Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Hogyan kell - nem konfliktusos...

Hogyan kell - nem konfliktusos helyzetben - megszólítani egy rendőrt?

Figyelt kérdés

Pl. angol nyelvterületen játszódó filmekben csak a rangot, esetleg rangot/nevet mondják, úr nélkül. Nálunk viszont nagyobb a rangkórság.

Ráadásul nem nagyon ismerem a rangjelzéseket. Kínos lenne eltéveszteni mindkét irányban.



#rendőr megszólítása
2020. nov. 10. 16:37
 1/10 anonim ***** válasza:
73%

Utcán: biztos úr.

Hivatalban meg ki van írva a rangja az ajtóra.

2020. nov. 10. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
69%
Úgy kell megszólítani, ahogy minden más esetben egy normális ember kezdi: köszönsz. Miért akarod te rögtön a nevén meg rangján szólítani? Elmondod mit akarsz és ennyi.
2020. nov. 10. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
77%
Teccő ge*i, kő kóla?
2020. nov. 10. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

#2 Ez bevezetésként igaz, de ha hosszabb beszélgetésre kerül sor, akkor előbb-utóbb ez a probléma előjön. De köszönés után is udvariassági elvárás a megszólítás. Én pl. elvárom, hogy legkésőbb a második mondatban (valahogy) szólítsanak meg.

Ha tudom a nevét és a rangját is, melyiket kell használni?

Nálunk a rang után kell-e az úr/asszony, vagy elég a rang?

2020. nov. 10. 16:47
 5/10 anonim ***** válasza:
94%

Civilként nem vagy köteles ismerni a rendfokozatokat, szerintem beszélgetés közben az uram, asszonyom jók lesznek. Egyébként nincs sok, és az utcán zászlósnál magasabbal szerintem nem fogsz összefutni.


[link]

2020. nov. 10. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

"Jó reggelt/napot/estét Uram/Asszonyom."

"Elnézést Uram/Asszonyom."

2020. nov. 10. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
27%
Mért ne lenne köteles?
2020. nov. 10. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
# Miért lennék köteles. Aki az utcán lát engem, nem köteles tudni, hogy akadémikus vagyok-e, vagy analfabéta. (Tudom, látszik).
2020. nov. 10. 17:01
 9/10 anonim ***** válasza:
52%
"ön"
2020. nov. 10. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
52%

Napszaknak megfelelő köszönéssel:

“Jó reggelt/napot/estét kívánok!”


A rendőrnek meg így kell köszönnie:

“Az intézkedést a rendőr - az Rtv. 20. § (2) bekezdésének első mondatában meghatározottak közlését megelőzően - a napszaknak megfelelő köszönéssel, az intézkedés alá vont nemének, életkorának megfelelő megszólítással, ha a rendőr egyenruhát visel, tisztelgéssel kezdi meg.”

2020. nov. 10. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!