Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Egy nyomozó a rendőrségen...

Egy nyomozó a rendőrségen viccelődhet?

Figyelt kérdés

Az egyik tanúkihallgatásom alkalmával, a nyomozó kérdezgetett, kérdezte, hogy is volt ez, mi, hogy..., és ilyet mondott, hogy "guggolva odarepűlt a sátorhoz, kivágta, majd ellopott egy pénztárcát" ezen elmosolyodtam, de a nyomozó nem. Szerintem ez vicc lehetett.


Kihallgatáskor, amit komolyan és törvényesen kell megcsinálni egy myomozónak, becsúsztathat egy-két viccet, vagy tilos neki?



2020. szept. 21. 12:09
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
És, ha aznap reggel úgy kelnék fel, hogy lázas vagyok vagy hőemelkedésem van, de nem tudom mitől,akkor is el kell menni.
2020. szept. 21. 13:47
 12/24 anonim ***** válasza:

Azért lenne gond, ha megbetegednél mert a tárgyalás megtartásának akadálya az, ha magad idézve "alapos okkal, előzetesen, haladéktalanul kimentetted".

Ha csak egy vádlott van, távollétében akkor lehet csak megtartani a tárgyalást, ha idézve "elérhetetlenné vált" vagy "tárgyaláson való jelenlét jogáról lemond".

Részletek: Be.

[link]

2020. szept. 21. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:

Ha aznap hívnád a bíróságot, akkor simán aztállapítanák meg, hogy "elérhetetlenné váltál", de ez nem "alapos okkal, előzetes, haladéktalanul kimentés", megtartanák a tárgyalást a " a bűncselekmény tárgyi súlya vagy az ügy megítélése indokolja" Be. szerinti okra hivatkozva. Irónia nélkül ezzel a lehető legrosszabbul járnál.


ELJÁRÁS A TÁVOLLÉVŐ TERHELTTEL SZEMBEN

747. § (1) A büntetőeljárás lefolytatásának nem akadálya az, hogy a bűncselekmény elkövetésével megalapozottan gyanúsítható személy vagy a terhelt elérhetetlenné vált.


(2) A távollévő terhelttel szembeni eljárás esetén e törvény rendelkezéseit az e Fejezetben foglalt eltérésekkel kell alkalmazni.


(3) A távollévő terhelttel szemben vádemelésnek és azt követően a bíróság eljárásának akkor van helye, ha

...

c) azt a bűncselekmény tárgyi súlya vagy az ügy megítélése indokolja.

2020. szept. 21. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:

Utolsó!


Tegnap 13.47-kor a törvények,jog topikba tettem fel egy kérdést, arra hogyhogy nem válaszoltál? Pedig te igazán tudod rá a választ.

2020. szept. 21. 16:45
 15/24 anonim ***** válasza:
Tokmindegy Levike. Sehogy sem fogod megúszni.
2020. szept. 21. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
Ezt azért volt jó itt szóba hozni, hogy ez az opció eszedbe se jusson. Ha pedig mégis, akkor egyértelmű, hogy az nem véletlen volt...
2020. szept. 21. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:
Nyert lapokkal játszok, nincs a nyomozóknak bizonyíték a kezükbe ellenem bakker. Holott nem is én követtem el.
2020. szept. 21. 17:30
 18/24 A kérdező kommentje:

16!


Hogy mit szóba hozni, mi ne jusson eszembe? Megint nem értem mire mondod kommented.

2020. szept. 21. 17:32
 19/24 anonim ***** válasza:
Ne jusson eszedbe megbetegedni.
2020. szept. 21. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:

Nem szeretnék, de tudod, hogy ez nem így működik. Ha megbetegszek, akkor is, ha birom magam, megyek, ha nem akkor úgysem és lesz igazolás. Bárki megbetegedhet aznap reggel, úgy én is, a bíró is, az ügyész is, az ügyvéd is, a tanú is. Ha véletlen aznap reggel betegszek meg, hogy nem birok menni, akkor úgysem tudok és orvoshoz megyek, közben hívom a bíróságot, lesz igazolás és utólag leelenőríz a bíróság, hogy igaz volt és tűz ki új határnapot.


Februárba mondta a bírónő, ha megyek tárgyalásra, ha bármi karambol vagy útlezárás, akadály van az úton, telefonon szóljak, hogy nem érkek oda, utólag leelenőrzik.


A betegséggel is így lenne, ha aznap reggel beteg lennék, akkor nem tudnék menni, gyorsan igazolás, orvos, közbe telefon a bíróságra, nem hinném, hogy probléma lenne.

2020. szept. 21. 17:42
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!