Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Mit csináljak, ha az öcsém...

Mit csináljak, ha az öcsém fenyeget, meg akar verni, nekemjön és hiába hívom a rendőrséget, semmit nem csinálnak?

Figyelt kérdés

Egy albérletben lakom öcsémmel, a bérleti szerződés az én nevemen van, munkája hónapok óta nincs, alkalmimunkából él, van egy csaja aki odajár hozzá és mostanában tiszta idegbeteg a testvérem. Tegnap bejelentette, hogy nem tudja a bérletidíj felét kifizetni 18-án és elköltözik, én egy senki vagyok, már nem egyszer jött nekem, volt, hogy visszaütöttem. Tegnap eljött a barátnője, leköcsögözött és a földreköpött, hogy én nem mondjak a barátjára semmi rosszat, erre távozásra szólítottam fel a kedves hölgyet, ez öcsém sérelmezte és nekemjött, berántott a szobámba és lenyomott az ágyra, folytogatott, megmart, majd mikor elengedett, mondtam, hogy önvédelemből, hogy nekemjött le akartam ütni, de helyette a szekrényembe ütöttem, erre kihívta rám a mentőket, hogy közveszélyes vagyok önmagamra és másra. A mentők kijöttek, az öcsém és a nője egyet állítottak, erre a mentő el is vitt az sbo-ra, mondtam semmi bajom csak magam védtem volna meg, de azt mondták, hogy be kell mostmás menjek, mert ha nem, rendőri kísérettel kell menni. Bementem, négy órát töltöttem ott, semmi bajom és hazaengedtek. Amikor megérkeztem, este kilenc után haza, megint nekemjött, hogy a nőjét ne sértegessem. Én viszont kihívtam a rendőröket és elmondtam, hogy nekemjött. A rendőrök csak gúnyolódtak, hogy ha nem bírják egymást, egyi erre-másik arra, mink két gyerek és elmentek. Ma reggel az öcsém felkelt, csapkodott és nekemtámadt, ezért újra kihívtam a rendőrséget, most is kijöttek és semmit nem csináltak. Annyit mondtak, ha úgy gondolom, akkor tegyek feljelentést. Mondtam nekik, hogy ahányszor megtámad az öcsém, annyiszor ki fogom őket hívni. Válaszként azt mondta a rendőr, hogy ők meg ki is jönnek és annyiszor mondják el, hogy tegyek feljelentést. Reggel elmentek a rendőrök és az öcsém is elment. Én már félve megyek haza, ki tudja mikor támad nekem, neki lehet, nekem is támad nyugodtan, mert tudja, hogy a rendőrök nem csinálnak semmit és, ha feljelentést teszek, semmi bizonyítékom nincs és ott sem csinálnak egyebet. Úgyhogy nyugodtan nekemjön, ha akar és tűrni kell, mert ha védekezek, megütöm, kihívja a mentőket, ők pedig megint bevisznek. Na hol itt az igazság?

Mit csináljak, mitévő legyek, ha a sendőrség semmirevaló, nem csinálnak semmit és engem pedig bánthat az öcsém?

Megvédeném magam, de akkor az komoly lenne és emberölés kísérlete miatt bevinnének. Tűrni kell. Sőt szétverheti nyugodtan a bútort és azt mondja, hogy én tettem és kihívja a mentőket, azok pedig elvisznek. Mondta is hogy szétver mindent. Sakkban vagyok.

Mit lehet csinálni?



#Baj, botrány
2020. júl. 8. 22:58
1 2 3 4
 31/32 anonim ***** válasza:

Akkor se adj neki! Nem fogod azt te viszont látni soha, és ha ez csak duma?! Na meg akkor te leszel a fejőstehene. (Ezzel a szöveggel fog téged mindig zaklatni, hogy adj több és több pénzt, és erőszakos lesz.) Tartsa el magát.


Ami pedig a fegyvert illeti, nem tudom, hogy igaz, én ilyesmit nem mondanék annak, aki rám hívja a rendőrt, mert még képes és ezzel is rám hívja a rendőrt, és akkor még rosszabbul járok. Érted?! Ez szerintem csapda, arról szól, hogy hívd ki a rendőrt, esetleg jelentsd fel, és akkor ott a hamis feljelentés. Valójában nem az, mert jóhiszeműen tennéd, de ha ő tagadja, és azt mondja, hogy csak te találtad ki, akkor bajban vagy.


Amit tudsz tenni, az az, hogy megmondod a kedves öcsédnek, hogy őt bizony zsarolják, és a zsarolás esetén elkövetett bűncselekmény nem büntetendő, DE akkor feljelentést kell tennie a zsarolók ellen, és működjön együtt a rendőrséggel szükség esetén, ami az ő érdeke is, hiszen így rács mögé kerülnek azok, akik rá veszélyesek. Más kérdés, hogy valami nagyon nem stimmel ebben a mesében: csak úgy nem kerül akárkihez fegyver, hogy adja el. Engem még senki nem kényszerített ilyesmire. Szerintem ez a történet messziről bűzlik, de ezeket a beszélgetéseket is vedd fel.

Ha értesz hozzá, és van mobilneted, wifid (otthon történik az egész) akkor ments mindent felhőbe is, hogy ha lebuknál, és elveszi a telefonodat, vagy töröltetné veled, vagy ő törölné, ezek a bizonyítékok akkor is megmaradjanak. De ne áruld el, hogy bizonyítékod van!

2020. júl. 10. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 anonim ***** válasza:

Hjajj, ezt meg olvasni is rossz volt.


Es te nem tudod rahivni a mentot? Sajnos ez tenyleg igy mukodik, akkor elviszik... En inkabb elmennek, megszakitanam vele a kapcsolatot, a testi epsegem fontosabb... lehet valamit szed, azert kell a penz, es valoban nem biztos h igazat mond, csak megakarja magat nyugtatni, elhiszi, hogy igaz... :(((

En maskor mentot hivnek, jaaa, meg egy kamera, mindenkeppen!!!

2020. júl. 12. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!