Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Van lehetőség ilyenre?

Van lehetőség ilyenre?

Figyelt kérdés

Szerintetek van lehetőség arra, hogy hazugsagvizsgalatra vigyenek? Vagy ehhez csak nyomos indok kell a rendőrség által?

Negatív kommentek kimeljenek


2020. febr. 11. 09:47
 1/5 anonim válasza:
Szerintem vegyél hazugságvizsgálót. Aztán hajrá. A rendőrséget én kihagynám a buliból.
2020. febr. 11. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem van, de biztos, hogy fizetős. Ha nagyon foglalkoztat a dolog, kérdezd meg a rendőrségen.
2020. febr. 11. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Rendőrségen csak úgy lehet ha nyomos indok van. Magánszemély csinálhat ilyet?
2020. febr. 11. 11:11
 4/5 anonim ***** válasza:

Szabálysértési ügyben szóba sem jöhet a poligráf alkalmazása (mert arról nem rendelkezik semmit), büntetőügyben is csak a személy (akár terhelt, akár tanú) hozzájárulása esetén lehet.


Be. ezzel kapcsolatos rendelkezése:

“ Műszeres vallomásellenőrzés

212. § (1) Az ügyészség vagy a nyomozó hatóság a nyomozás során a tanú és a gyanúsított vallomását műszeres vallomásellenőrzéssel vizsgálhatja. A vizsgálathoz a tanú, illetve a gyanúsított hozzájárulása szükséges.”

2020. febr. 11. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ahogy a #4-es írja, a terhelt (v. tanú) hozzájárulása, beleegyezése kell a vizsgálat lefolytatásához, amit meg is tagadhat (igaz a nyomozati anyag tartalmazni fogja azt is, hogy megtagadta - kb. mint a vallomástétel megtagadása, a bíró meg fogja majd kérdezni miért tagadta meg a poligráfos vizsgálatot valaki).
2020. febr. 12. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!