Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ha 50 ezer forint miatt...

Ha 50 ezer forint miatt tesztek feljelentést, foglalkozni fognak az üggyel?

Figyelt kérdés

Bizonyítani tudom hogy elküldtem valakinek pénzt, de ő nem tudja bizonyítani hogy küldött nekem valamit cserébe.


Tudom az illető nevét, lakhelyét, kettő telefonszámát, valamint vannak sms-ek és e-mailes beszélgetések is.



2021. febr. 28. 15:34
 1/7 DeMoR ***** válasza:
Ha valóban van csomó megkérdőjelezhetetlen bizonyítékod, akkor természetesen fognak egy feljelentéssel foglalkozni, bár lehet többe fog kerülni a per, mint az az 50 k ^^
2021. febr. 28. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha postán küldözgetétek ezeket akkor mindenről van lenyomat.
2021. febr. 28. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

per?


Nem hinném hogy a perre akarja vinni az ügyet aki tartozik nekem, mert ő nem tudja bizonyítani hogy küldött nekem valamit.


Ezzel talán rá tudom venni hogy vissza adja a pénzt, nem?

2021. febr. 28. 15:41
 4/7 anonim válasza:
Szerintem jelentsd fel, hátha van már ellene valami, vagy később többen lesztek... akkor összevonják az eseteket, és összeadódik a pénz is.
2021. febr. 28. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

banki átutalás történt.


amúgy összesen 350ezer forintról van szó, de nem utalta vissza a teljes összeget, még 50ezerrel lóg, de hiába kérem nem küldi.


folyton csak ígérget, meg hogy nézzem a számlám rajta van-e stb.

2021. febr. 28. 15:45
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Jogászként mondom:


Foglalkoznak, de csak szabálysértés, affölött, amit írtál 50, affölött bűncselekmény.


Az általad említett elkövetés, szabálysértési értéket meg nem haladó csalás vétség, mert van benne minősítés. Tehát bűncselekmény.


Viszont, ha kevés bizonyítékod van és név szerint jelented fel akkor a btk.168 szakasz hamis vádba beleeshetsz.


Nem bizos, hogy meggyanúsítják az illetőt.

2021. febr. 28. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

banki befizetésemről megvan a papiros bizonylat, hogy kinek utaltam és mikor, és mit akartam venni.

az általa vissza utalt összegről is tudok bizonyitékot mutatni.


Illetve sms-ek, e-mail-ek, ahol csak igérget, hogy vissza adja.


Ennyi bizonyíték nem lehet elegendő hogy még tartozik nekem?

2021. febr. 28. 18:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!