Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Hány rendőrnek kell még...

Hány rendőrnek kell még meghalnia ahhoz, hogy végre belássák, sokkal több jogot kell adni nekik, mint pl. az USA-ban?

Figyelt kérdés
2010. aug. 4. 18:16
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
88%
Visszatérve az amcsik majmolására, ez az eset ott is megtörtént volna, bármilyen keményf*szú rendőrök is vannak, és a múltkori eset is megtörtént volna. Sőt, gyanítom, meg is történik. Úgyhogy ez a nem releváns...
2010. aug. 4. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:

21:42!


Igen, erre próbálnék valahol rávilágítani a nagy majmolás közepette. Nagyon jó, hogy az amcsi rendőrök olyan keményf*szúak, amilyenek, de nálunk is van bőven sok gyilkos, pedofil, elmebeteg. Tehát akkor valószínűleg, attól, hogy nálunk is ilyenek lennének a rendőrök, nem igazán változna semmi. Főleg, ha itt is elterjedne a szabad fegyverviselési jog, ennyi elmebeteg mellett, akkor lenne aztán az igazi jó világ.

2010. aug. 4. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
bocsánat... "náluk is van"
2010. aug. 4. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:

21:24


Kérdezhetnék a kinti életről?

Ha esetleg igen akkor egy MSN címet tudnál küldeni az e-mailemre?


Köszi előre is!

2010. aug. 4. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
49%

21.41: Kösz a választ, nekem elfogadható, bár folytathatnánk még, csak már nekem késő van...


22.02: Én azért már elég régen voltam kint, nem biztos, hogy tudok hasznosat mondani. De ha gondolod, írhatsz emailt.

2010. aug. 4. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:

Szívesen folytatnám a beszélgetést. Ha gondolod, írj e-mailt.

Addig is egy további gondolat.

Szóval, szóba került a képzés. Na, erről is lehet beszélni. Egyrészt lehet arról, hogy milyen, meg lehet arról, hogy mit kezd a felszedett tudással a rendőr. Előbbit abba a hosszabb (21:41-es hozzászólásomban asszem') hozzászólásomban érintettem, nézzük most az utóbbit.

Szinte már rutinszerű, hogy amikor rendőrt/rendőröket ért atrocitásról hallunk, elkezdjük reflexszerűen szidni a rendszert, a politikát, meg mindent, meg persze jön a példálózás az USA-val, meg az amcsi rendőrökkel. Na de, kérdem én, azok a rendőrök, akik ilyen szituációba kerültek és megsérültek (ne adj Isten, meghaltak), mit tettek? Mennyiben járultak hozzá önmaguk áldozattá válásához? Betartották-e azokat az intézkedéstaktikai (alap)elveket, amiket az iskolában oktattak nekik. Talán ugyan nem túl emelt óraszámban, de oktattak. Mert oktatnak intézkedési alakzatokat, intézkedéstaktikai elveket stb. Amiknek a figyelmen kívül hagyása, a rendőr hanyagsága, figyelmetlensége, lazasága keményen hozzájárulhat ahhoz, hogy a rendőrt sérelem érje. Már-már klasszikusnak számító példa, amikor közúti ellenőrzés során mindkét (vagy mindhárom) rendőr az intézkedés alá vont járművezető okmányaival van elfoglalva. Miközben ennek úgy kéne történnie, hogy van egy intézkedő rendőr és egy vagy két biztosító, aki figyeli az intézkedés alá vont személy(eke)t. Na most, ha ez a biztosító rendőr is elkezdi tanulmányozni az okmányokat, netán elkezd telefonálni, rádiózni, beszélgetni, és közben az intézkedő társát megtámadják (akár az intézkedés alá vont/ak/, akár más), akkor lehet szidni a rendszert, meg lehet jönni azzal, hogy milyenek az amcsi zsaruk, de annak az idióta rendőrnek is kijárna egy kiadós p*csánrúgás, amiért nem azt csinálta, ami a dolga volt. Mert ha azt csinálta volna, akkor esetleg felismerte volna a támadási szándékot, és közbelépett volna. Az intézkedő rendőr részéről meg, nem tudom, hogy a rendészeti szakközépiskolákban mit és hogyan tanítanak, de a Rendőrtiszti Főiskolán, Intézkedéstaktika címen (többek közt) azt tanítják, hogy olyan távolságot kell felvenni az intézkedés alá vont személytől, hogy én elérjem, de ő ne érjen el engem. Fizikailag ez hülyén hangzik, de átvitt értelemben gondolom érthető. Na most, ha én, mint intézkedő rendőr, beleállok az intézkedés alá vont személy arcába (mondjuk tőle egy méterre), akkor a jó Isten sem fog megmenteni attól, hogy ha esetleg kést ránt, belém ne állítsa. És még ötször megforgatja bennem, mire én a fegyveremért nyúlok. Hibáztatható-e ez esetben a rendszer?

Megjegyzem, a mostani esetben esélye nem volt az elhunyt rendőrnek. De még ha lett volna esetleg egy járőrtársa (aki nem tanuló), talán akkor se lett volna esélye.

2010. aug. 4. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
Ezt a késes dolgot egyébként egyszer elég szemléletesen demonstrálták nekünk. Volt az intézkedéstaktika tanárunk, mint intézkedő rendőr és vele szemben egy jó képességű, küzdősportoló hallgató gyakorló késsel a kezében. A hallgatónak azt kellett "játszania", hogy rátámad a rendőrre késsel. De nem úgy, hogy odamegy, azt sunyiba, hanem úgy Isten igazából neki ront a rendőrnek. Az oktatónak (jó oktató!) esélye nem volt annyi idő alatt elővenni a fegyvert, tölteni és lőni. Anélkül legalábbis nem fogja meglőni, hogy még bele ne állítaná a kést. Tehát nem biztos, hogy az a célra vezető, hogy úton-útfélen a fegyverünkért kapkodunk, gondolkodás nélkül.
2010. aug. 4. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
55%

Mivel az USA-ban rosszabb a közbiztonság, mint Magyarországon, ezért nem érdemes az ő módszereiket átvenni.


Amúgy ha valakit érdekelnek a számok, idén eddig 36 rendőrt lőttek le az USA-ban.


Magyarországon 18 ezren vannak börtönben, az USA-ban 2,3 millióan. Az USA lakossága a magyar 31-szerese, a börtönnépesség különbsége viszont 127-szeres, azaz az USA arányosan 4-szer több embert tart börtönben. Mégis, az erőszakos bűnözés az USA-ban sokkal gyakoribb, mint Magyarországon, vagyis a sokak által irigyelt keménykedő amerikai módszerek NEM működnek.

2010. aug. 5. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
Tele vagyunk neoliberális törvényekkel, ez a baj, a börtönök eu-s szanatóriumok. Én aztán nem kímélnek egy rohadtat se, aki gyilkos. Akasztás az első fára, majd észheztér a Maunika sau törzsközönsége.
2010. aug. 5. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:

ma 10:32


Mint közismert, ez az a módszer (keménység, keménykedés), ami látványosan NEM jár semmiféle eredménnyel az USA-ban. A "kemény" USA közbiztonsága sokkal rosszabb, mint a "liberális" Európáé, egyszerűen azért, mert bizonyos dolgokat ésszel is érdemes megközelíteni, nemcsak izomból lehet problémákat megoldani.

2010. aug. 5. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!