Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » A rendőrség miért nem foglalko...

A rendőrség miért nem foglalkozik telefon lopással?

Figyelt kérdés
Tegnap taxival mentem haza, és a taxiban felejtettem a telefonom. 5perc múlva vissza is hívtam őket, de azt mondták az a taxis épp fuvarban van, és hamarosan visszahívnak. 40percet vártam a hívásra, és azt hazudták, hogy nem találták meg az autóban a telefonom, pedig 100% hogy otthagytam! Ma voltam a rendőrségen, de ott elhajtottak, momdván hogy nincs mit tegyenek, mert a taxis társaság nem tartozik felelőséggel a taxiban felejtett holmikért.

2020. dec. 21. 18:22
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:
A rendőrség dolga lenne kideríteni és bebizonyítani, de mégcsak el sem kezdenek nyomozni.
2020. dec. 21. 18:48
 12/26 anonim ***** válasza:
100%
Lépj be a fiókodba az aktuális helyen aztán megnézed, hogy hol van jelenleg a telefonod, le is tilthatod távolról a használatát, majd a rendőrségnek átadod az adatokat.
2020. dec. 21. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
100%
De holnap a szolgáltatóhoz is bemehetsz, ott is megoldanak mindent. Nekem az első dolgom ez lett volna.
2020. dec. 21. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
100%
Illetve gépen a Google fiókodba belépve is (Ha Android), láthatod a helyadatokat... Ha Apple akkor meg természetesen Apple fiókba belépve. Annyira egyszerű. :D. Ráadásul külön az Apple, Samsung..stb vállalatok is biztosítanak ilyen esetben szolgáltatást.
2020. dec. 21. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
100%

9..

nem kell fellengősnek lenni, elkerülte a figyelmemet, hogy a taxis akkor éppen fuvarban volt.

Így viszont az az utas- vagy 40 perc alatt több is lehetett- is elvihette, a taxis talán észre sem vette h ott van.

Pont ezért van az a szabály, hogy ott felejtett értékekért nem vállalnak felelősséget, hogy ne lehessen ráverni a taxisra ha az utasok lopnak egymástól.

2020. dec. 21. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:
#15 nekem mindegy, hogy a taxis vagy egy másik utas lopta el, csak szeretném visszakapni? Egyébként nem szokták az autót takarítani minden utas után? Most járvány idején szerintem kötelező lenne azonnal fertőtleníteni az autót, miután kiszáll az utas. Nemhiszem, hogy ezalatt ne találta volna meg..
2020. dec. 21. 19:00
 17/26 anonim ***** válasza:
100%
9. Ez nem fellengősség. Én ha elhagyom valahol a telefonomat, akkor nem megyek a rendőrségre, hogy találja meg nekem. Megpróbálom megkeresni, ha nem sikerül, akkor szomorú leszek, de akkor se megyek a rendőrségre ha nincs rá bizonyítékom, hogy valaki ellopta tőlem. Márpedig itt a kérdező elhagyta, aztán valaki megtalálta. Nem a kérdezőtől lopták el.
2020. dec. 21. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
100%
Nem kérdező, nem megy minden utas után egy benzinkútra kitakarítani az autóját minden taxis. És nem hor a csomagtartóban porszívót vagy ózonnal fertőtlenítő lámpát sem. Nem kötelező minden utas után kitakarítani a taxikat.
2020. dec. 21. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
100%

17.

Ha gazdátlanul találsz valamit, az nem kerül be a közösbe, hogy aki találja övé :D

Ha megtartasz valamit, amiről egyértelműen kideríthető, az lopás.

2020. dec. 21. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
100%
19. és azt hol állítottam, hogy közös lesz. Az írtam, hogy a kérdezőtől nem lopta el senki, hanem ő elhagyta és nem a rendőrség dolg az elhagyott dolgok megtalálása. És nem fog DNS vizsgálatot csinálni meg milliókat költeni egy pártízezer Ftos telefon megkeresésére. Mint a hírhedt példából is látszik, semmi esély nincs rá. A kérdező megteheti, hogy ahogyan javasolták korábban, belép a fiókjába és megpróbálja megtalálni, aztán majd elmegy azzal a rendőrségre, hogy itt van a telefonom. A rendőrség ezt nem tudja helyette megtenni.
2020. dec. 21. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!