Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Mit tehet a rendőr, ha meglát...

Mit tehet a rendőr, ha meglát engem a lakásom ablakában, miközben füvet szívok?

Figyelt kérdés

2020. febr. 8. 10:25
1 2 3
 21/26 árokpart ***** válasza:
Ez esetben ugyanaz, mert magánterületről a lakásomban azt csinálok amit akarok amíg másnak nem ártok vele.
2020. febr. 8. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 árokpart ***** válasza:
Magánterületről van szó. Ilyen nincsen, hogy valaki messziről állíthatja, hogy mi az amit csinálok. Mindenesetre házkutatási engedély kell ahhoz, hogy a lakásomban akaratomon kívűl egy hivatalos szerv belépjen.
2020. febr. 8. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
87%

árokpart


Aki füvet termeszt azt hogy buktatják le?? Rendőrök szomorúan állnak a háza előtt és nézik ahogy locsolgatja, majd a termesztő megsajnálja őket és feladja magát??

Ez igaz, hogy magán terület, de ez nem ad menedéki jogot vagy bármit. Nagyon el vagy tájolva. Ez nincs így, hogy magánterület és azt csinálsz amit akarsz. Lásd boros gazda, saját borába öntött fagyállót és a törvény mégse őt védi. Hányszor számolnak fel magán ültetvényeket is, mert a szomszéd felnyomja őket. Névtelen bejelentő nem hiteles forrás, de a rendőrségnek kötelessége kivizsgálni a dolgot. Pl csendháborítás esetén is kimennek, ha bombát jelent valaki azt is egyből nézik, ha fű termesztésért vádolnak meg valakit azért is kimennek. Ez hogy hát de magán terület az nem mentség. Lehet a te tulajdonodban van, de attól még a törvénynek felelsz. Pl a gépjárműved belső tere is magánterületnek minősül (nem tudom, hogy tudtad-e), viszont ott se tarthatsz akármit, ott a volán mögött ittasan nem is tartózkodhatsz még parkolóban sem, mert gyanú merülhet fel és egyből megy a bünti. Nagyon álomvilágban élsz, ha azt hiszed, hogy a magánterület azt jelenti, hogy nyakig ülhetsz a kádadban a kokainban, miközben gépfegyverekkel teli van a lakás és ez full legális, mert ez magánterület.

2020. febr. 8. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
58%

Egy sima bejelentés miatt nem mehetnek be és kész, még a kapun se jöhetnek be pl kertesházban. Papírt meg csak komoly ügy esetén adnak ki.

Amikor a tekesek rátörnek valakire azt is hónapokig tervezik meg gyűjtik a bizonyítékot.


Volt egy ilyen történet hogy valakit éppen gyilkoltak, de a rendőrök inkább meg álltak a ház előtt.


A másik meg az hogy a bejelentéseket nagyon is megválogatják. "Jöjjenek mert szerintem a szomszéd füvezik"

Szerinted mennyi hülye hívogatja őket?

Én jelentettem be pl biciklilopást, odajöttek aztán mondták hogy ilyenekkel nem is foglalkoznak.

Az hogy valaki füvezik még a lopásnál is érdektelenebb. Lassan már minden eu-s országban dekriminalizált vagy legális.

2020. febr. 8. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
Igazából, ez több mindentől függ. Ha nem érzi meg, akkor szerintem észre se fogja venni, hogy az ablakban vagy. Ha megérzi, de jobb napja van (vagy csak tisztában van vele, hogy nyugaton sorra legalizálják, és hogy nem kéne tűzzel-vassal írtani) akkor max. rád néz és továbbmegy. Ha megérzi, de nincs jó napja, vagy szűk látókörű egyént fogtál ki, lehet hamarosan visszatér pár biztosúr kíséretében. 6 hónap elterelés ha ez az első eset (ezt nem kell komolyan venni, ismerősöm 3 éve nem csinálta meg, és leszarják) viszont ha másodjára már simán lecsuknak 2 évre!!!
2020. febr. 9. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 árokpart ***** válasza:
Engem egyáltalán nem izgat, meg már nem is vagyok fiatal még alkoholt sem ihatok, meg édességet is csak mértékkel fogyaszthatok egy korábbi betegség miatt, de az biztos, hogy Magyarországon sima fogyasztásért még soha nem csuktak le senkit. 2002 nyarán ugye nem most volt és akkor még messze nem volt elfogadott és szükséges rossz szemlélete akár a fűnek vagy bármilyen kábítószernek. A déli pályaudvaron egy késő esti vonatra vártam amivel haza is jutottam. Amíg várakoztam és ettem egy kis hamburgert a söntésben egy fiatal szerintem vagy hajléktalan de inkább nyári szünetben vagányt játszó srác egy kartonpapíron ülve szívta a füves cigit alig pár méternyire tőlük a rendőrjárőrök. A napnál is világosabb volt, hogy az mert ahogyan elszívta le is feküdt és el is bódult egy kicsit a kartonpapírján. 2002-ben volt mikor még az EU-s tagságunkról még a népszavazás sem történt meg. Ha akkor nem szóltak neki, akkor gondolod, hogy teszem azt a 90-es évek közepén született rendőrjárőrök annyira merev szemléletűek lennének akik lesik a lakásokat már lassan egy 16 éve EU-s országban , Facebook-os világban és olyan viszonyok között, hogy nagyobb városokban már csak az nem tudna szerezni aki nem él vele és nem is akar. A törvény ugyan lehetővé tesz dolgokat, de a gyakorlat az nagyon más. Mikor a bűnügyi híradásokban látod, hogy összehangolt akció keretében csapnak le terjesztőhálózatokra meg egyéb bandákra az hónapokkal sőt évekkel előtti folyamatos megfigyelések és bizonyítékgyűjtések eredménye. Ott nem a pl. 23 éves egyetemista Lacika vagy Pistike kaliberű emberekre vadásznak, hanem több 100 millió, sőt milliárd forintot forgató rendes lőfegyverekkel rendelkező bandákra, akik még legtöbb esetben lányfuttatásokkal is foglalkoznak sajnos és azt már nem is merem feltételezni, hogy gyerekkereskedelemmel is. Ilyen és ehhez hasonló helyekre mindenképpen szükséges az erős fellépés és a médiában való mutatása már csak az elrettentés miatt is. Mert ha nem mutatnák akkor nagyon sokan felbátorodnának és ilyenekkel kezdenének el sokan foglalkozni főleg azokban a térségekben ahol nincsen lehetősége a versenyszférának munkahelyeket teremteni vagy a képzetlen munkaerő miatt vagy a rossz infrastruktúra és egyéb más tényezők miatt.
2020. febr. 10. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!