Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Készenléti rendőr, ha megállít...

Készenléti rendőr, ha megállít, igazoltatna stb. azt megtagadhatom?

Figyelt kérdés

Tegnap este Debrecenbe a máv pályaudvarelőtt fel alá járkált két rendőrsrác, a ruhájukra "készenléti rendőrség" volt irva és lila kalapban voltak.


Láttam, hogy egyszer csak egy cigányfiút megállítanak és beszélgetnek vele, gondolom igazoltatták.


Szoktam olvasni a rendőrségről szóló törvényt és a járőröknek köteles mindenki megállni.


A készenléti rendőrségnek rendezvényeken van feledatuk, rendezvényeket biztosítanak, nem járőrözés, arra ott vannak a rendőrjárőrök.


Ha megállítana a készenléti rendőr az utcán igazoltatni, megtagadhatja az ember, csak rendezvényeken kötelező engedelmeskedni és igazolni az embernek magát? Magyarán nem köteles senki a készenléti rendőröknrk utcán igazolni magát, azonban a járőröknek köteles?



2020. júl. 28. 23:02
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
Azaz én is megtagadhatom csak járőröknek vagyok köteles utcán igazolni magam vagy készenléti rendőrnek is ugyanúgy kötelező megállnom, ha igazoltatni akar?
2020. júl. 28. 23:04
 2/21 anonim ***** válasza:
89%

A készenléti rendőrnek nem csak rendezvény feladatuk van, hanem járőröznek is. Köteles vagy megállni és ha kérik, igazolni magad. Minden rendőrnek.

Még a magát igazoló, civil ruhás nyomozónak is.

Ma már a közterület-felügyelőknek is jobb, ha szót fogadsz, mert megkapták a jogokat. Hála Istennek.

2020. júl. 28. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
85%
Kérdező a rendőrjárőr az egy rendőr, aki járőrözik. Ennyi.
2020. júl. 28. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
81%
Megtagadhatod, csak akkor be fognak vinni.
2020. júl. 28. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Ha egy bűnügyi nyomozó pl megy haza a trolin a munkából, nincs szolgálatban, annak is köteles vagyok vagy simán mondhatom, hogy nem?
2020. júl. 28. 23:10
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

" A főváros közbiztonsági helyzetének, valamint a közterületek rendjének fenntartása, a közterületi erőszakos bűncselekmények, a gépjármű-lopások és feltörések megelőzése érdekében a főváros bűnügyileg frekventált kerületeiben – a Budapesti Rendőr-főkapitányság megerősítő erőigényének megfelelően – bevetési csoportok teljesítenek szolgálatot. "


A készenléti rendőr nem őrzővédő.

Mivel határőr tevékenységet is folytatnak, a városokban, falvakban,

közterületeken kiemelten figyelik, ellenőrzik, hogy nem tartózkodik-e valaki jogtalanul az ország területén. Ezért járőröznek, igazoltatnak.


Jobb, ha meg sem fordul a fejedben, hogy megtagadd, mert akkor visznek.

2020. júl. 28. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
81%
Persze, csak nekik meg joguk van bevinni amíg kiderül a személyazonosságod.
2020. júl. 28. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
84%

A készenléti rendőrök, a nevükben ott van: RENDŐRÖK.

Nem is akármilyenek.


[link]

2020. júl. 28. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Értem. Akkor rosszúl gondoltam, ezért kérdeztem.
2020. júl. 28. 23:13
 10/21 anonim ***** válasza:
76%
A RENDŐR AZ RENDŐR! Ezen mit nem lehet érteni? Vannak rendőrségi civil dolgozók, nekik nincs igazoltatási joguk, de minden "jelvényes" rendőrnek, te utcán köteles vagy igazolni magad, ha felszólít, akkor is, ha civil ruhás nyomozó, nem értem, ezt miért nem érted. Legfeljebb megkérheted, hogy mutassa meg a jelvényét, de ennyit tehetsz.
2020. júl. 28. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!