Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » A rendőrségen tiszthelyetteské...

A rendőrségen tiszthelyettesként milyen betölthető munkakörök vannak?

Figyelt kérdés

Tiszthelyettes alatt az őrmestert, törzsőrmestert, és a főtörzsőrmestert értem.

Köszönöm a válaszokat, puszta kíváncsiság:)



2020. febr. 26. 21:25
 1/3 anonim ***** válasza:
17%

Szia.

Járőr, de nyomozó is van.

Mondjuk én csak Debrecenről és Békéscsabáról tudok nyilatkozni, de gondolom ez országosan ígyvan. Annyit még, hogy örmestert, törzsörmestert nem tudok nyomozónak, de fötörzsörmestert igen.

Nem vagyok rendőr, de kapcsolatban vagyok velük.


Remélem segitettem.

2020. febr. 26. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Hát vannak az alapok: járőrtárs, járőrvezető. Ez a közrendvédelmi rész. Van a közlekedési: közlekedési járőr, baleseti helyszínelő. Utána van a határ: határrendészeti rendőr azon belül pedig: kutató, útlevélkezelő, hőkamerás. Vannak speciálisabbak is mint a kutyás rendőr.


Aztán van a bűnügy. Kevesebb a tiszthelyettes. A legtöbben még a régi hszt szerint lettek kinevezve a beosztásukra. De ha van ismerettséged akkor tiszthelyettesként is lehetsz nyomozó, bünügyi helyszínelő vagy akár vizsgáló.

2020. febr. 26. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Lásd itt:

2. melléklet a 30/2015. (VI. 16.) BM rendelethez

Az általános rendőrségi feladatok ellátására létrehozott szerv szolgálati beosztásai, III.Tiszthelyettesi besorolási osztályba tartozó szolgálati beosztások

[link]

2020. febr. 27. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!