Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Mire számítsak a rendőrségen?

Mire számítsak a rendőrségen?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Csináltam egy butaságot, de már megbántam.


Találtam egy telefont és eladtam egy GSM-ben. Gondolom aki elhagyta feljelentést tett. A GSM továbbadta és ennél az embernél letiltották. A GSM hivott hogy valami nem okés én visszafizettem a GSM nek azt az osszeget amiért ők eladták mivel közben rájöttem hogy nekem sem esne jol ha elhagynám a telom. Tehát elvileg a kár amit okoztam mindenki számára rendben van mer az illeto visszakapta a telot a masik illetonek a GSM visszafizette a penzet en meg a GSM nek fizettem vissza. Ennek mar majdnem egy eve most megis jott ezzel kapcsolatban egy level hogy gyanusitottkent kihallgatnabak ha ezt igy elmondom ahogy tortent akkor mi lesz? Rendorseg es birosag nelkul rendeztem mindenki karat es tanultam belole. Mire szamithatok? Gondolom ejnye bejnye vagy nem tudom hogy egyaltalan utolag miert van szukseg erre az egeszre.


Kioktatni nem kell mar rajottem en is a hulyesegre.



2019. dec. 18. 18:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Az új törvény úgy van, ha megfizeted kárt max felfüggesztetett kaphatsz. 50 ezer felett van az érték, abból ügy lesz.

Igazából azért nem lett kár, mert letiltották, ha nem tiltották volna le, nem adod vissza a pénzt.

Hogy mi lesz ebből jó kérdés.

2019. dec. 18. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Semmi.

Kis pénzt befizetsz aztán helló.

2019. dec. 18. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%
Valószínűleg csak elvernek gumibottal, aztán kiengednek.
2019. dec. 18. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%
10év kényszer munka.
2019. dec. 18. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha 50 ezer Ft alatti a telefon értéke (igazságügyi szakértő véleménye szerint), akkor szabálysértés, max. 150 ezer Ft pénzbírság vagy max. 180 óra közérdekű munka büntetést kaphatsz, legvalószínűbben 50-100 órát lapátolhatsz havat éjszakai hómunkásként.


Ha 50 ezer forint feletti, akkor bűncselekmény, de ez esetben mostani Be. szerint lehetőség van arra, hogy közvetítői eljárásban (mediáció) felajánld a sértettnek, hogy sérelemdíjjal teszed jóvá azt, hogy bűncselekményed áldozata lett. Ha ebbe belemegy, akkor semmilyen büntetést nem kapsz, ha nem akkor kb. 100 óra közérdekű munkára számíthatsz. Ez akkor gond, ha állam vagy önkormányzat nem Munkatv. szerinti alkalmazottja vagy, hanem pl. kormánytisztviselő, állami tisztviselő, stb. mert akkor kirúgnak.

2019. dec. 18. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
69%
Feltétlenül beszélj egy ügyvéddel! Ha ügyvéddel mész, már leszarják az egészet. Amúgy meg akár azt is rád verhetik, hogy te loptad el. Kihallgatáson minden -féle hülyeséget mondanak, hogy eltudjanak kaszálni. Nem szabad, hogy te beszélj ott velük, mert megvezetnek és nagyon rosszul jössz ki belőle.
2019. dec. 18. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Még annyit hogy itt egyszer történt jogtalan elsajátítás, ennek a sértettje a telefon tulajdonosa, és egyszer orgazdaság, aminek a sértettje a GSM bolt, mindkettő szabálysértés 50 ezer alatt, bűncselekmény 50 ezer felett, egyesítik az ügyet.

A sérelemdíj és az anyagi kár megtérítése két külön dolog. Ha 50 ezer feletti, akkor dönthetnek úgy a sértettek, hogy akár ingyen, akár kialkudott sérelemdíjért megbocsátanak.

2019. dec. 18. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Én az 5-ös és 7-es 68%-os voltam, 6-egy másik hozzászóló.
2019. dec. 18. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Én kb 8 ezerert adtqm el a GSM-nek a GSM meg 40 ezerertd adta el valakinek. A GSM visszaadta a 40 et a vevonek en adtam a GSM nek 40 et a tulaj meg visszakapta a telefont szoval en vagyok -32 be ugymond
2019. dec. 18. 22:07
 10/12 anonim ***** válasza:
80%
A gsmnek miért adtál 40 ezret ha 8-t kellet volna?
2019. dec. 19. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!