Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ha biciklivel vagyok és meg...

Ha biciklivel vagyok és meg akar állítani a rendőr, de én elhajtok, akkor jön utánam?

Figyelt kérdés
A minap előfordult velem, hogy megállított egy rendőrautó, mert szabálytalanul kanyarodtam be biciklivel. Ha simán eltekertem volna, akkor jött volna utánam szirénázva, vagy lelőtt volna, lefényképezett volna? :D
2010. júl. 25. 12:14
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
61%

Valaki pénteken megpróbált meglépni az igazoltatás elől. Bár ő kocsival volt, nem biciklivel... A Keletinél megpróbálták feltartóztatni, a pasi megállt, majd rükvertzbe kapcsolt és gázt adott. Eredmény: egy rendőr meghalt, a pasit végül elkapták... Most már egy rendőr haláláért is felelnie kell.


Ja fegyvere nem volt az elkövetőnek. De mivel elgázolt valakit, simán utána lőttek. És tegyük hozzá: jogosan.


Szóval igen, utánad mehetnek, ellenszegülés esetén kényszeríthetnek, durvább esetben le is lőhetnek. Hacsak nincs valami komolyabb vaj a füled mögött, a legcélszerűbb megállni.

2010. júl. 25. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
96%

na és mi a fenéért menekülnél el...ha minden rendeben van akkor mondjuk miért?

ha meg nincs akkor vállald a következményeket.

Aki írta hogy lámpa nélkül biciklizés sötétben...biztos eddig még nem ütötte el senki.

2010. júl. 25. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Tekerjen csak lámpa nélkül.

Szükség van szervdonorokra.

2010. júl. 26. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 Utasinformátor válasza:
100%
Miért ne állnál meg? Állampolgári kötelességed az állami fegyveres testületek és hatóságok munkatársainak az utasításainak a betartása (kivéve ha az bűncselekményre szólítana fel), különben az szaknciókat vonhat maga után (pl. kikényszerítés). A kresz-ben is benne van, hogy a rendőr jelzéseit be kelll tartani és a kerékpározásnál is ismerni kell a kreszt.
2010. júl. 28. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Ahova nem tudnak követni autóval, attól a ponttól egy jó futó rövid távon lesprintel és meg vagy.
2010. júl. 29. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

07-25 14:32

Köszi a marházást. Akkor én négypedálos biciklit veszek. :-)

Ellenben nem értem miért jár kisebb veszélyeztetéssel hogyha szándékosan nekimennek egy biciklisnek kocsival hogy megállásra bírják? Sztem lényegesen kisebb a veszélyeztetés, hogyha eléállnak és a kocsiból kiszállva fegyvert fognak rá. De lehet hogy csak túl sok filmet nézek, én nem vagyok rendőr nem tudom mi a konkrét eljárás ilyen esetben.

2010. júl. 29. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Lövöldözni nem humánus.

Tipikusan önvédelmi fegyver van náluk rendszeresítve, ezzel a legjobb lövő sem tud csak végtagra célozva sikeres találatot elérni. Testre leadott lövés pedig ott a helyszínen halálos. Tehát menekülő biciklist, csak likvidálni lehet.

Nos, ennél kíméletesebb, ha óvatosan felborítják, elsodorják?!

2010. júl. 29. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

13:34

"Tipikusan önvédelmi fegyver van náluk rendszeresítve, ezzel a legjobb lövő sem tud csak végtagra célozva sikeres találatot elérni."


De általában nem is kell a fegyvert használni, egyszerüen csak elrettentésre használják, illetve ellenállás esetén a levegőbe lőnek vele.

Nagy sebességnél (mondjuk 50km/h) az "elsodrás" ugyanúgy halálos lehet biciklis esetében. De mondom biztosan van vmi hivatalos szabályzat arra, hogy a rendőri intézkedésnek szembeszegülők esetében milyen eljárást kell alkalmazni. Ha nem engedelmeskedsz, vagy erőszakkal ellenállsz akkor igen is lőhet a rendőr. Pl emlékezzél kb fél éve 1 éve volt, hogy egy autós (mitaggyisten akkor is pont cigány) igazoltatásnál nem állt meg a rendőri felszólításra hanem elhajtott, és akkor is lőttek rá.

2010. júl. 29. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Mennyivel nagyobb célpont?

Van esély a hűtőt, gumit, szélvédőt kilőni.


MEGGYŐZŐDÉSEM, hogy ott sem az emberre céloztak.


Amúgy nem fog tartósan 50-el menni a biciklis, kifárasztják és "megáll pihenni" lövések nélkül is.

2010. júl. 29. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!