Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » A rendőrségi ügyekben, aki...

A rendőrségi ügyekben, aki tagad, azokat miért biztatják az emberek, hogy vallja be és jobban jár?

Figyelt kérdés

Ha valakit meggyanúsít a nyomozóhatóság, és nincsennek elegendő bizonyítékok, hogy 100%,hogy az érintett ember követte el, ha tagad, hogy nem követte el, akkor van joga hozzá és tagad.


Számtalanszor vannak olyanok, hogy meggyanúsítjál lopással, vagy rablással, vagy csalással vagy akármivel és tagad. Ne feledjük, hogy vannak olyan gyanúsítottak akik tényleg nem követték el amivel.a nyomozóhatóság meggyanúsította. Ha nem követte el, akkor tagadni is kell.


Azonban volt már, hogy kivülálló emberek bíztatták, hogy vallja be és hamarabb vége, jobb lesz, farag a büntetéséből.


Az az érdekes, hogy ha felkeres egy ügyvédet az érintett és mondjuk elmondja az ügyvédnek, hogy tényleg ő volt, ő elkövette. Azonban közli, hogy teljesen kétséget kizáró bizonyíték nem lehet az ügyben, mert ő volt ott, kifigyelte, hogy sehol nincs kamera, semmi nem volt csak tanúvallomásokból állíthatták össze a gyanúsítást és nincs kétséget kizáró bizonyíték.


Ilyenkor az ügyvéd azt mondja, hogy tagadni kell végig, ha egyszer megtagadta, akkor célszerű végig tagadni. Azt is mondja az ügyvéd, hogy ha arra dönt a gyanúsígott, hogy beismerőt tesz, akkor tegye és ő segít, hogy kedvező legyen a vége a dolognak. Az ügyvéd első szava viszont az, hogy tagadja, ne mondjon semmit és ezt tartsa fent végig.


Most azt kérdezném én, hogy sokan miért vannak oda, hogy bíztassák a gyanúsítottat, hogy vallja be, jobban jár?


Mert nem ez az egyetlen megoldás.


Az érdekes az, hogy az ügyvédek ilyenkor pedig ellentétesen bíztatják, hogy ne vallja be, ne is mondjon semmit.



2020. dec. 20. 12:24
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
8as ha sáros vagy akkor is be kéne vallani ha bünös vagy.milyen pszichopátiás müködés már ez.
2020. dec. 22. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

11-es:

Gondolom te minden alkalommal feljelented magad, ha 50 helyett 53-mal mész városon belül. Vagy tévedek? ;)

2020. dec. 22. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
32%

Nem olvastam el az előző válaszokat, sőt, a kérdést se nagyon. Ha már behívnak meghallgatásra, mint gyanusított, akkor derékből bukta, mivel csak alapos bizonyítékokkal a kezükben hívnak be valakit.


Az, ha az elkövető bevallja a tettét, enyhítő körülmény, a bíró jó néven veszi és enyhébb büntetést ad. Ugye a tipikus, "igen én votlam, szánom bánom bűneim" eset és mingyárt enyhébb a büntetés.


Egy kék.

2020. dec. 22. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
#13: Hát most nekem van egy ügyem, ahol csak két "kék" szava a bizonyíték, semmi más. Állítólag látták, hogy elkövettem valamit, amit amúgy nem követtem el. A feljelentésből kihagyták az én tanúim jelenlétét. Január elején megyünk meghallgatásra. Esélyük sincs ellenem, szavak állnak szavak ellen.
2020. dec. 22. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Dehogy nincs 14.

Csak úgy szólok előre ;)

2020. dec. 22. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Te biztosan tudod, így látatlanba is.
2020. dec. 22. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Veled ellentétben valaki gyakrabban mozog ilyen tereken.
2020. dec. 22. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
A hamis vádra gondolsz?
2020. dec. 22. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!