Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Közbiztonsági gondolatkísérlet...

Közbiztonsági gondolatkísérlet. Rablókkal, vagy akár gyilkosokkal szemben visszatartó ("pszichológiai") erő lenne-e, ha egy kis zárt közösség (20-40 ház) falakkal körbekerített területén (a falakon) esténként mindig minimum négy/öt fő őrt állna?Lent!

Figyelt kérdés

Lemerem fogadni, tízből tíz ember bástyákkal felvértezett kőből épült öt méter magas középkori városfalakra gondol, de legyen. Hasonló ehhez a kérdésben felvázolt élet is.


Visszatartaná-e a fenti felállás (falak és éjjel-nappal őrség, de főképp éjjel) akár a piti bűnöző csoportokat, akár a még gyilkosságra is képes elvetemült állatokat, hogy a falak mögött található családi házakba be akarjanak törni, vagy még rosszabbat tenni az ott élőkkel?


Esetleg képzett kutyákat is lehetne használni pluszban.


Vagy a lehető legrosszabb esetben a mai világban már az így védett közösség sem lehet kellő, megnyugtató biztonságban?



2020. aug. 29. 00:00
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Ha nem egy posztapokaliptikus világról van szó, akkor jobbnak tartom a technikai eszközt. Én is szoktam ilyeneken gondolkozni, mint te, mert reális veszélynek tartom ezeket a dolgokat. Amúgy itt Budapesten van ilyen lakópark, persze lightosabb kivitelben, tehát van fal, portaszolgálat, sorompó, gondolom kamerák és riasztók. Ha csak nincs a védett területén olyasmi, ami mindenképp kell valakinek, akkor piti, sima betörők nem fognak ilyen védettebb helyeken behatolni. A mellényre, kemény bőr páncélok mellvértek voltak régebben, kést, ilyesmit megfogtak.
2020. aug. 29. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Mi a szar xd
2020. aug. 29. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Tizenkettes, te vagy az első. Annyira látja mindenki, hogy csak egy unatkozni idejáró nevetséges piti troll-kezdemény vagy!! :DDDD

Azonban ne csüggedj, fel a fejjel! Nézd inkább a jó oldalát, rég nem röhögtem másokon ekkorát! :D

2020. aug. 29. 13:10
 14/16 A kérdező kommentje:

Köszi szépen tizenegyes!


Van okom rá, hogy mellőzném a szerintem is hatásos technikai eszközöket. ;)

2020. aug. 29. 13:12
 15/16 anonim ***** válasza:
Igen, sok ilyen lakonegyedben jartam mar. A bunozest nagyban visszaszoritja a kapukon belul. A kert, a falak be vannak kamerazva. sok helyen porta szolgalat is van.
2020. szept. 1. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Mogyoródon a Lake Forest vagy Debrecenben a Liget lakópark ilyen. Van porta, kamera, sorompó és a lakópark körbe van kerítve. Van az országban sok ilyen.
2020. szept. 22. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!