Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Büntető eljárás esetén a 2...

Büntető eljárás esetén a 2 hónapos kamerafelvételt vissza tudják nézni?

Figyelt kérdés

2020. nov. 19. 10:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
76%
Ha van kedvük hozzá akkor igen. Ha nincs akkor egy 6 órával ezelőttire is azt mondják "hát már törölve van"
2020. nov. 19. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nem törlik a felvételeket? 2 hónap alatt?
2020. nov. 19. 10:24
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem feltétlen, a bolt aminek rendszereit felügyelem, ott 1 évig tárolják felvételeket.

De van ahol csak 2-3 hét mert erre van kapacitása a rögzítőnek.

2020. nov. 19. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Ez közterület volt
2020. nov. 19. 10:31
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Mit követtél el?
2020. nov. 19. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Balázska off.
2020. nov. 19. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Ellopták a táskám, benne az irataimmal és pénztárcámmal.
2020. nov. 19. 10:40
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Lényegtelen, elvileg közterületen 60 nap, rendőri intézkedést 30 nap, üzlet / iroda felvétel 15 nap -ig tárolható.

DE! Ezt rendszerint nem tartják be, és sokkal tovább elérhetőek a felvételek, vagy ha nyomozás folyik kikérik a felvételt, és akár évekig meg marad, sőt ha másik ügyben is érintett akkor átmásolják.

Sőt! ha törlik is amíg nem kerül felülírásra még vissza is állítható!

2020. nov. 19. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2020. nov. 19. 10:47
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

2018 márciusba jártam Hajdúszoboszlón a Högyes gimibe, bementem egy kávéra, mert van automata, majd jött a takarítónő és kérdőre vont, hogy mit keresek ott 20 órakor, amikor már az Okj-sok is hazamentek, 19 ig van nyitva a gimi.


2018 novemberébe a közgáz suliból ugyanúgy Hajdúszoboszlón csináltam egy rosszat, két takarítónő pénzét tulajdonítottam el, de távozáskor a kapuban kérdezték miért voltam bent, én kérdeztem van-e kávé automata, azt mondták nincs, távozzak. Ezután gondolom bementek a pihenőjükbe és észlelték a lopást. Itt nem volt kamera.


2019.jan 3-án már be voltam idézve gyanusítottként a H.szoboszlói rk-ra, mert azonosítottak.


Íme a titok:

A 2018 februári gimis bemenetelkor nem tűnt el semmi, de a gyanús ottlétem miatt másnap a kamerafelvételt lementették és kinyomtatták, adtak egyet az iskolarendőrnek is. Nem indult nyomozás, mert nem tűnt el semmi. Sok hónap után a közgázba csináltam az előbb említett rosszat és ugyan ott nincs kamera, de a "kávéautomata" ürügy volt a mérvadó. Az ottani takarítók feljelentést tettek és a nyomozónak eszébejutott, hogy az év februárba vot bent egy ugyanilyen külsővel kölürirt fiatalember a gimibe, amiről van egy képük, azt elővette és a két takarítónőnek felmutatta, hogy ő az, rávágták, igen, ő jött ki a közgázból. Mivel csak 11 ezer forint volt a kár, be is vallottam, visdzafizettem.

Kaptam 10 hó fogházat 1 évre felfüggesztve.


Leírtam a megtörtént történetemet, azaz a válasz: Vissza nem tudják nézni olyan soká, de ha akkor ott valaki lát és kamera is van, le tudják menteni, kinyomtatni és eltenni, mert ha hónapok, évek mulva valami történik, akkor ha körülírják az ember kinézetét a tanúk, előveszik a felvételt.


Egy egykor büntetett előéletü, mostmár ügyvéd ember.

2020. nov. 19. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!