Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » S. O. S! Hívjam a rendőrséget...

S. O. S! Hívjam a rendőrséget vagy mit csináljak? Öngyilkos akar lenni a párom?

Figyelt kérdés

Párom elment a kocsival, hogy megbüntesse magát a tetteiért, mert utálja magát! Amikor kérdeztem, hogy mit akar csinálni, nem mondta, csak, hogy bűnhődnie kell. Meg azt, hogy valamit kitalál a helyzetére. Kérdeztem, hogy visszajön-e, azt mondta nem tudja. Lehet. Valószínű. De nem akar. Pár órával ezelőtt is elakart menni, hogy öngyilkos lesz, el is indult a kocsi felé, de visszajött, hogy előtte elakar búcsúzni mindenkitől. Utána sírt és abbahagyta. De, most megint jött ez, visszatartani nem tudtam.

Nem tudom, hogy mit csináljak, de feleslegesen nem akarom a rendőrséget sem hívni. Tanácstalan vagyok.



2019. dec. 22. 15:13
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
Mindenkitől búcsúzna, akkor őket hívd, hogy beszéljenek vele!
2019. dec. 22. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:

Azt úgy értette, hogy elmegy még utoljára karácsonyozni a családjához, és hogy karácsony után teszi meg. Azelőtt meg azt mondta, hogy ha hívnak a szülei ne vegyem fel, mert írni fog nekik hogy sajnálja.


De Őket sem akarom feleslegesen felzaklatni és nem tudnak semmit sem csinálniy messze laknak. Viszont ha most felhívom Őket, Ők meg felhívják páromat akkor az lehet olyan dolgot vált ki benne, hogy tényleg megteszi! Patt helyzet, ezért sem tudom, hogy mi lenne a jó.


Ha most írt volna a szüleinek, akkor már biztos, hogy hívtak volna, de eddig még semmi. Lehet, hogy tényleg megoldást akar keresni, de amilyen állapotban van... Bár azt tudom, hogy fél megtenni (sztem ez miatt jött vissza) de tiszta zavart!


Én sem vagyok a toppon, de próbálom magamat tartani, nehogy bántsa magát!

2019. dec. 22. 15:27
 3/24 A kérdező kommentje:
Külföldről költözött haza, nem bírta az ottani életet, szinte ott nőtt fel. De ez az egy dolog most nem Magyarország hibája, de különben adom a véleményedet.
2019. dec. 22. 15:29
 4/24 anonim ***** válasza:
54%
Úristen emberek...elhiszitek hogy ez történik és a kérdező nem gondolkodás nélkül segítséget hív, hanem előbb ide jön drámázni?..nagyon életszerü.
2019. dec. 22. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

#4 Szerinted ez nem segítség kérés? Nincs más akivel megoszthatnám ezt. És leírtam, hogy mi a helyzet, nem látok jó megoldást.


Mivel sok az olyan tényező, ami ismeretlen, így nem is tudok konkrétumot mondani pl. hogy mi a helyzete.


Remélem Te nem fogsz ilyen helyzetbe kerülni sose.


De akkor vedd elméleti kérsésnek, Te mit tennél ilyen helyzetben?

2019. dec. 22. 16:31
 6/24 anonim ***** válasza:
6%
Minek vagy együtt egy ilyennel? Ez tuti kamu.
2019. dec. 22. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

Ismerek, azaz ismertem egy velem egykorú srácot, aki szintúgy csak „híresztelte” az öngyilkossági szándékát, senki sem vette komolyan. Öngyilkos lett, belehajtott egy benzinkút épületébe.


Akár érzelmi zsarolás, akár nem, nem szabad félvárról venni az esetet.


Ha visszajön, nyilván ezek után már tudok lépni, azaz intézkedni a továbbiakban. De így nem, és higgyétek el, nem kellemes, de az sem lenne jobb, ha a rendőrök kopogtatnának.


Igen, gyakorizok, mert mást nem tudok tenni, csak várni és reménykedni, ahogy abban is, hogy talán vki tud segítséget nyújtani, mert talán volt már ilyen helyzetben.

2019. dec. 22. 16:36
 8/24 A kérdező kommentje:

„Minek vagy együtt egy ilyennel? Ez tuti kamu.”


Mégis milyennel? Tudod az életben vannak dolgok amik megtörténnek, anélkül, hogy akarnád. Az a dolog a minap történt, és váltotta ki ezt. Persze, ameddig vkinek víg az élete, az gondolkozik el az ilyen eshetőségeken. És nem mindenki bírja úgy a dolgokat, ahogy más.


Köszönöm, hogy bemutatkoztatok, így egy anonim oldalon is.



Egyébként ha nem lenne kamu, akkor meg mit kellene tennem? Összeroppani is kucorogva sírni, vagy a kocsi után futni???


Köszönöm az első két válaszolónak a segítési szándékot, értékelem.

2019. dec. 22. 16:42
 9/24 anonim ***** válasza:
19%
Full kamu..már 1.5 óra eltelt a kérdés kiírása óta és te itt magyarázkodsz ahelyett hogy a rendőrséget vagy bármit hívnád...kit nézel hülyének
2019. dec. 22. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

És mire hívtam volna? Egyébként sikerült elérnem azót Mr. Megmondom a tutit. Tehát él.


Ahogy írtam. Ha hazaér már tudok lépni és hívni a mentőket.

2019. dec. 22. 16:50
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!