Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kiskorúként tehetek-e feljelen...

Kiskorúként tehetek-e feljelentést 30 ezer forint értékű csalás miatt?

Figyelt kérdés

Téma adott, kérdésem az lenne, hogy, ha igen akkor mi ennek a módja? Illetve milyen gyorsan zajlik ilyenkor az ügy? És mi történik akkor, ha az illető a nyomozás alatt még vissza utalja, vagy visszajuttatja pénzemet hozzám?

17 éves vagyok egyébként



2016. dec. 5. 16:21
 1/6 anonim ***** válasza:
46%

- 17 évesen nem kiskorú vagy, hanem fiatalkorú, kiskorú a 14 év alatti.

- Feljelentést tehetsz, de jobb, ha 18 feletti nagykorúval együtt intézkedsz.

- Az ügyek változó sebességgel intéződnek.

- Ha nem áll meg az ügyed sziklaszilárdan, akkor nem érdemes a rendőrséget fölöslegesen zaklatni. Ha csak arról van szó, hogy hagytad magad palira venni, akkor abban nem biztos, hogy a rendőrség illetékes.

2016. dec. 5. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Leírom, akkor konkrétabban az ügyet, hátha így jobban megtudod állapítani, hogy tud-e ezzel valamit kezdeni a rendőrség.


-Előre utalással vettem volna egy processzort ( csak azért utaltam előre mivel, olyan oldalról beszélünk, ahol az embereknek vannak megbízhatóságai, és már többször csináltam ilyet semmilyen gond nélkül) aztán eltűnt pár napra az ember, kamuzott, hogy miért nem tudja még visszautalni a pénzét, mondta, hogy elköltötte stb., aztán facebookon nekem leírta, hogy szerencsejáték függő, eljátszotta a pénzemet, majd még mondta, hogy ne tegyek feljelentést, majd így meg úgy megadja még. Ezek alapján, hogy bevallotta, hogy lenyúlta a pénzem ellenszolgáltatás nélkül, emellett tudom a nevét, megvannak a beszélgetések, érdemes feljelentést tenni? Tudnának ezzel valamit kezdeni?

Emellett, hogyan működik a feljelentés tétele gyakorlatban?

2016. dec. 5. 16:50
 3/6 anonim ***** válasza:

Tehetsz feljelentést, de a pénzedet sosem látod viszont. Rzt nevezik tanulópénznek. A világ egyik alapszabálya, hogy előre soha senkinek nem utalunk.


Itt megtalálod a részleteket a feljelentéshez:


[link]

2016. dec. 5. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

"- 17 évesen nem kiskorú vagy, hanem fiatalkorú, kiskorú a 14 év alatti."


Ha ennyi eszed van, inkább maradj csöndben! A Kérdező nagyon is jól írta, hogy kiskorú. Méghozzá (mivel 14 éven felüli) korlátozottan cselekvőképes kiskorú.


A fiatalkorú kategória egyedül a büntetőjogban értelmezhető, és csak a terhelteknél. Tehát feljelentőnél nem!


Ennek ellenére nyilván lehet feljelentést tenni, de mi értelme lenne? Attól pénzt vissza nem kapsz.

Polgári eljárás - fizetési meghagyás.

2016. dec. 5. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Polgári eljárás - fizetési meghagyás. Hogy ez mit jelent ennek majd utána járok, utolsó előtti kommentelőnek írom, hogy értékelt ( hiteles profilok által) embereknek utaltam még csak előre, ez után már tényleg senkinek nem fogok


Utolsó kommentelőtől kérdezném, hogy mit gondol mi a legjobb módja, hogy vissza szerezzem a pénzt?

2016. dec. 5. 21:43
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Mondtam már, hogy a fizetési meghagyás. De azért azt megelőzhetné egy erősebb hangvételű ügyvédi levél.
2016. dec. 6. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!