Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Beidéztek tanúnak. Már tettem...

Beidéztek tanúnak. Már tettem vallomást, de most azt írják hogy szembesítés lessz. Minden féle képpen el kell mennem? Az nem elegendő, hogy már tettem vallomást?

Figyelt kérdés
Valamint még azt szeretném tudni, hogy a szembesítésen az összes tanú egyszerre lesz bent (3-an vagyunk) vagy külöm-külön kell bemenni? És kb. mennyi ideig tart?
2010. dec. 6. 16:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp, mert ezekszerint ütkznek a vallomások.
2010. dec. 6. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Szembesítés csak akkor van ha ütköznek a vallomások?
2010. dec. 6. 17:12
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem akarod, nem muszáj vállalnod a szembesítést. MOndd azt, hogy félsz a gyanúsítottól és kész. Nem kényszeríthetnek.
2010. dec. 6. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
A tanúnak állampolgári kötelessége a részvétel, ha azt mondod, hogy félsz a gyanúsítottól, esetleg elkerülhető, ha az ügyész máshogy nem dönt. A szembesítés csak eltérő vallomások esetén szükséges, egyszerre a két szembesítendő fél lehet benn.
2010. dec. 6. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
És amennyiben a tanú nincs 18 éves, a szülőnek bent kell lennie,vagy nem muszály?
2010. dec. 6. 17:53
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
14 év alatti személynél a szülőnek, gondviselőnek, gyámnak részt kell vennie, 14 év fölött, de 18 év alatti személynél nem kötelező, ez csak egy lehetőség, ha a szülő akar, részt vesz.
2010. dec. 6. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

"Szembesítés csak akkor van ha ütköznek a vallomások?"


Igen, hisz ha mindenki egyformát állít minek szembesítenék?

2010. dec. 6. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Idézésre kötelező megjelennie a tanúnak. Ellenkező esetben rendbírsággal sújtható illetve a keletkezett költségek megtérítésére kötelezhető. Kivéve, ha megfelelő módon indokolja a szembesítésen való részvétel elmulasztását. De azt lehetőleg előre jelezd.

Az idézésnek elvileg tartalmaznia kell az eljárási cselekmény várható időtartamát.

2010. dec. 6. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Igazad van, most néztem hogy az van a papírra írva, hogy 1 óra. Az soknak, vagy kevésnek számít?
2010. dec. 6. 22:42
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem várakoztatnak meg, akkor az nem sok.
2010. dec. 6. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!