Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ha valakit felvesznek a...

Ha valakit felvesznek a rendőrségre komolyabb pozícióba, akkor a családját is átvilágítják?

Figyelt kérdés

Álláshirdetésben az volt, hogy nála nemzetbiztonsági átvilágítás lesz.


Ez mennyiben érinti a családtagokat? Elég, ha jelentkezik csak, akkor is megtörténik?


2020. okt. 17. 11:59
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen átvílágitják.
2020. okt. 17. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ez miben nyilvánul neg?
2020. okt. 17. 12:15
 3/10 anonim ***** válasza:
Már nem emlékszem a férjemnél hogy volt, de arra igen, hogy a közvetlen családtagok ( feleség, testvérek, szülők, feleség szülei, testvérei) erkölcsijét lekérték, és utána néztek, hogy volt, vagy van büntetőeljárás közeli, és távoli rokonaiknak. Férjem esetében mindenki tiszta volt.
2020. okt. 17. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 árokpart ***** válasza:
Szerintem ez attól is függ, hogy mint rendőr milyen beosztásra jelentkezik. Csak a komolyabb döntéshozói rendfokozatoknál nézik szerintem ennyire szigorúan ahogyan az utolsó hozzászóló leírta.
2020. okt. 17. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Informatikus lesz
2020. okt. 17. 13:00
 6/10 anonim ***** válasza:

A rendőrségre jelentkezőket alkalmazás előtt átvilágítják, a polgári állományúakat is. A beosztástól függően ez lehet nemzetbiztonsági is, amikor az ilyen beosztásban dolgozó bizalmas információkhoz juthat. Ebben az esetben titkos megfigyelési eszközöket is alkalmaznak.

A lényeg: az ellenőrzéshez a jelentkező beleegyezése szükséges, a családtagok-rokonok részéről is, és minden olyan személytől, akivel életviteli kapcsolatban áll a jelentkező. Ha közülük ezt bárki megtagadja (megtehetik), akkor az illető felvételi és alkalmazási eljárása azonnal megszűnik.

2020. okt. 17. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Bele volt írva. Viszont az ügyvédem anno azt mondta, az ilyet utólag közli, egy háztartásban élőket biztos megfigyelnek.


Ez mennyire komoly? Tehát lehallgatás, banki tranzakciók és akár a netes tevékenységemet is figyelhetik?

2020. okt. 17. 14:35
 8/10 anonim ***** válasza:
Igen.
2020. okt. 17. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
50%

Ne higyjetek az ügyészasszonynak azaz az utolsónak, én jobban tudom, mert tudom a jogokat meg van nyomozó ismerőseim.


Családtagokat nem világítanak át csak azt az érintett személyt, aki rendőrnek készűl.

2020. okt. 17. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Levike drága! Milyen nyomozó ismerőseid? Mert párszor kihallgattak lopás miatt, ezért az ismerőseid?
2020. okt. 17. 17:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!