Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Már örökre a rendszerben maradok?

Már örökre a rendszerben maradok?

Figyelt kérdés
4 éve betörtek a szomszédomhoz, és akkor engem is kihallhattak. Rendőrségre kellett mennem, lefotóztak, ujjlenyomatot vettek stb. Nemtudom mennyire voltam gyanús, de néhány nap múlva elfogták a tettest. Nemrég néhány utcával odébb ismét volt egy betörés hasonló körülmények között, és megint megkeresett a rendőrség. Ezúttal nem kísértek be, csak feltettek néhány kerdést, aztán elmentek. Néhány apróbb közúti szabálysértéstől eltekintve tiszta az előéletem, semmilyen bűncselekményhez nem volt közöm. A jövőben már minden betörésnél nálam fognak kopogtatni?!

2020. máj. 29. 18:46
 1/9 anonim ***** válasza:
81%
Ha egyszer bekerültél oda örökre ott is fogsz maradni. A rendőrségi nyilvántartásból nincs lehetőség törlésre. Több szerveren tárolja az adatokat, gyakorlatilag egy hálózat. Ami adat ott rólad szerepel az halálodig ott is fog maradni.
2020. máj. 29. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Na most téged az érdekel mindig nálad fognak-e kopogtatni, vagy hogy örökre a rendszerben maradsz e? Elsőre a válasz nem, másodikra igen. Onnan már a jóisten sem fog kitörölni.
2020. máj. 29. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
70%
Természetesen igen. Reggel az USA-ban történt vagy egy tucat betörés, szóval készülj, nemsokára odaérnek! Utánuk jön az interpol is kihallgatni az összes új betöréses üggyel, holnapra pedig az oroszokat várhatod.
2020. máj. 29. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
13%
Nem. Ha kiderül, hogy nem követtél el semmit törölniük kell az összes adatod.
2020. máj. 29. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Erre csak annyit, hogy 17 évesen suliba maradtam beszélgetni a tanárnőmmel, telefonom le volt halkítva így a szüleim nem értek el 2 órán keresztűl, hívták a zsarukat, hogy eltűntem , semmi nem történt csak amikor már észrevettem, hogy 80 nem fogadott hívásom volt pont keresett a rendőrség, és felvettem, mondtam nincs para csak a szüleim mindent túlparáznak.


Rá két évre vittem egy talált tárgyat a zsaruknak és a rendőr mondta, hogy "na, látom meglett, oh 2 éve?" és elmeséltem, mondta, hogy ez ott marad.


Szóval, igen.

2020. máj. 29. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Na figyelj.

Városunkba, ha olyan lopás történik, hogy pénzt lop valaki vagy pénztárcát, akkor majdnem minden ügyben beidéznek "tanúként", mert már volt hasonló ügy miatt büntetve és mindig eszükbejutok. De csak tanúként szerepelek mivel nem én követtem el. Persze. Véglegesen benne maradok a nyilvántartásban mert voltam anno büntetve. Már ismernek a nyomozók is.


Te is valami hasonló vagy akkor. Volt ott több is mint szabálysértés. De ne aggódj, míg csak tanúként meghallgatnak nincs gond, csak tanúként fizetős a jegyzőkönyv. Februárba 12 oldalas jegyzőkönyvet 1.200 forintért adtak, mármint annyiba került az illetékbélyeg.

2020. máj. 30. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
53%
Ha nem te voltál az, akkor nyílván nem maradsz a rendszerben. Lefotóztak, ujjlenyomatot vettek tőled, csatolják a nyomozás adataihoz, majd ha meglesz a valódi tettes és az ujjlenyomata, a te adataid mennek a szemétbe.
2020. máj. 31. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
52%
Elvileg törölni kellene.Azt hiszem mégsem történik meg.
2020. jún. 1. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
#8 csak úgy nem marad bennt a rendszerben senki sem, az a rendőrségnek is csak plusz adat lesz ami később felesleges lesz (amennyiben tényleg nem csinál semmit).
2020. jún. 1. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!