Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ezen negatív fizikai/szellemi...

Ezen negatív fizikai/szellemi tulajdonságok mellett lehetek még a magyar kommandó tagja? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok.

14 éves srác vagyok, és régóta rajongom a rendfenntartásért. Most még a lehetőségem is meglesz hogy eldöntsem, komolyan gondolok e egy rendőri karriert, mivel a tanulmányi eredményeim megengedik, hogy akár tisztképző szakközépiskolát válasszak.


Rátérek a lényegre: gondolkodtam rajta, hogy rendőri pályafutást választok, azonbelül is pedig a magyar kommandónál. (vagy asszem hogy hivatalosan TESZ.)


Lenne néhány kérdésem: hogyan juthatnék el odáig, hogy a tagja legyek ennek a remek rendvédelmi szervnek? Milyen előnyökkel és hátrányokkal jár, szerintetek? És hány éves korában ,,szerelik le" ott az embereket általában?


Plusz lenne még pár dolog. Szóval nekem elég gyenge a fizikumom, nem sokat sportoltam eddig, és nem is vagyok az a sportos alkat. De ez feljavítható dolog, gondolom.


A kevés sportolásból eredően van 1 enyhe gerincferdülésem, illetve 1 nagyon-nagyon kicsit gyengén látok a bal szememre, ezenkívül tériszonyom is van.

Illetve szeretném tudni, hogy mennyi az átlag fizetés? Csak mert hiába a sok bűnüldözés, valamiből élni is kell...


Gondoljátok, hogyha komolyan elkötelezem magam és a rendfenntartást választom, ezekkel a tulajdonságokkal is lesz esélyem a magyar kommandónál? :S


Nagyon köszönöm a válaszaitokat, előre is!


(Igen, lehet hogy ez most csak 1 gyerekkori álom, álmodozás, de ki tudja, talán még lehet is belőle valami... És ha nem is ezt az utat választom, legalább a válaszaitok alapján lesz 1 kis információm erről az egészről, ami sosem árt. A ti segítségetek alapján talán el tudom dönteni, ha leírjátok az előnyöket/hátrányokat, hogy megéri e ez a hivatás. Nagyra tartom a tagjait, igazi profik, kevés olyan személyeket/dolgokat tisztelek annyira, mint őket.)


2010. aug. 9. 23:10
 1/7 A kérdező kommentje:
,,Kevés olyan személyt/dolgot" akart lenni, bocs, elírtam. :)
2010. aug. 9. 23:11
 2/7 anonim ***** válasza:
72%

nem

ezek kizáró okok!

COD-ozz többet!

2010. aug. 10. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem akarok negatív lenni, de felejtsd el! Rendőr ettől függetlenül lehetsz de a terrorelhárítókat (kommandó) felejtsd el! Ez egyáltalán nem olyan mint a filmekben srác, évente van 10-12 bevetés, a maradék napokon reggeltől estig folyamatosan edzés van, kiképzés, gyakorlatok, tréning. Hamar kidőlnek onnan a legjobbak is, senki nem bírja hosszú távon. Ráadásul óriási protekció kell hozzá hogy bejuss, ha be is jutottál egyáltalán nem biztos hogy a csapattársaidnak bejössz és egyszerűen kilöknek maguk közül. Ha rajongassz a rendfentartásért legyél sün, de ne akarj SWAT-os lenni.
2010. aug. 10. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Kommandós nem lesz akár kiből,csak a legjobbak kellenek oda,de ha jó is vagy akkor se biztos,hogy bekerülsz.de ha ismersz valakit ott akkor úgy más a tészta .
2010. aug. 10. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Tisztképző szakközépiskola nem létezik. Van szakközépiskola, ahol tanulsz rendvédelmi ismereteket. Na már most, ha megvan az érettségid, akkor mehetsz rendészeti szakközépsikolába (Körmend, Miskolc stb...), vagy a Rendőrtiszti Főiskolára. Aztán ha elvégezted mondjuk a rendészeti szakközepet, akkor utána szolgálsz egy-két évet, és jelentkezhetsz a kommandóba. Na mármost a sima rendőrösdinek is sok feltétele van, amibe a gerincferdülés és a gyenge fizikum nem igazán fér bele. Szóval hajrá, kezdj neki sportolni. De igazából a szakközépbe (nem rendészetisbe) még annyira nem vészes a felvételi, de később a rendes rendészeti szakközépbe már azért nehezebb, de messze nem lehetetlen bejutni. Bár tény, hogy tudni kell pár fekvőtámaszt lenyomni, és nem igazán ildomos egy km futás után kidőlni sem. A kommandóhoz pedig már jóval magasabb kritériumoknak kell megfelelni. És az biztos, hogy nehéz ott megmaradni. Nagyon erős a "Ki a faszább, vagányabb gyerek?" nézet közöttük, mindenki az alfahím szerepre törekszik, ezért állandóan megy az edzés, és minden, amivel fel tudnak vágni a másik előtt. Családapának a nagy része (tisztelet a kivételnek) alkalmatlan, vagy alkalmatlanná válik a kollégák miatt. Egyszerűen ott húzzák egymást, és sajnos sokszor a hülyeségbe ráncigálják egymást. Szóval szerintem ne menj kommdandósnak. Az életforma a legtöbb férfi számára. Nem arról szól, hogy néha letepersz pár rossz fiút, hanem állandóan szinten kell magad tartani, jah és bármikor beráncigálhatnak, el tűnhetsz akár napokra is, anélkül, hogy a szeretteid tudnák hol vagy (ez mondjuk nem gyakori, de elég ha egyszer megtörténik, nyomot hagy az emberben.) Röviden és tömören, ha már mindenképp üldözni akarod a bűnt, akkor legyél rendőrtiszt, végezd el a főiskolát, akkor legalább valamire való fizetésed is lesz, nem csicskáztatnak, és megmarad a magánéleted is.
2010. aug. 10. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Úgy tudom, hogy a tériszony kizáró ok:S:S, és minden olyan "félős betegség", tehát, amikor félsz valamitől.pl tériszony, víziszony, tengeribetegség/stb... Ki lehet "gyógyulni " valahogy ebből?:S Az enyhe gerincferdülés még belefér, attól függ, hogy milyen mértékű.A látásnál elvileg +-3D (Drioptia)-ig még alkalmas minősítést kapsz.

Az nem baj, hogy gyenge fizikumod van, kb 1 év alatt fel lehet készülni, de csak akkor, ha rendszeresen edzel!

Ha neked sikerül, akkor no problem.

Először rendőrként kell szolgálnod, kb 2-3 évig, aztán adhatod be a jelentkezést , és ha megfelelsz mindennek, egy 6 hónapos képzésben lesz részed, ahol kiképeznek.

DE!! Nagyon nehéz bekerülni:S:S Az erőnléti felmérés nagyon kemény.Tudni kell úszni,és valamilyen küzdősportot szinte profin űzni.


Meglepi:

http://www.youtube.com/watch?v=YIcBClkBGKo


A videóban is megmondják: 40 jelentkezőből jó ha 2 ember megkezdheti a kiképzést, szóval képzelheted, hogy milyen "egyszerű" bekerülni.De nem lehetetlen, elszántság, kitartás.


18/F(Én rendészeti szki-ba szertnék bekerülni), az ottani fizikai/erőnléti/feladatok:


Kötlező ág a 2 km-es síkfutás.

A legtöbb pont 7,5 percre jár(ennyi idő alatt futod le), a legkevesebb azt hiszem 13 percre.


Aztán van 6 ág, ebből négyet szabadon választhatsz, bármelyik lehet:

-Fekve-nyomás

-Hajlított karú függés

-Helyből ávolugrás

-ingafutás

-Fekvőtámasz

-Felülés


-Fekve-nyomást 60 kilóval kell végezni(rúd+tárcsák együtt 60 kg)A legtöbb pont akor jár, ha 25x kinyomod, a legkevesebb, ha 1x-vagy 2x.(ezt a gyakorlatot nem választom)

-Hajlított karú függés: A minimumot nem tudom, de a legtöbb pont 73 másodpercre jár.

Helyből távolugrás: A legkevesebb pont kb 210 cm-re jár(nem biztos), a legtöbb 250 cm-re

-Ingafutás: Erről gőzöm sincsXD, ezt a gyakorlatot nem választom.

-Fekvőtámasz: Fél perc áll rendelkezésre.

azt hiszem, kb 10-re jára legkevesebb, 35-re a legtöbb pont.

Felülés: 1 perc áll rendelkezésre:

Azt nem tudom, hogy miért jára legkeveebb pont, de 55-re a legtöbb.


Ezt csak azért írtam le, hogy azért valami segtésed legyen a fizikai felvételiről, hogy mégis kb milyen gyakorlatok vannak, és miből mennyit kell végrehajtani.Ez egy Rendészeti Szakközép Isk. erőnléti felvételije, az RTF-ét nem tudom:), de ha az érettségid jól fog sikerülni,+jó tanuló leszel, inkább az RTF-re menj.


18/F Ha van valami kérdésed írd meg az MSN címed privátban,vagy itt is kérdezhetsz.

2010. aug. 13. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%

Látom, régi ez a kérdés, de ezt nem bírom ki röhögés nélkül. Amit 6-os írt, az egy közröhej, ezt nem csak hogy én, de valószínűleg az osztálytársaim negyede maxra teljesíteni tudná, kivétel a távolugrást, mert az mondjuk méretfüggő is. Most komolyan, ha ez a fizikai követelmény, akkor tényleg protekcióval vesznek fel embereket, mert ezt túl sokan is teljesíteni tudják. Kérdezőnek meg ha még megvannak az ambíciói, és úgy érzi, hogy az a vágya, hogy a rendvédelemnél dolgozzon, először is minden reggel, este lábemelés, fekvőtámasz, húzódzkodás(akkor leszel igazán erős, ha a hasad olyan, mint ha sörhas lenne, csak épp kockás, ne a strandizomra hajts) , heti 2-szer 4-5 km futás, és beiratkozni teszem azt, egy kyokushin karate(jó a shotokan is, de az inkább "harc", kevésbbé "bunyó"), vagy krav maga tanfolyamra, és kész is vagy. Kb. ennyi és egy éven belül már átlag feletti lesz a fizikumod, 3-4 év után meg sírva könyörög majd utánad mindenki, hogy mentsd meg Chuck norrist!:) A lényeg, hogy bele kell élni magad, segít ha veszel egy boxzsákot, mert ösztönzi az embert az edzésre, meg jó levezetni erőedzés után (persze csak ha jól állsz, egyébként vászonzsák + homok). Ja és kérd meg fatert ha már elég keménynek érzed magad, hogy esténként húzzon be egyet gyomorszájra, meg rúgjon a combodba, de csak gyengéden. A végén majd alig érzed! Peace out!

(17/F, de csak hogy látsszon nem a levegőbe beszélek, 6 éve karatézom, 3 éve intenzíven edzem)

2013. aug. 9. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!