Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Milyen jogkövetkezményei...

Milyen jogkövetkezményei lehetnek, hogyha a Btk. 272. § (2) a) pontja alapján feljelentek egy igazságügyi szakértőt hamis tanúzás miatt?

Figyelt kérdés
A bíróság kirendelt egy igazságügyi szakértőt az ingatlan forgalmi értékének a megállapítására. Véleményem szerint a szakértő kb. 50-60%.-al túlértékelte az ingatlant. Ezen állításomat Adó és értékbizonyítvány, KSH adatok, hirdetések, NAV-tól lekért hasonló típusú és fajtájú ingatlanok összehasonlítása alapján állítom. Megjegyzem a szakvéleményben olyan állítások is vannak, amely laikus számára is egyértelműen hamis. Tisztában vagyok azzal, hogy szakértő bíró kb. egy kutya így könnyen lehet, hogy ha feljelentem a szakértőt a végén még én járok rosszul hamis vád miatt. Mire számíthatók maximum? Büntetlen előéletű vagyok.

2020. nov. 17. 13:12
 1/3 anonim ***** válasza:
Hamis vád. Ha vágod a btk-t ezt is megtalálod.
2020. nov. 17. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igen megtalálom de el is ítélhetnek miatta?
2020. nov. 17. 16:12
 3/3 anonim ***** válasza:
Mi történt azóta, kértél esetleg másik szakértőt?
2021. ápr. 2. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!