Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Román rendőrként dolgozik valaki?

Román rendőrként dolgozik valaki?

Figyelt kérdés

üdv!

Jelenleg 17 éves vagyok,egy és fél évem van érettségiig. Nagyon érdekel ez a rendőri pálya,a szüleim is ezt tanácsolják nekem. Engem pedig nagyon vonz,meg nagy az akaraterőm is,hogy eljussak oda.

Ahogyan utánanéztem több "főiskola" is van rendőri képzésre. Bukarestben van csak külön akadémia. A többi az hogyan működik ? gondolom ugyanaz a helyzet az ügynök képző főiskolákkal is,maximum nem juthatsz el egy bizonyos rangig (amely veszély nem fenyeget).

A kolozsvári "Septimiu Muresan" főiskola amely jobban vonz,mivel egyetemi városban van meg még előfordulnak ott magyarok is. Mi a különbség a bukaresti akadémia és közötte?

Van itt olyan magyar,aki rendőrit végzett és román rendőrként dolgozik? Szeretnék egy kicsit bővebb információkat megtudni.Milyen nehéz volt/hogy bántak vele magyar anyanyelvűként.

Előre is köszönöm a válaszokat. :)



2020. nov. 3. 14:27
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
86%

Én lebeszéllek róla. - Bár nem vagyok se erdélyi se külhoni magyar, csak a tapasztalataim mesélem el, Székelyföldről és egy városról.


Noss, az említett városban (számomra máig érthetetlen módon) voltak "román rendőrök", meg a "mieink".

Meséltek egy sztorit, hogy a magyar rendőrök (székelyek) a saját épületük udvarán felállítottak egy székely zászlót. Erre a szintén ottani román rendőrök pedig egy még nagyobb román zászlót, a saját épületük udvarán, és leszedették a székely zászlót. Amit ha jól emlékszem képsőbb visszatettek, de az ottani román rendőrök meg egy még az előzőnél is nagyobb román zászlót tettek ki.

Kérdem én, ez kell neked? Ok nélküli és semmi kimenetelő f-méregetés a semmire? Minek?


Az meg a másik, hogy román rendőrként TE elsősorban a román államot és a többségi nemzetet képviseled. Magyarán, simán felhasználhatnak, akár egy magyarság által kezdeményezett tüntetés vagy egyéb elleni fellépésre/felszámolására, vagy még ennél is tovább menve az elfojtására/ felszámolására.


Ha te magyarként a saját véred akarod baszkurálni román egyenruhába, akkor menj rendőrnek. De népszerű nem leszel, azt elhiheted.


Ha mindenáron rendőr akarsz lenni, akkor inkább gyere át, és légy rendőr itt.

2020. nov. 3. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
25%

1-es.

Hagyjuk a nagy nacionalizmust, ne gyere a zászlókkal. Az nrm ad kenyeret a szádba.

A magyar ugyanolyan ember mint a román, a rendőr meg ugyanúgy a törvényt védi a magyarral szemben is, mint a románnal. Hagyjuk ezeket a nagy dumákat

2020. nov. 3. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

1-es ebben egyetértek és köszönöm is a válaszod :)

De tudod sajnos fennáll az a helyzet is ,mint lenni szokott,hogy Magyarországon meg “mocskos román” vagyok. Magyarok vagytok, a saját nemzetem, aki teljesen másképp tekint rám,de megjegyezném,hogy ott sem jobb az élet,mint itt Romániában. Itthon meg vannak honfitársaik,akiket nem szívesen hagynék cserben. Jól jön,ha van magyar is a románok között és szabadabb véleményt tud nyílvànítani esetleg segíteni,nem beszélve arról,hogy tud példát mutatni a népéről a románoknak.

2020. nov. 3. 20:59
 4/21 anonim ***** válasza:
62%

1-es vagyok.


És ba_sszátok meg a nacionalizmust. Semmi gond vele, amíg nem csap át sovonizmusba.

Ja, hogy nem tudjátok mi a különbség közte? Hát gratulálok. Legalább a szavakkal dobálózás megy. De minek. :)


Kedves kérdező, hagyd már ezt a büdös román izét. Azoknak a száján vagy büdös román, akik itthon nem tudnak 10-ig se elszámolni és összekeverik az állampolgárságot a nemzeti hovatartozással.


Ha rendőr akarsz lenni gyere át!

Vagy, helyezkedj úgy, hogy a magyar rendőrséget erősítsd Erdélyben. Ilyen is van.


Sok sikert.

És baszkurálja meg a kettes a szajha anyját.

2020. nov. 3. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
53%

Kedves kérdező!

Mindenképp támogatlak az elhatározásodban! Garantált karriered és viszonylag biztos állásod van. Magas fizetés, plusz pótlékok. Rengeteg előny (az egyenruha csodákra képes, akár egy hivatalban, akár egy közúti bírságoltatás során). 50 évesen legkésőbb nyugdíjba mész, magas nyugdíjjal. A román állam fizeti minden gyógyszerkiadásod, kezelésed. Tehát kompenzálja. Te kifizeted, majd a számlát leadod és visszakerül az összeg a bankszámládra (nyugdíjazás után is).

A kolozsvári és a bukaresti közt az a különbség, hogy Bukarestben van tiszti képzés is. Ha rendőrtiszt akarsz lenni, oda érdemes jelntkezned. A kolozsvári előnyei, hogy van magyar szak (kisebbségi szak), a város milliószor nyugodtabb és barátságosabb, az emberek sokkal befogadóbbak (akár a rendőrök is, akik a munkatársaid lesznek). Persze ha Kolozsváron végzel, az sem zárja ki, hogy tiszt légy, csak huzamosabb időbe telik.

Én amikor jelentekeztem (jogi egyetemet végeztem) , mivel már volt katonai rendfokozatom előzőleg, nem az alapoktól kezdtem (agent) hanem 3 sávot kaptam (agent sef adjunct). Aztán viszonylag hamar feltornáztam magam 5 sávig (agent sef principal) ami a legnagyobb altiszti rendfokozat. Ekkor már irodafelelős és az ellenőrzési osztály vezetője voltam.

Elmentem tiszti rendfokozatra vizsgázni, ami sikerült is. 3 éve ezredesként (comisar sef) mentem nyugdíjba, 50 évesen.

Mindenképp ajánlom, ha szereted és ha odaadással tudod csinálni. Nehéz munkának nem mondanám, csak nagyon nagy felelősség, így sok figyelmet igényel. Én magam börtönben dolgoztam, az egy plusz idegpróba, de kb 2 év alatt teljesen beleszoktam. Sok értékes kapcsolatra tettem szert, kitűnő munkatársaim voltak, rossz élményeim nem igen vannak. A fő, hogy sose haragítsd magadra a főnököt!

Sok szerencsét az elkövetkezendőkben!

2020. nov. 3. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

4

Miért helyezkedne úgy? Akkora nacionalista a kérdező? Vagy ez törvény?

2020. nov. 3. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
69%
5-ös vagyok. Elfelejtettem írni, kérdező, hogy ha bármi kérdésed van vagy valami nem tiszta, nyugodtan kérdezz akár itt akár peivátban!
2020. nov. 3. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

5-ös.

Nagyon szépen köszönöm a válaszát és a szép szavait:) Látszik,hogy már egy érettebb,informálódottabb ember válaszolt. Nagyon- nagyon sok információt tudtam meg és úgy érzem megkaptam minden kérdésemre a válaszaimat. Sőt nagyon sok félelmem/kétségem elszállt,még motiváltabb lettem. Nagyon-nagyon szépen köszönöm szép szavait. Kellemes,egészségben gazdag nyugdíjas éveket kívánok! :)

2020. nov. 3. 21:17
 9/21 anonim ***** válasza:
Köszönöm szépen a jókívánságokat! Én is kívánok neked sok-sok sikert, teljesüljön a vágyad és ami a legfontosabb (mert ez az a szakma) soha ne add fel! Nagyon sok egészséget és kitartást!
2020. nov. 3. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim válasza:

Én is rendőrnő akarok lenni, viszont elég kicsi a román tudásom és Romániában élek.

Van olyan itt az országban, hogy valaki magyar rendőr lehessen és ne kelljen a román nyelvet tudnia tökéletesen?

2020. nov. 5. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!