Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Érdemes feljelentést tennem 4...

Érdemes feljelentést tennem 4 ezer forint miatt?

Figyelt kérdés
Vettem egy autólámpát 2000+postáért. Mikor megjött a lámpa törött és ragasztott volt és ráadásul a szállítást újra ki kellett fizetnem. 4600 ft a kár. Érdemes ezért feljelentést tenni vagy időpocsékolás?
2020. aug. 31. 11:04
 1/10 anonim ***** válasza:
Sajnálom a károd, de nem érdemes.
2020. aug. 31. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
áhhh,felesleges herce-hurca
2020. aug. 31. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
77%

Én megpróbálkoznék azzal, hogy írok neki, hogy utalja vissza a pénzt, mert ez egy törött lámpa, leragasztott meg minden, és nyilván a ragasztón rajta van az ő ujjlenyomata, ami azért egyértelmű bizonyíték, amúgy is kész vagy polgári peres eljárást kezdeményezni, mert te elvből utazol az ilyen csalókra, és megvan a szükséges jogi ismereted, és akkor aztán nem csak az árát bukja, ill. az általad kifizetett postaköltséget követeled vissza, hanem a perköltséget és a hosszas pereskedést, idézésen való megjelenést is el kell viselnie. Gondolja meg, hogy megéri-e neki.


Szóval addj erre neki két hetes gondolkozási időt, ne szitkozódós levelet írj, hanem nagyon is mértékleteset és érvelőset, akár jogszabályokra utalva. btk, ptk. az esetleg megijesztheti, és hajlandó lesz megtéríteni a károdat. Persze akkor ne csak lámpa kárát kérd, hanem a postaköltséget is, és hangsúlyozd, hogy a követelésed mindig tartalmazni fogja az eljárási költségeket is. Egy ügyesen megfogalmazott levél esetén szerintem van esélyed arra, hogy visszafizet mindent.

2020. aug. 31. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
78%
... és ez tényleg nem csak a pénzről, hanem az elvről is szól. És tessék lehúzni az értékelését, készíts fényképet a cuccról...
2020. aug. 31. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
64%
Mondjuk ez amit az utolsó ír tényleg jó ötlet! :)
2020. aug. 31. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ilyenekre gondoltam:


373. § (1) Aki jogtalan haszonszerzés végett mást tévedésbe ejt, vagy tévedésben tart, és ezzel kárt okoz, csalást követ el.


(2) A büntetés vétség miatt két évig terjedő szabadságvesztés, ha


bc) üzletszerűen,


követik el.


[link]


[link]


[link]



Egyébként ha gonosz akarnék lenni, és az ilyen szarjankók igazán megérdemlik, hogy tovább menjek:

1. kötöttetek egy szerződést, hogy x összegért egy használt, de jó akármit ad el neked, nem mondta, hogy vannak hibái, tehát azt hibátlanként tüntette fel, vagyis azt modnod, hogy nem állsz el a vásárlástól, de eddig még nem teljesítette a rá eső részt és ezt továbbra is követeled tőle, vagyis kénytelen lesz beszerezni egy olyat, amilyet igért, vagy jobbat.


Mondhatod neki, hogy ha ezt nem teljesíti a megadott határidőn belül, akkor azzal akadályozza azt, hogy te a saját jogos tulajdonodat használjad, hiszen nem adta oda, és ezért sérelmi díjat követelsz tőle.


[link]


De barátod a google.


Ha csak a fentiekből összeollózol valamit, akkor azért már elképzelhető, hogy elmegy a kedve a kockáztatástól, és akár vesz egy újat, vagy egy normális használtat.

2020. aug. 31. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 mindentudó99 ***** válasza:
51%
Dehogy érdemes.
2020. aug. 31. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Mondom, szerintem igen. Nem a nyamvadt 4000 forintért, hanem hogy az ilyen alakok egy életre megtanulják, hogy nem jó szivatni másokat, nem mindig tehetik ezt meg következmények nélkül.
2020. aug. 31. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Kérdező, tettél feljelentést? Mi lett az ügyből?
2021. márc. 8. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
semmi, elkároltam
2021. márc. 9. 17:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!