdekelni.


Én ültem már le közterületen is sörözni pár baráttal, 1 sör fejenként, csendes beszélgetés. Ez is tilos ugye, de 5-6 rendőrből egy se szólt semmit, mert nem zavartunk senkit, nem hangoskodtunk, nem szemeteltünk és semmi egyéb.

2020. febr. 8. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 árokpart ***** válasza:
Ha a szomszéd jelentgeti de miért tenné a lakás akkor is magánlakás. Amíg nem garázdaság meg nincsen sértettje egy cselekménynek, mert ennek nincsen a gyakorlatban nem fognak vele foglalkozni. A szomszéd információja miért lenne hiteles ő netán hivatalosan megvizsgálta, hogy mi az amit a szomszédja szív. Rengeteg illatosított rendes cigaretta is van amiben egyébként nincsen erős dohány. Nem is értem hogyan merül fel ez a kérdés. Mióta és hol nézegetik rendőrök, hogy ki mit csinál az ablakában meg a lakásában. Egy kissé paranoiás képzelet ez nem?
2020. febr. 8. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 árokpart ***** válasza:
35%
Had mondjak egy másik példát. Ha esetleg van gáz-riasztó pisztolyod és azzal elkezdesz sorozatban, rendszeresen otthon puffogtatni úgy, hogy azt a szomszéd is hallja és zavarja na akkor már egészen biztosan rád fogja hívni a rendőrséget. Akkor viszont benézhetnek hozzád, mert ugye nem tudhatják, hogy a "hangszered" csak játékpisztoly vagy valódi. Meg ugye ez esetben a szomszéd egyértelműen sértett, mert zavarja a zaj és benne esetleg, félelmet, riadalmat kelt. Na ez például már garázdaság ezért általában ki is szoktak menni és bírságolni is.
2020. febr. 8. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
100%

Na jó sok hülyeség le lett írva.

A kábítószer fogyasztás bűncselekmény nem szabálysértés zéró tolerancia van érvényben.

Ha a rendőr bűncselekményt vesz észre elvileg intézkednie kell ilyenkor nem számít hogy magánterületen történik a dolog.Az alkohol fogyasztást meg ne keverjétek ide mert qrvára nem ugyanaz a kettő

2020. febr. 8. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!