Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Instagramon írogat egy jó...

Instagramon írogat egy jó ideje chaten egy kamuprofil. Feljelenthetem zaklatásért?

Figyelt kérdés
1 hónap alatt 10 üzenetet írt. Előtte én is írtam neki többet . Úgy mond chateltünk is. Igazából folyton csak bókolgat. Semmilyen fenyegetés nem történt. Érdemes feljelentést tennem? Volt már ehhez hasonló esete valakinek?

2021. márc. 22. 05:46
1 2
 11/19 anonim válasza:
Én örülnék neki ha valaki instán bókolgatna nekem nem ,hogy feljelenteni akarnám...
2021. márc. 22. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Szakadok a röhögéstől! 😁
2021. márc. 22. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Online szexuális zaklatásnak sem minősűlne?
2021. márc. 22. 16:17
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Hülye-e vagy kitsikét?! 😁
2021. márc. 22. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
Ember, tiltsd már le, mi ebben olyan rossz? Azért van ez a funkció, hogy az ilyeneket meggátold. Attól, hogy vállalkozó vagy, még nem lesz rossz híred, ha letiltasz egy embert, aki zaklat.
2021. márc. 22. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

Beallitom, hogy ne lássam az uzeneteit.

Egyébként ha feljelentettem volna az egész chatet megvizsgálták volna a nyomozók vagy csak azt a pár üzenetet?

2021. márc. 23. 07:30
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
Nemcsak a csetet, de az egész internetet is vizsgálat alá vonták volna, ezer évre visszamenőleg! 😁
2021. márc. 23. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom te milyen realitásban élsz, de akkor most elmondom neked: nem, a pofádba röhögtek volna, ott fetrengtek volna a rendőrörs közepén, hogy ez most ugye vicc. Ennél sokkal komolyabb dolgaid kellenének, hogy legyenek, hogy foglalkozzanak veled, pl. ha fenyegetett volna is az illető.
2021. márc. 23. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

te írod, hogy nem fenyeget, csak bókolgat. ez még csak nem is zaklatás, de mitől lenne szexuális? 1 hónap alatt 10 még csak nem is sok/gyakori.

1. lépés megkéred, hogy ne keressen többé

2. lépés nem válaszolsz, hátha megunja

3. ha sokáig nem unja megkéred, hogy hagyja abba

4. ha nem hagyja abba, felszólítod, hogy hagyja abba

5. tiltod

6. jelzed Instagramnak a zaklatást

7. ha ezek után is próbál veled kapcsolatba lépni más profilokkal, onnantól lehet érdemes jogi megoldásokat keresni.


ha fejelentést teszel, akkor az első kérdés, hogy milyen bűncselekményt követ el az illető. megkérik, hogy mondd el, hogy milyen sérelem ért, mit követett el.

ha ebben nem találnak olyat, ami ütközik a BTK-va, akkor az ügyet ejtik bűncselekmény hiányában. esetleg megkérnek arra is, hogy feleslegesen ne zavard a rendőrséget, van épp elég dolguk enélkül is.

ha van benne olyan, ami alapján volna miért intézkedni, akkor felveszik a feljelentésed és kapacitástól függően vagy foglalkoznak vele, vagy nem. mivel súlyos zaklatás, fenyegetettség, bántalmazás nincs a történetedben, valószínűleg nem jut rá komoly kapacitásuk, így rövid idő után eredmény hiányában felfüggesztik az ügyet.

2021. márc. 23. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!