Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen iskolai papírok kellene...

Milyen iskolai papírok kellenek egy rendőrnek? Tényleg kevés rendőr van Magyarországon munkavégzés szempontjából? Megéri ma Magyarországon rendőrnek lenni? Mennyi a fizetésük?

Figyelt kérdés
Érdeklődés szempontjából kérdezem nem azért mert az akarok lenni. Azt olvastam,hogy már nem kell főiskola egyetem egy rendőrnek .

2016. júl. 5. 17:24
 1/6 anonim ***** válasza:

A sima járőrnek, akit az utcán látsz, eddig sem kellett fősikola vagy egyetem.

Rendőr szakközép kell hozzá, amit érettségi után lehet elvégezni.

2016. júl. 5. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A tévében említettek egy olyan lehetőséget hogy most bármilyen érettségivel lehet jelentkezni. Persze szolgálat közben szakiskolát végzett és tapasztalt társa lesz és csak hosszas munka közbeni betanulás után minősül egyenértékűnek a szakiskolát végzett kollégáival. Arra nem emlékszem hogy a rendőrségen átesik-e tanfolyamon, de szerintem igen. Leginkább a migránshelyzettel összefüggésben kellenek az említett "képesítés nélküli" rendőrök.
2016. júl. 5. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Úgy tudom ,de nem vagyok ebben biztos ,hogy a rendőrök betöltik a 40 éves korukat utána már nyugdíj van ,de javítsatok ki ha tévedek . Többi kérdésemre tudjátok a választ ? Fizetés? stb...
2016. júl. 5. 21:40
 4/6 anonim válasza:
Már nincs korkedvezményes nyugdíj. Valóban van átfedés a 6hónapos képzés, és a migránshelyzet között. Rendőr így összesen három féle képpen lehet az egyénből, rendőr szakközepet végez, és őrmesterként többnyire járőrként kezdi meg szolgálatát, és lépked felfele a ranglétrán. Van ugye még ez a 6 hónapos képzés ami lényegében a szakközép alatt van, meg van egyetemi végzettség. Diplomás rendőr a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Rendészettudományi Kar elvégzése után lehet az illető. Mikor kikerül, hadnagyi rendfokozattal jön ki. Tiszthelyettesi fizetés (szakközép után) olyan 130-150 körül. Készenléti rendőrségnél jobb pénzek vannak, túlórákkal. Ha no life-ba tolod akár 300at is haza lehet vinni. A tiszti fizetés 200-220 körül nyelvvizsga pótlékkal együtt. Ezek kezdő fizetések, nettóban. Az évek elteltével, rendfokozattal, de főképp a beosztással változik.
2016. júl. 6. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Főiskolát végzett friss diplomás tiszt (hadnagy) fizetése egy középfokú nyelvvizsgával nettó 220 ezer volt tavalyelőtt. A többit nem tudom.
2016. júl. 6. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Megyén, bűnügyi alosztályvezető 320.

A utcai futrinkák igen keveset keresnek. Ehhez jön, hogy az egy napos szabadságodnál is be kell jelentened, hol fogsz tartózkodni, parancsuralmi, katonai rendszer révén minden hiba, vétség súlyosabb elbírálás alá esik, a társadalmi megítélésről orbán gondoskodott, a rendőr a közellenségek egyike. Plusz van egy remek jogrendszer, ami ellened dolgozik.

Tehát csak akkor menj rendőrnek, ha szeretsz kevés pénzért kalitkában élni és elviseled, hogy szinte mindenhol utálnak, elviseled a logikátlan és értelmetlen munkamódszereket (mert úgy kell, ahogy parancsba kapod), elviseled a sok kudarcot, a széllel szemben pisilést, a sok tetűláda bűnözőt, meg mindent, ami ezzel jár. Retkes helyen házkutatni, összeszart drogost előállítani, hullát biztosítani/ helyszínelni (beosztástól függ), idióta szomszédok vitáit rendezni, kamu hívásokra kijárni, rendezvényt biztosítani, beszólsokat, provokációkat eltűrni, stb. akkor hajrá!

2016. szept. 17. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!