Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Közbiztonsági gondolatkísérlet...

Közbiztonsági gondolatkísérlet. Rablókkal, vagy akár gyilkosokkal szemben visszatartó ("pszichológiai") erő lenne-e, ha egy kis zárt közösség (20-40 ház) falakkal körbekerített területén (a falakon) esténként mindig minimum négy/öt fő őrt állna?Lent!

Figyelt kérdés

Lemerem fogadni, tízből tíz ember bástyákkal felvértezett kőből épült öt méter magas középkori városfalakra gondol, de legyen. Hasonló ehhez a kérdésben felvázolt élet is.


Visszatartaná-e a fenti felállás (falak és éjjel-nappal őrség, de főképp éjjel) akár a piti bűnöző csoportokat, akár a még gyilkosságra is képes elvetemült állatokat, hogy a falak mögött található családi házakba be akarjanak törni, vagy még rosszabbat tenni az ott élőkkel?


Esetleg képzett kutyákat is lehetne használni pluszban.


Vagy a lehető legrosszabb esetben a mai világban már az így védett közösség sem lehet kellő, megnyugtató biztonságban?



2020. aug. 29. 00:00
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:

Illetve még egy:


Van (vagy létezett-e) olyan test "páncél", esetleg csupán mellény, ami nem mai modern kevlár anyagú és nem modern formájú, hanem tradicionális/hagyományos(abb) anyag(ok)ból áll(t), mégis sokat felfog(ott) a kés, vagy bármilyen halálos penge sebzéséből, netalán a kilőtt nyílvesszőt is tompította valamelyest?


Nem fémről beszélek ebben a hozzászólásban, akármilyen más anyagról.


Van, vagy volt-e ilyen mellény/páncél?

2020. aug. 29. 00:07
 2/16 anonim ***** válasza:
Mi a kérdés?
2020. aug. 29. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

"Rablókkal, vagy akár gyilkosokkal szemben visszatartó ("pszichológiai") erő lenne-e, ha egy kis zárt közösség (20-40 ház) falakkal körbekerített területén (a falakon) esténként mindig minimum négy/öt fő őrt állna?"


"Visszatartaná-e a fenti felállás (falak és éjjel-nappal őrség, de főképp éjjel) akár a piti bűnöző csoportokat, akár a még gyilkosságra is képes elvetemült állatokat, hogy a falak mögött található családi házakba be akarjanak törni, vagy még rosszabbat tenni az ott élőkkel?"


De egyébként minden (ettől jóval részletesebben) le van írva, csak el kellene olvasni...

2020. aug. 29. 00:10
 4/16 anonim ***** válasza:
76%
Mi van, ha a falak mögötti családi házakban él az adott rabló/gyilkos?
2020. aug. 29. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Ez éppen lehetséges, nem tagadom, de ahhoz, hogy megengedjem neki, vagy akárkinek a privilégiumot az oda történő letelepedés lehetőségéhez, valamennyire csak lehet tájékozódni arról milyen ember volt a beengedése előtt. Illetve nem is volt soha opció, hogy olyannak engedjem meg az esélyt (ez a fenti leírás alapján számotokra érthető is) akit legalább valamennyire nem ismerek.
2020. aug. 29. 10:50
 6/16 A kérdező kommentje:
De miért nem írtok többen? Ez egy a többi könnyű és borzasztóan unalmas kiíráshoz képest egy rendkívül érdekes, elgondolkodtató kérdés! Azt reméltem nem két hozzászólás jön, amiből az elsőt ráadásul teljesen feleslegesen írták meg.
2020. aug. 29. 10:52
 7/16 anonim ***** válasza:

A tenyleg jo kerdesekre nem valaszolnak. Ahol nem lehet gyurcsanyozni/orbanozni, kampanyolni, az nem erdekes.

Ettol fuggetlenul szerintem ez nem olyan erdekes kerdes.

2020. aug. 29. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Miért??


Sehol nincs ilyen még a távolabbi környékeken (komplett megye) sem, nem hogy ahol élek.

De a betörés veszély az rendesen megvan.

Érdekelne (még ha nem is lehet politikailag uszítani - de ezt is minek csináljak, nem tudom mire jó), hogy ez a "védekezési módszer" hatásos-e, ha mindig őrt all néhány ember a zárt közösségből?


Ez igenis egy nem szokványos, nem tizenkettő belőle egy tucat, ezáltal ez egy érdekes kérdés, érdekes gondolat-kísérlet! Mertem remélni hogy legalább öt-tíz hozzászólás érkezni fog.

2020. aug. 29. 11:31
 9/16 anonim ***** válasza:
Szerintem hosszutavon nem kivitelezheto. Rovid ido utan feladnak.
2020. aug. 29. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Látod erre sem gondoltam... :(
2020. aug. 29. 11:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!