Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek, melyik párosítás...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek, melyik párosítás működik a leginkább a 3 lehetőség közül?

Figyelt kérdés

Az alábbi 3 eset lenne:


1. Erősen eltérő műveltségű felek,


2. Vallásos és ateista, vagy legalábbis vallásilag közömbös közötti kapcsolat,


3. Konzervatív és liberális beállítottságú személyek kapcsolata.


Ha valakinek van személyes tapasztalat, a fentiek kapcsán, vagy más hasonló különbséggel kapcsolatban, azt is szívesen meghallgatom.


2019. jún. 24. 20:24
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ez nem az általad felsorolt ellentéteken múlik, hanem a felek kölcsönös elfogadóképességén. Tehát az 1,2 és 3 pont egyaránt működhet, ha a felek kellően szeretik/tisztelik/elfogadják-el TUDJÁK fogadni egymást. De hogy akkor a kerdesre is válaszoljak, szerintem az egyes.
2019. jún. 24. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
2es, nálunk ez áll fönt, sosem zavart hogy a párom ateista, megértem az ő nézőpontját is
2019. jún. 24. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Egyértelműen a 3as! Ugyanis a konzervatív meg a liberális nem feltétlen ellentétei egymásnak, sok mindenben egyet is értenek pl. gazdasági kérdésekben mind2 jobboldali(kevesebb adó,szabadabb piac). Én libertariánus(szélsőliberális) vagyok és volt kapcsolatom konzervatív lánnyal, ami nagyon jól működött. Egy csomó mindenben egyetértettünk, gazdasági témákban szinte mindenben, társadalmi témákban már kevésbé, de ez nem okozott gondot közöttünk.


Elég műveltnek tartom magam, sokkal kevésbé művelt lánnyal nyilván nem sok közös témánk lenne, így nem hiszem, hogy működne egy ilyen kapcsolat. A valláshoz pedig úgy állok, hogy nem foglalkozom vele, nem zavarna ha a párom vallásos lenne ha ő is elfogadja, h én nem vagyok az, olyannal nem tudnék összejönni, aki rám akarja erőszakolni a nézeteit.

2019. jún. 24. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Az csak a két féltől függ, mindegyik működőképes két kellőképp intelligens embernél. Annyi a lényeg, hogy legyen megfelelő vitakultúra meg érvelés.

Tehát a vallásos ne azzal érveljen, hogy "Mer' a Bibliába az van írva és akkor az úgy van te meg pokolra fogsz jutni". De azért ez ritka. Én megmondom őszintén, hogy nem találkoztam még soha olyan vallásos emberrel aki ne élt volna "bűnösebb" életet mint bármilyen nem vallásos, ne lett volna baromi álszent és ne akart volna mindenkit téríteni. Én ezt gondolnám személyes tapasztalat alapján a három közül legkevésbé lehetséges opciónak. Egyszerűen nem tudsz vele logikus, észérvekkel történő vitát folytatni és egyáltalán nem is hajlik elfogadni a véleményed.

Más politikai/emberi hozzáállás működhet, volt ilyen párkapcsolatom erősen liberális férfival. Ott leginkább párom miatt nem működött, hogyha azt érezte, hogy alul marad egy vitában akkor egyből jött a személyeskedés. Persze azt aláírom, hogy ritka az erősen radikális szélsőjobbos vagy anarchista nézeteket valló nő mint én. De ezt soha nem engedtem ki magamból nem vagyon rossz ember vagy bármi, egyszerűen csak nem értettem azzal egyet például, hogy a dolgozni abszolút nem akaró cigány pereputtyot segíteni kéne és nem a Dunába lőni, vagy hogy mindenkit megillet a szavazati jog.

Az eltérő műveltség sem zavart soha, igazából a csomó felesleges tudást én valahogy nem tudom erénynek tekinteni. Volt olyan párom akinek csak szakmája volt, nyilván nem tudtam vele órákat beszélgetni az irodalomról meg a festészetről, de nem is akartam. Más dolgokról baromi jókat lehetett vele beszélgetni mert amúgy nagyon intelligens volt. Nekem ez fontosabb, mint hogy tudja-e mikor volt a mit tudom én milyen csata, vagy milyen verselésű egy adott mű.

Szóval két kellően intelligens ember között ezek az ellentétek nem lesznek vízválasztók. Egyedül a vallás az ami elég necces, pont a vallásos fél miatt.

2019. jún. 24. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

2-3. Eltérő műveltségen nem segít az elfogadás, szerintem idővel kiütközik, hogy nem tudnak miről beszélgetni úgy igazán.


De a másik kettőnél sem elhanyagolható a dolgok mértéke és a kompromisszumkészség. Ateista vagyok volt vallásos párom, de nem gyakorolta pontról pontra azt és nem várta el, hogy megtérjek. Én meg nemérzek késztetést arra, hogy a másikat fúrjam.

2019. jún. 24. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az első nem tud működni.

A második akkor, ha a valláskárosult nem veszi túl komolyan a képzelt barátját (nem téruít, nem szektás, szexel házasság előtt).

A harmadik meg akkor működhet, ha ez megmarad az elvek szintjén, és nem pártosodik.

2019. jún. 24. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az első. Eltérő műveltség esetén is megérthetik, szerethetik egymást. Arról nem is beszélve, hogy a kevésbé művelt fél fejlődhet, és lehet, hogy pont azért akar majd műveltebbé válni, mert a párja erre motiválja. A műveletlenség nem meggyőződés kérdése.


A 2. és a 3. egyértelműen elveken, meggyőződésen alapul.

2019. jún. 24. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Egyessel egyet értek ez az elfogadó képességen múlik!


De szerintem az 1-es mivel pl az egyiket a tudományok érdeklik a másikat meg a művészet vagy pl az egyiket a művészet a másikat meg semmi :D de olyan is van hogy az egyik kicsit butább de viszont nagyon törődő gondoskodó becsületes ember! Mig a vallásnal általában gondok vannak de az is jobb mint a 3-as ahol maguk az elvek eltérőek! Na ott szokott bukta lenni! Az egyiknek alkalmazkodni kell a másikhoz!

2019. jún. 24. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!