Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Román rendőrként dolgozik valaki?

Román rendőrként dolgozik valaki?

Figyelt kérdés

üdv!

Jelenleg 17 éves vagyok,egy és fél évem van érettségiig. Nagyon érdekel ez a rendőri pálya,a szüleim is ezt tanácsolják nekem. Engem pedig nagyon vonz,meg nagy az akaraterőm is,hogy eljussak oda.

Ahogyan utánanéztem több "főiskola" is van rendőri képzésre. Bukarestben van csak külön akadémia. A többi az hogyan működik ? gondolom ugyanaz a helyzet az ügynök képző főiskolákkal is,maximum nem juthatsz el egy bizonyos rangig (amely veszély nem fenyeget).

A kolozsvári "Septimiu Muresan" főiskola amely jobban vonz,mivel egyetemi városban van meg még előfordulnak ott magyarok is. Mi a különbség a bukaresti akadémia és közötte?

Van itt olyan magyar,aki rendőrit végzett és román rendőrként dolgozik? Szeretnék egy kicsit bővebb információkat megtudni.Milyen nehéz volt/hogy bántak vele magyar anyanyelvűként.

Előre is köszönöm a válaszokat. :)



2020. nov. 3. 14:27
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

10

Ha Hargita vagy Kovászna megyébe mész dolgozni, ott könnyebb kevés román tudással érvényesülni.

De mindenképp ajánlom, hogy tanuld meg a nyelvet. Nem nehéz nyelv és egy kis erőfeszítét megér, hogy ne csak egy kis jelentéktelen karriered legyen.

2020. nov. 5. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim válasza:
Hargita megyei vagyok, magyar a közegem. Hogyan tudnék megtanulni?
2020. nov. 5. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim válasza:
A rendőr akadémián mennyire fektetnek hangsúlyt a matematikára? Milyen tantárgyak vannak és hány éves az akadémia?
2020. nov. 5. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

12

Nem nehéz. Vagy elmész román tanárhoz, vagy önszorgalomból. Veszel szótárat, vagy internetet használsz... Őszintén nem tudom mi a "bevált módszer" én anno tanárhoz jártam és sok román filmet, híradót, műsort néztem, hamar megtanultam. Nem lehetetlen, csak akarni kell. Minden esetre sok sikert hozzá! :)


13

Az altiszti képzés normális esetben 2 év, jelenleg 1 évre van redukálva a rendőrállomány csökkenése miatt.

A tiszti képzés normális esetben 4 év, de nagy médiával el lehet végezni 3 év alatt is.


Matematika kell az érettségi miatt (számít az érettsegi jegy) illetve tiszti képzésnél bizonyos fokú matematika és fizika tudás szükséges (de olyanok is el tudják végezni, akik nem voltak jók matekből vagy fizikából).

2020. nov. 5. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim válasza:
Szóval számít az érettségi jegyem alapján vesznek fel? És mennyi kell legyen az átlagon ahhoz, hogy felvegyenek? És a felvételkor csak az érettségi jegy számít vagy a 1-12-es átlag is?
2020. nov. 5. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Tehát a követelmények:

-legyél 27 év alatt, de 18 évet betöltött, amikor jelentkezel az akadémiára

-át kell menj a pszichológia felmérésen

-át kell menj a fizikai felmérésen

-nem szabad legyen szervi vagy erős fizikai problémád (pl cukorbetegség, szívbetegség, félsiketség, stb).

-legyen érettsegid (ez a jegy abban számít, hogy ez is beleszámít a pontszámodba és az első "x" jelentkezőt veszik fel a pontszámok alapján

-legyél román állampolgár és beszéld a román nyelvet

-erkölcsi bizonyítvány (ezt nem tudom pontosan hol lehet igényelni, az én időmben adott az iskola és a polgármesteri hivatalban nyomtak rá pecsétet, ha pedig már 18 elmúltál, akkor a rendőrsegen kérhettél és pecsétet a hivatalban kaptál,de most nem tudom, hogy megy

-légy büntetlen előéletű

-ne legyen ellened törvényszéki eljárás

-legkevesebb 9-es magaviseleti jegy illetve ne légy elbocsájtva sehonnan rossz magaviselet miatt

-ne legyen látható helyen tetoválásod vagy piercinged


Az iskolai átlag nem számít, legfejjebb ha fellebezel (az en időmben legalább is)

Vizsgáznod kell egy idegen nyelvből (angol vagy francia) a tiszti képzésen. Románból vizsgázndo kell az altisztinél is, tisztinél is. A többi vizsgatantárgyat megtalálod a MAI Academia de Politia oldalán vagy a belügyminisztérium (MAI) honlapján.

2020. nov. 5. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim válasza:
Nagyon szépen köszönöm a segítséget!!
2020. nov. 5. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

17

Igazán nincs mit! Ha van bármi más kérdésed, nyugodtan felteheted. :)

2020. nov. 5. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

#10, ilyen nem letezik egy orszagban sem.

Szinten Hargitai vagyok, raadasul falusi, ahol 2 roman van, azok is mafyarul beszelnek, megis megtanultam romanul. Ha varosban laksz, akkor nem lehet semmi kifogasod.

Es a katonasagnal dolgozom, itt is van magyar boven.

2020. nov. 17. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
*magyarul
2020. nov. 17. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!