Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Milyen Magyarországon rendőrne...

Milyen Magyarországon rendőrnek lenni?

Figyelt kérdés

Pontosabban Budapesten.

Milyen rendőr vagy? Hogy tellik egy átlag napod? Mennyit keresel? Tényleg annyira unalmas amennyire mondják? Miből áll a munkád? Mennyit kell bejárni? Milyen iskolákat kellett elvégezned? Megéri?


Mindig is rendőr szerettem volna lenni. Az utóbbi időben jobban utánanéztem a dolgoknak, és eléggé kiábrándultam belőle. Mostmár úgy gondolom, hogy ez a munka nem nekem való, viszont nincs semmilyen más ötletem, és valahol mélyen még mindig szeretnék az lenni. Minnél jobban utána nézek, hogy milyen is ez a munka, annál kevésbé szeretnék rendőr lenni.



2021. febr. 12. 20:59
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Elváltam.
2021. febr. 12. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
82%
Minden, amit kérdeztél rendfokozattól és szakterülettől függ.
2021. febr. 12. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
78%
Szar
2021. febr. 13. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
98%

Közterületen vagyok járőr. Stressz, fáradság az van bőven, szabadidőről és a fizetésről, hát mondjuk azt, hogy a számlákat befizetem, másra nem kell költeni, mert mindig dolgozok. Megbecsülés a rendőrség részéről minimális, az állampolgárok részéről változó. Az értelmetlenebb fajtával viselkedhetünk bárhogy, mi leszünk a semmirekelló " O*bán kutyái", aki felfogja, azt amit mondunk, és hogy mit miért csinálunk ők normálisan állnak hozzánk. Az a probléma egyébként, hogy mint civil ember, aki nem ebben a "csodálatos" szakmában dolgozik, az nem lát bele a rendszerbe, nem tudja mi miért van.


Az érme másik oldaláról annyit tudok mondani, hogy hó elején biztosan jön a fizetés, a túlóra pénzt is megkapjuk ( márahol, mivel vna ahol szabadidőben adják ki ) és azért találkozunk olyan dolgokkal is, amitől megkönynezik az ember, mind jó, midn rossz értelemben is.


Én egy kisvárosban dolgozom, egy "átlag" nap úgy telik, hogy felveszsük a felszereléseket, amik szükségesek ( vagyis amik a vezetők szerint szükségesek), eligazodunk, mitörtént, mikor hol merre, stb. Ez után kimegyünk a városba nézelődünk ( alias járőrözés ), majd az emberek kedvétől függően a bejelentéseket ellenőrizzük. Ez is változó, van, hogy egyik helyről a másikra ugrálunk egész nap, van, hogy napi 1-1 címet kell ellenőriznünk. De ez mind városonként, megyénként változó. Van ahol a napi 1 címreküldés az átlagos, van ahol örülnek, ha csak 5-6 helyre kell menni egy 12 órás szolgálatban. Papírmunka az van dögivel, minden területen, legyen az a közterület, nyomozók, vizsgálat, az elektornikus világ ellenére rengeteg papírmunka van.


Az, hogy unalmas, vagy sem, az egyéni kérdés. Nyílván vannak olyan napok, amikor nem történik semmi és szinte csak "nézel ki a fejedből", de van, hogy az adrenalin az egekben van 8 bár ez ritkább és helyfüggő )


Érettségi után mentem rendészeti szki-be, ami már szakgimnázium, ha jól tudom még mindig 2 éves.


Az, hogy megérte-e. Nehéz kérdés egyébként. Egyrészről igen, mert beleláttam és látok sok olyan dologba, amibe amúgy nem tehetném meg, civil emberként. Megtanított az empátiára, a határozottságra és, hogy kivel hogyan kell beszélni. Vizsont sokszor vágtak a fejemhez dolgokat, amik nem estek jól, de ezt megtanultam kezelni :D


Másrészről viszont nem, a fentebb elsoroltak végett. A pénz, ugye nagy úr, sokkal nehezebben tudtam és tudok előrelépni az életben, ezért a váltáson ügyködöm jelenleg, annak ellenére, hogy mindent összevetve én szeretek rendőr lenni.


De mindenkinek más a véleménye szerintem, én így látom a dolgokat.


Ha esetleg vna még valami kérdésed, privátban szívesen válaszolok.

2021. febr. 13. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2021. febr. 13. 17:30
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Helyi szerveknél (rkaps) a végrehajtói állományban dolgozni nem egy leányálom. Anyagilag nincs megbecsülve, erkölcsileg se. Összevetve a Magyar Királyi Csendőrség állományával, a mai rendőrség a béka feneke alatt. Az összevetés helyénvaló, mivel a rendőrség hivatásos állománya rendfokozatokat visel, és szolgálati vétségekben a katonai ügyészség az eljáró szerv.

A csendőr a havi illetményéből és egyéb járandóságaiból egyedül elbírta tartani a családját, ezért anno élethivatásnak választották az önként jelentkezők. Minden tévhittel ellentétben részükre a politizálás szolgálaton kívül is tiltva volt, ilyen értelmű beszélgetések még bajtársi körben se volt megengedett. Tekintélyük és népszerűségük nagy volt, kivéve a bűnözők, valamint a polgári liberális-kapitalista állam és társadalmi rendet jobbról-balról megdönteni akarók körében.

2021. febr. 20. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönm a válaszokat, még jöhetnek. Szerintem nem megyek rendőrnek, de mivel nincs más ötletem..
2021. febr. 20. 12:54
 8/8 anonim ***** válasza:
60%
Meg fogod bánni.
2021. febr. 20. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!