Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Mit csináljak, ha az öcsém...

Mit csináljak, ha az öcsém fenyeget, meg akar verni, nekemjön és hiába hívom a rendőrséget, semmit nem csinálnak?

Figyelt kérdés

Egy albérletben lakom öcsémmel, a bérleti szerződés az én nevemen van, munkája hónapok óta nincs, alkalmimunkából él, van egy csaja aki odajár hozzá és mostanában tiszta idegbeteg a testvérem. Tegnap bejelentette, hogy nem tudja a bérletidíj felét kifizetni 18-án és elköltözik, én egy senki vagyok, már nem egyszer jött nekem, volt, hogy visszaütöttem. Tegnap eljött a barátnője, leköcsögözött és a földreköpött, hogy én nem mondjak a barátjára semmi rosszat, erre távozásra szólítottam fel a kedves hölgyet, ez öcsém sérelmezte és nekemjött, berántott a szobámba és lenyomott az ágyra, folytogatott, megmart, majd mikor elengedett, mondtam, hogy önvédelemből, hogy nekemjött le akartam ütni, de helyette a szekrényembe ütöttem, erre kihívta rám a mentőket, hogy közveszélyes vagyok önmagamra és másra. A mentők kijöttek, az öcsém és a nője egyet állítottak, erre a mentő el is vitt az sbo-ra, mondtam semmi bajom csak magam védtem volna meg, de azt mondták, hogy be kell mostmás menjek, mert ha nem, rendőri kísérettel kell menni. Bementem, négy órát töltöttem ott, semmi bajom és hazaengedtek. Amikor megérkeztem, este kilenc után haza, megint nekemjött, hogy a nőjét ne sértegessem. Én viszont kihívtam a rendőröket és elmondtam, hogy nekemjött. A rendőrök csak gúnyolódtak, hogy ha nem bírják egymást, egyi erre-másik arra, mink két gyerek és elmentek. Ma reggel az öcsém felkelt, csapkodott és nekemtámadt, ezért újra kihívtam a rendőrséget, most is kijöttek és semmit nem csináltak. Annyit mondtak, ha úgy gondolom, akkor tegyek feljelentést. Mondtam nekik, hogy ahányszor megtámad az öcsém, annyiszor ki fogom őket hívni. Válaszként azt mondta a rendőr, hogy ők meg ki is jönnek és annyiszor mondják el, hogy tegyek feljelentést. Reggel elmentek a rendőrök és az öcsém is elment. Én már félve megyek haza, ki tudja mikor támad nekem, neki lehet, nekem is támad nyugodtan, mert tudja, hogy a rendőrök nem csinálnak semmit és, ha feljelentést teszek, semmi bizonyítékom nincs és ott sem csinálnak egyebet. Úgyhogy nyugodtan nekemjön, ha akar és tűrni kell, mert ha védekezek, megütöm, kihívja a mentőket, ők pedig megint bevisznek. Na hol itt az igazság?

Mit csináljak, mitévő legyek, ha a sendőrség semmirevaló, nem csinálnak semmit és engem pedig bánthat az öcsém?

Megvédeném magam, de akkor az komoly lenne és emberölés kísérlete miatt bevinnének. Tűrni kell. Sőt szétverheti nyugodtan a bútort és azt mondja, hogy én tettem és kihívja a mentőket, azok pedig elvisznek. Mondta is hogy szétver mindent. Sakkban vagyok.

Mit lehet csinálni?



#Baj, botrány
2020. júl. 8. 22:58
1 2 3 4
 1/32 anonim válasza:
45%
Üdv orbanisztánban!
2020. júl. 8. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 árokpart ***** válasza:
83%
Azt nem értem, hogy miért hittek feltétlenül az öcsédnek. Egyébként nem lettél volna köteles az ápolókkal menni, sőt ilyen nincsen is. Bárkit Magyarországon csakis a magyar rendőrség állíthat elő és ha ők mármint a rendőrség úgy ítéli meg, akkor ők kérhetik a bírói igazságügyi szemlét ami a kórházban a pszichiátrián történik. Inkább erősködnöd kellett volna, hogy nyugodtan hívják ki a rendőrséget figyeld meg, hogy a mentősök egyből visszavonulót fújtak volna. A lényeg, hogy kényszerintézkedést csakis a rendőrség alkalmazhat Magyarországon.
2020. júl. 8. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
100%

Tesók vagytok nem szolnak bele.

Hozzátartozóval szemben egyébként is magánindítványt kell tenned egyébként el sem járhatnak vele szemben.


Békíteni nem fognak, nem ez a rendőrség feladata, arra ott van Móniká

2020. júl. 8. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:

Értem. De mit csináljak?

Mondtam neki, hogyha életveszélyesen nekemjön, akkor valószínűleg úgy megvédem magam, hogy neki vége lehet, mert a törvény 2013 óta engedi, hogy életveszélyes támadás ellen lehet ..... azt is, igaz utána nagyon kivizsgálnák.


Édes testvérem, de ő kezdett el bekattanni hónapok óta és kimondta hogy utál és ahogy lehet tönkreteszi az életem.

Ne haragudj, de erre bennem is kiábrándult a szeretet az öcsém iránt.

2020. júl. 8. 23:29
 5/32 anonim ***** válasza:
100%

“ de azt mondták, hogy be kell mostmás menjek, ”


Na ilyet csak akkor mond a mentős ha te voltál beállva.

2020. júl. 8. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 árokpart ***** válasza:
Egyébként testvérként hogyan a csudába jutottatok el ilyen viszonyig. Anyukád, apukád mit szól ehhez ők mit mondanak. Elég keveset írsz ahhoz, hogy bárki érdemben tudjon segíteni. Miért nem éltek otthon együtt szüleitekkel ha nehéz külön a megélhetés. Ha otthon adtok bele a közös költségekbe még akkor is jobban jöttök ki anyagilag mint egy külön háztartást vezetni főleg manapság ilyen nehéz időkben.
2020. júl. 8. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
100%

Hagyd a fenèbe. Add vissza az albérletet, mert kitenni úgy sem tudod. Kilakoltatni csak a bíróság határozata alapján lehet. Ha beengedted kitenni nem tudod csak határozattal függetlenül attól, hogy ne van jelentve v sem


Egy dolgot tehetsz ha maradni akarsz.


Kérsz vele szemben távoltartást de nem a rendőrségtől, mert csak ideiglenesen tudnak adni, hanem a bíróságtól. Besétálsz fogadónapon és kérvényezed. Azonnal intézik is


Innentől kezdve ha megkapod, tesód nem mehet be de te sem engedheted be. Ha megjelenik szólsz a rendőröknek, akiknek viszont ez esetben kötelező is előállítani.

2020. júl. 8. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 árokpart ***** válasza:
Sajnos több mint valószínű, hogy az öcsédet viszont valóban el kellene vinni orvoshoz, pszichiáterhez.
2020. júl. 8. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 árokpart ***** válasza:
Most komolyan oldjátok ezt meg együtt anyukádékkal otthon mint család. Üljetek le beszéljétek meg az életeteket és éljetek együtt mint egy család. Akár az öcséd a barátnőjével is lassan meg tudtok barátkozni. Az öcsédből valami ezt pszichésen váltja ki nem hinném, hogy ne szeretne téged. Ne haragudj rá ő most sajnos erről nem tehet elég nagy baj ez, de pontosan csak szakember tudja megmondani.
2020. júl. 8. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
73%
Én lecserélném a bejárati ajtón a zárat aztán menjen amerre lát. És ha ennyire nem szólnak bele a rendőrök, hát érvényesüljön a "ki az erőseb" szlogen.
2020. júl. 8. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!