Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Hány rendőrnek kell még...

Hány rendőrnek kell még meghalnia ahhoz, hogy végre belássák, sokkal több jogot kell adni nekik, mint pl. az USA-ban?

Figyelt kérdés
2010. aug. 4. 18:16
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
75%

Érdekes, hogy sokan az egekig magasztalja az amerikai rendőröket, de... milyen is a közbiztonság az USA-ban?

Iskolai lövöldözések??? Hogy csak egy dolgot említsek... Biztos, hogy követendő példa az USA? Persze, kampánydumának, demagógiának kétségtelenül baromi jól hangzik, hogy közúti ellenőrzésnél kezek a kormányon aztán "kuss", meg hasonlók, csak nem biztos, hogy erre szükség van.

2010. aug. 4. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 anonim ***** válasza:
55%
Azért kis hazánk mérete is kisebb nem csak a történetei hírértéke mint az U.S.A. területe és archívumai a rendőrség vs. bűnözők dokumentumai közti különbség.Sajnos azzal kezdődik a baj, hogy a múltkori eset mikor a kőrözött elkövető nekiáll magyarázkodni, ő nem vette észre hogy elütötte a rendőrt...Ettől a senkitől minek kell kérdezni????Ha az menekülve ment a városban, le kellett volna lőni más ártatlan emberek veszélyeztetése címszóval, nem pedig kérdezgetni...Példát kell statuálni, az majd visszatartó erő lesz, ha lesz...Nem pedig két-három év múlva valamilyen hülye döntést hozó bírósági végzést kelljen gyömöszölni a jóérzésű emberek torkán...
2010. aug. 4. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:
100%

Amerikában azért úgy zajlik egy rendőri intézkedés, ahogy valaki leírta, mert ott legális fegyverviselés van, és bármikor tartani lehet attól, hogy az intézkedés alá vont fegyverrel ellenáll. De ez nem többletjog az ottani rendőrnek, hanem egy az ottani viszonyokhoz igazodó intézkedési módszer.


De van itt egy nagy különbség. Akik itt sokan arra vágynak, hogy lőjön csak a rendőr bármikor, magyarázgatás nélkül, jó ha tudják, hogy az amerikai rendőr profi, sokkal-sokkal jobban ki van képezve mint a magyar. Gondoljatok csak a 2006. októberi rendőri őrjöngésre! Na abból látszik, milyen a magyar rendőr, ha szabad kezet kap. Ne akarjátok annyira rábízni a rendőri önkényre az életeteket! A profi rendőr fő ismérve, hogy sose ragadják el az érzelmek, nem dühből, haragból, netán irigységből intézkedik, nem a saját valós vagy vélt sérelmeit akarja megtorolni. Na a magyar rendőr sajnos pont ennek az ellentéte. Zéró módon van kiképezve, nem képes az érzelmein uralkodni. Nem lenne jó, ha itt még többletjogokat kapnának vagy a felelősségüket csökkentenék, mert így is visszaélnek a lehetőségeikkel.


A mai gyilkosságra rátérve egyébként ezt a szerencsétlent mindenképpen kivégezték volna, még Amerikában is. Tarjányi Péter szerint pont Amerikából ismert ez a módszer, hogy a rendőrök elől feltétlenül menekülni akarók (pl. kábítószert szállítók, vagy jelen esetben a hullát szállították) csinálnak egy gyilkos balhét azért, hogy ezzel lekössék a rendőrség figyelmét és továbbállhassanak.

2010. aug. 4. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim ***** válasza:

Kedves előző!

Milyen az amerikai rendőrök képzése?


Egyébként:

2005-ben New York városban (lakossága akkor 8 millió fő) 539 emberölés történt. Magyarországon (lakossága 10 millió fő) ugyanebben az évben 164 emberölés.


Na, oké.


Az érem egyik oldala: az amcsi rendőrök k*rva kemények, k*rva faszák, vérprofik, hidegvérű terminátorok, szinte már-már olümposzi istenek...


De hol az érem másik odala?

2010. aug. 4. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim ***** válasza:
72%
Azért arra is kíváncsi lennék, hogy azok közül, akik agyon majmolják az amcsi rendőröket, hányan lennének felháborodva, ha a rendőr tarkón b*szná őket, ha meg mernek moccani egy egyszerű közúti gépjármű ellenőrzés során, anélkül, hogy engedélyt kértél volna. Engedélyt meg nem tudsz kérni, mert ha megszólalsz anélkül, hogy a rendőr kérdezett volna, ugyancsak tarkónb*sz. :)
2010. aug. 4. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim ***** válasza:
33%

A válasz írója 74%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 21:13



Jah,nagy papirkutyák vannak itt...:D a kérdező is az!

Amerikában azért ilyen kemények a zsaruk mert ott azért komolyabban nyomják a bűnözök,és ugye ott szabad fegyvertartás van..

2010. aug. 4. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:
100%

21.11: Nem nagyon értem, hova akarsz kilyukadni ezzel az érem dologgal. Az ilyen összehasonlításnak meg semmi értelme nincs, és nem is releváns a téma szempontjából, hogy hol mennyi gyilkosság van. Mert te most kiragadtad New Yorkot. Én meg mondjuk kiragadom Minnesotát. Most lusta vagyok kikeresni, de biztos ott elenyészően kevés gyilkosság van. És mi következik ebből a rendőrök jogaira, vagy egyáltalán bármire nézve? Semmi. Ez így nem összehasonlítható.


Én nem mondtam, hogy istenek az amerikai rendőrök, csak ott mindenki profibb. Sajnos nem csak a rendőrök, de az egyetemi tanárok, az orvosok vagy mondjuk a bankalkalmazottak is. Tudom, mert éltem ott, és bár a rendőrség kiképzési módszereit nem ismerem, a katonákét láttam közelről. Az a lényeg, hogy minden egyes lehetséges részmozzanatra részletes szabályrendszer van, amit folyamatosan begyakorolnak, és aminek az a célja, hogy adott eset bekövetkeztekor a katona (vagy a rendőr) szinte automataként járjon el, alkalmazva a begyakorlott mozdulatokat stb., és ne rögtönözzön, ne az érzelmi reakciói alapján döntsön. És ehhez bizony párosul egy másfajta morális hozzáállás is. Egy szó mint száz, én egy amerikai rendőrre sokkal inkább rábíznám az életemet, mint egy magyarra.

2010. aug. 4. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:
van a rendőrnek elég joga,talán a büntetést kéne szigorítani,bár aki ilyenre képes az tuti nem normális és pont leszarja a törvényeket,sajnos ilyen a rendőri munka,sokszor életüket kockáztatják és sajnos rosszat dobnak :S
2010. aug. 4. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:

Már hogyne lenne releváns?! Az egy dolog, hogy milyenek az ottani rendőrök. Na de milyenek az ottani állapotok? Kemény zsaruk? Kemény törvények? Halálbüntetés? Hát akkor logikusan gondolkodva az USA-nak egy k*rva biztonságos országnak kéne lennie, nem? De nem hiszem, hogy az lenne. Persze, területileg megoszlik a bűnelkövetések aránya, ahogy Magyarországon is. Az amerikai rendőrök olyanok, amilyen rendőröket az ottani állapotok megkövetelnek. Na most Magyarország nem hiszem, hogy olyan helyzetben van, hogy mozdulatlanul, néma kussban kelljen ülni egy egyszerű közúti gépjármű ellenőrzés során. De ha erre felé akarunk elmenni, akkor inkább most hagyom a fenébe a rendőri pályát. Én nem terminátor akarok lenni.


Ott éltél? Oké, örülök neki. Egyszer én is megnézném azt az országot. És ottléted alatt hány rendőrrel, orvossal, egyetemi tanárral és bankalkalmazottal találkoztál? És hány van összessen? Hogy milyen a katonák képzése, nem tudom, de nem is érdekel. Az egy teljesen más dolog. Rendőr és katona - habár mindkettő fegyvert hord - ég és föld. Ha engem minden egyes részmozzanatra akarnának felkészíteni, kb. az első adandó alkalommal meghalnék. Ugyanis nincs két egyforma intézkedés, ergó nem lehet mindenre előre felkészülni, nem lehet mindent előre begyakorolni. Az ember gyakran kerül váratlan helyzetbe, főleg, ha mondjuk rendőr. Az meg gondolom nem vita tárgya, hogy a bűnözés folyamatosan változik, ergó olykor rögtönözni kell, mert előre nem lehet megtanulni olyat, amivel még nem is találkoztam. A rögtönzéssel nincs semmi gond, a rögtönzés nem egyenlő az érzelmi reakcióval. A rögtönzéssel akkor van gond, ha már az alapismeretekkel is gond van. Ezért próbálnak nálunk - ha bár talán nem a leghatékonyabban - gondolkodó rendőröket képezni, nem "automatákat". Én kitartok emellett az irányvonal mellett, én nem akarok "automata", egy robot lenni.

2010. aug. 4. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonim ***** válasza:

20:24:


Szerinted az a kormány vagy a rendőrök hibája, hogy léteznek gyilkosok,pedofilok,elmebetegek ???

2010. aug. 4. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!