Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Szabálysértési bírság ledolgoz...

Szabálysértési bírság ledolgozása, mi a módja, hogy történik, lesz-e priuszom?

Figyelt kérdés
2010. szept. 29. 07:30
 1/6 anonim ***** válasza:

A szabálysértésekről szóló 1999. évi 69. törvény 111. paragrafusának értelmében a szabálysértési pénzbírság ledolgozható a lakóhely önkormányzatánál közmunka keretein belül. Rendszerint a helyszíni bírság semmilyen módon nem dolgozható le, de a szabálysértési bírság közmunkával is rendezhető. Feltéve, ha azt az illetékes hatóság is úgy gondolja. Az eljárás menete a következő: amennyiben az elkövető nem hajlandó befizetni a bírságot, úgy az illetékes rendőrség értesíti a helyi önkormányzatot, hogy az hajtsa be az összeget

Ekkor általában a szabályszegő kérésére a rendőrhatóság vagy a bíróság átváltoztatja a bírságot. Ebben az esetben a szabályszegő ötezer forintnyi bírságot tud ledolgozni naponta, de a munkanap nem nyolc, hanem csak hat órából áll.

2010. szept. 29. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

"rendszerint a helyszíni bírság semmilyen módon nem dolgozható le"


ezek szerint le lehet dolgozni, mi a módja?

2010. szept. 29. 14:12
 3/6 anonim ***** válasza:
87%

Tömören:

A bűnözők óradíja megközelíti az ezer forintot, míg a becsületes dolgozók minibálbére 425ft.

2010. szept. 30. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

akkor megint leírom:

Az eljárás menete a következő: amennyiben az elkövető nem hajlandó befizetni a bírságot, úgy az illetékes rendőrség értesíti a helyi önkormányzatot, hogy az hajtsa be az összeget

Ekkor általában a szabályszegő kérésére a rendőrhatóság vagy a bíróság átváltoztatja a bírságot.

2010. szept. 30. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 csibe21 válasza:
A hatóság megpróbálja behajtani a lekhely szerint illetékes önkormányzat segítségével a bírságot, ha ez nem megy, értesítik a hatóságot, hogy van közmunka,ekkor megy a levél az eljárás alá vontnak, hogy hajlandó-e ledolgozni, ezek után ledolgozhatja. Amúgy a priusz ezzel is megvan.
2010. okt. 10. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Tömören:

A bűnözők óradíja megközelíti az ezer forintot, míg a becsületes dolgozók minibálbére 425ft.


Én az úton sétáltam, most ezért várom a bírságot. Akkor én most bűnöző vagyok?

2012. márc. 12. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!